Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van szükség még mindig...

Miért van szükség még mindig a magázódásra?

Figyelt kérdés
Svájcban pár éve megszüntették. Sosem értettem, hogy miért szükséges magázódni, amikor tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet és magázódva is el lehet küldeni másokat a búsba. Ismerőseim azt mondták erre, hogy ez a távolságtartás jele, viszont szerintem tegezve is lehet távolságot tartani.
2022. jan. 26. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy olyan szokást, mint a magázódás, nem lehet csak úgy negszüntetni, az legfeljebb az új generációkkal kopik ki a nyelvből, amikor már egyre kevesebben használják.
2022. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

"Mert rohadtul irritál, amikor idegenek a munkahelyen (vásárlók pl) sziával köszönnek, mint valami szomszédlánynak. Ha én jónapotozok, engem ne sziázzon le senki, teszek rá, hány éves vagyok (vagy hánynak néznek)."


érdekes, hogy ezen szinte mindig a pénztárosok, vagy vmi lepra munkát végző, piacképes tudással nem rendelkező emberek akadnak ki :D


vhogy nálunk (tervezői iroda) sosem volt probléma abból, hogy a postás, futár, mérnök vagy akárki csak úgy tegezére vált, néhány 20-25 éves aldis kasszás csaj meg azért is magáz, ha sziával köszönök, pedig 25nek nézek ki max. óvoda.

2022. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

"érdekes, hogy ezen szinte mindig a pénztárosok, vagy vmi lepra munkát végző, piacképes tudással nem rendelkező emberek akadnak ki :D"

ok nem erdemesek a tiszteletre? lehet en vagyok maradi, de ha nekem valaki jonapottal koszon, akkor en is azzal koszonok vissza, nem sziaval. alap etikett

2022. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13:


mondjuk pont azt írtam, hogy én köszönök sziával, ok meg jó napottal köszönnek vissza, aki jó napottal köszön, annak én is úgy.

2022. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!