Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennétek ha megbántana az...

Mit tennétek ha megbántana az eladó egy boltba?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam este a COOP ÁBC-be és közeledett a záróra de még volt kb.5 perc és az eladó alpári hangnembe közölte a zárórát.Hirtelen nemtudtam mit reagáljak csak elnézést kértem.Nagyon megijjedtem hisz váratlanul ért hisz kedvesnek ismertem az eladót.

Egyszer volt olyan eset egy drogériába mikor a terméket kivette a kezemből az eladó és eladta másnak mert rendszeresen veszi a terméket.Oda többet nem mentem.


2010. szept. 11. 14:37
1 2
 11/12 anonim válasza:

Kedves kérdés író jó a kérdés sajnos a mai világban egyre türelmetlenebbek az emberek nem tudom dolgoztál már kereskedelemben de ez a kérdés visszafele is érvényes lehetne. Nem akarlak meg bántani csak el gondolkoztatok milyen lehet ez a szakma.

Az első esetben mikor durvábban közölték veled hogy mindjárt zárnak alpári hangnemben az amúgy kedves eladó valoszínű azért szólt olyan hangnemben mert a nap végére kifáradt a sok alpári vásárlótól. Tény hogy nem kellet volna úgy szólnia.

De sokszor ki használják a nyitva tartási időt.

Az eladóktól mindig elvárják kedvesek segítő készek legyenek de ez a vásárlóktól nem várható viszont el hogy kedvesek normális hangnemben tudjanak kommunikálni.

Egyre inkább azt lehet észre venni hogy sokan azt hiszik mivel ő a vásárló bármilyen hangnemet meg engedhet magának.

Jó persze ez a munkája ő vállalta de azért mindennek van határa a vásárló megköveteli a normális hangnemet akkor egy eladó miért nem kaphatná meg ugyan azt.

Nagyon sok esetben észre vettem már hogy azok az emberek akik napközben meg kapnak minden feszültséget a munkahelyükön vagy otthon sok esetben a boltban az eladókat csesztetik.

Olyat is tudok hogy játsza a gazdagot a pénztárnál lebegteti a pénzét közbe meg zaciba viszi minden hónapban az aranyait.

Jó persze az eladók sem tökéletesek mint ahogy bárki szem az.

Nem azt mondom hogy jól jártak el pláne a második esetben csak szerettem volna rá világítani arra hogy mennyire nem tudunk viselkedni a mai világban.

Egy volt közértes.

2010. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A vevonek nincs mindig igaza, megha o fizet is. A vevoknek meg van a joguk, de a kotelesseguk is.
2010. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!