Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van azzal probléma, ha valaki...

Van azzal probléma, ha valaki lefoglal egy parkolóhelyet?

Figyelt kérdés

Tehát valaki odaáll egy szabad parkolóhelyre míg nem érkezik meg a kocsi.

Én nem egyszer csináltam már ilyet. A covid ingyenes parkolás ideje alatt nagyon gyakran nem tudtunk megállni a környékünkön, csak 10-20 perc sétára leghamarabb, ami bevásárlással, kisgyerekkel nem a legideálisabb. De egy sima hétköznap is simán tele van az utca, máshol meg nem tudunk megállni, mert oda szól a bérlet. Ezért ha tudjuk, hogy jön a másik, lemegyünk az utcára és foglalunk szabad helyet (ha van egyáltalán).

Ezzel szerintetek probléma van?


Mostanában több ehhez hasonló videóval találkoztam:

[link]

A kommentelők önzőnek nevezik a foglaló személyt. Amikbe beleolvastam mind azt írta, hogy szépen rágurulna a helyre.

Én nem értem, mi ezzel a probléma. Nem szórakozásból áll ott a csaj ezen a videón se, gondolkoztak annyira előre, hogy az egyikük odament.


2022. jan. 24. 22:01
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Amúgy egyszer se mondtam, hogy az én dolgom a legfontosabb a világon. Ezt ti költöttétek hozzá. Írtam, ilyen helyzetben meg kell állni és értelmesen kommunikálni. Nem egyből erőszakosan rámenni autóval egy másik embertársadra.
2022. jan. 26. 21:07
 22/25 anonim ***** válasza:
72%

#20

Pontosan, akkor szépen odébb teszem a kosarát. Volt már ilyen, de hát az ember áll sorba, nem a kosár. Előre kéne gondolkozni, nem utólag sápítozni.


#21

Persze. Előbb szólnék neki, hogy nincs foglalás, álljon odébb, aztán indulnék el. ;)

2022. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
47%
#20 igen, ne tartson fel másokat úgy hogy nincs ott. Ha valaki elfelejtett valamit menjen széoen vissza a sor végére
2022. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha valamit elfelejtett, akkor mindenki más jóindulatán múlik, hogy adnak-e neki lehetőséget, mivel ez NEM JÁR ilyenkor!

Én úgy vagyok vele, hogy ha meg tudja úgy oldani, hogy közben nem mozdul túl sokat a sor, akkor hagyom.

Ha sokat kell lépni, és főleg, ha közben sorra kerülnék - akkor meg nem.


De azért a két helyzet nem teljesen egyforma.

Inkább arra hasonlít a parkolási példád, mintha valaki olyan sokáig fel akarja tartani a sort, hogy közben sorra kerülne az utána következő ember.

Na, ilyet egyértelműen nem szabad csinálni!

2022. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A videón a sofőr elég türelmes, én 5 másodperc után beálltam volna a helyre, aztán a csaj vagy félreáll vagy nem, az már az ő baja.
2022. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!