Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van szükség még mindig...

Miért van szükség még mindig a magázódásra?

Figyelt kérdés
Svájcban pár éve megszüntették. Sosem értettem, hogy miért szükséges magázódni, amikor tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet és magázódva is el lehet küldeni másokat a búsba. Ismerőseim azt mondták erre, hogy ez a távolságtartás jele, viszont szerintem tegezve is lehet távolságot tartani.
2022. jan. 26. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert a társadalomnak van egy rétege, akinek nem esik nehezére, és igénye is van rá. Amúgy igazad van, a tisztelet nem tegeződés vagy magázódás függvénye, de engem pl. fiatal létemre is nagyon zavar, ha valaki, akit nem kedvelek, kéretlenül letegez. (Tehát nem egy kasszás pl., de egy doki vagy egy idősebb feljebbvalóm)
2022. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Semmiféleképpen nem szabad elhagyni a magázódást, mert bizony, hogy igény és alakalom van a használatára. És kapcsolati mutató is egyben.
2022. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sem szabad elhagyni. Mélységet, színt ad a magyar nyelvnek. Az is sokat elárul valakiről, mennyire elegánsan magázódik, szerintem.
2022. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

HOnnan ez az infó Svájcról????


Szerintem Svédországban van tegeződés!

2022. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is adott helyzetben például hivatalos helyeken igenis van helye a magázódásnak. Egyszerűen így szocializálódnak sokan, hogy ezzel más minőségű kapcsolat fejeződik ki, mintha csak és kizárólag tegeződés volna.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Nagyjából az összes európai nyelvről elmondható, hogy a magázódás egyre inkább szorul vissza, ez persze különböző stádiumokban van: Skandináviában már hivatalosan is elfogadott a tegezés, Spanyolországban még azért nem, de beszélt nyelvben alig használják, Németországban nagyjából ugyanaz a helyzet mint Magyarországon, Ausztriában és Franciaországban viszont még formálisabb a beszélt nyelv is de már ott is sokat lazultak a dolgok az elmúlt 20-30 évben. Ez egy csomó szociális konvencióval való leszámolással együtt egy kb megállíthatatlan folyamat, amin fokozatosan, a mostani idősebb generációk kihalásával teljesen elfogadott lesz.
2022. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
szerintem semi baj nincs a magazodassal
2022. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert rohadtul irritál, amikor idegenek a munkahelyen (vásárlók pl) sziával köszönnek, mint valami szomszédlánynak. Ha én jónapotozok, engem ne sziázzon le senki, teszek rá, hány éves vagyok (vagy hánynak néznek).
2022. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy ez újdonság neked, de az emberek különbözőek.
2022. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
#8 Én ilyenkor a nálam fiatalabbnak is csókolomot köszönök és nénizem/bácsizom.
2022. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!