Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van azzal probléma, ha valaki...

Van azzal probléma, ha valaki lefoglal egy parkolóhelyet?

Figyelt kérdés

Tehát valaki odaáll egy szabad parkolóhelyre míg nem érkezik meg a kocsi.

Én nem egyszer csináltam már ilyet. A covid ingyenes parkolás ideje alatt nagyon gyakran nem tudtunk megállni a környékünkön, csak 10-20 perc sétára leghamarabb, ami bevásárlással, kisgyerekkel nem a legideálisabb. De egy sima hétköznap is simán tele van az utca, máshol meg nem tudunk megállni, mert oda szól a bérlet. Ezért ha tudjuk, hogy jön a másik, lemegyünk az utcára és foglalunk szabad helyet (ha van egyáltalán).

Ezzel szerintetek probléma van?


Mostanában több ehhez hasonló videóval találkoztam:

[link]

A kommentelők önzőnek nevezik a foglaló személyt. Amikbe beleolvastam mind azt írta, hogy szépen rágurulna a helyre.

Én nem értem, mi ezzel a probléma. Nem szórakozásból áll ott a csaj ezen a videón se, gondolkoztak annyira előre, hogy az egyikük odament.


2022. jan. 24. 22:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Adott egy utca, ami legyen 300 méter hosszú. Te laksz 0 pontnál. 5 méternél van 1 parkolóhely, utána foglalt, majd 220 és 300 méter között pedig szinte teljesen üres. Tudod, hogy mondjuk egy hűtőt kell felcipelnetek a negyedikre a parkolóból. Bambán végignézed, hogy beállnak az 5 méterre lévő parkolóhelyre és bemennek mondjuk a lottózóba haverkodni és inkább cipelitek még +215 méterig a hűtőt?
2022. jan. 25. 15:28
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

Akkor igen, gyalogolni fogsz. Hadd ne sírjam el magam.


Nincs parkolóhely foglalás. Ha ott állsz én ugyanúgy behajtok, ha nem vagy hajlandó félremenni. Ha elüt a villamos, mert megszegtem a szabályokat, az az én hibám, ha ráhajtok a lábadra, mert azt hiszed jogod van bármit lefoglalni, az a te hibád.

2022. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

Igen, tisztességtelen.

Azért, hogy neked előnyös legyen, szabályt szegsz.

Ez pontosan a tisztességtelenség ismérve.

2022. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam, hogy tisztességes ott állni. De imádom, hogy itt mindenki tökéletes, mindenki erkölcsileg sebezhetetlen.


De mi az, hogy ráhajtasz más lábára az az adott személy hibája. Az, hogy benned annyi emberség nincs, hogy meghallgasd és megértsd, hogy egy másik embertársadnak miért van szüksége arra parkolóhelyre, arról nem ő tehet.

2022. jan. 25. 16:42
 15/25 anonim ***** válasza:
63%
Nos, a parkolóhelyre nekem is szükségem van, és az én autóm van ott, szóval nyugodtan odébbmehet.
2022. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

"imádom, hogy itt mindenki tökéletes"

Ez most terelés a részedről, ugye tudod?

Azt kérdezted, hogy tisztességes-e az eljárásod.

A helyes válasz erre az, hogy NEM!


Ha érdekel, akkor külön megkérdezheted azt is, hogy az emberek hány %-a lenne tisztességes ebben a helyzetben.


De ez NEM ÉRINTI az eredeti kérdést!

2022. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Siman felrerakom a kitett szeket, elhuzom a zsakot es ha ember probalja foglalni a helyet akkor szolok neki, hogy alljon felre mert elutom es el is kezdek gurulni.

Persze mindenki dumal, de nem erdekel ... fizetos helyen nincs foglalosdi ... vagyis van, teruletfoglalasi engedelynek hivjak es az onkormanyzat adja ki. Egyeni akciok engem nem erdekelnek!

2022. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha szeretnél fenntartani egy ilyen parkolóhelyet, az azt jelenti, hogy a te parkolásod fontosabb, mint a másiké.

Rögtön itt az első probléma: HONNAN TUDOD, hogy neki mennyire fontos?

Na persze, a tied MINDIG fontosabb, igaz?

Hát nem.


Ilyen esetben az lenne a normális, ha megbeszélnéd azzal az autóssal, aki jön, hogy melyikőtök szorul rá jobban arra a parkolóhelyre.

Hát... te például minden koldusnak adsz pénzt? Mert igazából ő is azt mondja, hogy jobban rászorul a pénzedre, mint te. Te ezt mindegyiknek el is hiszed?


Na, itt is ugyanez a probléma.

Ezért van úgy megoldva, hogy aki előbb ér oda AUTÓVAL, azé a hely.

Mint ahogy sok más helyen is ilyen van, például pénztár előtti sorban, meg általában a legtöbb sorban.

Ott is szabálytalan bepofátlankodni a sor elejére.

2022. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%
#14 benned meg ezek szerint annyi agy nincs hogy megértsd, hogy nem te vagy az egyetlen ember a világon és más embertátsaidnak is kell parkoló. Azé a parkoló akinek a KOCSIA előbb odaér.
2022. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#18

És ha valaki sorban állás közben jön rá, hogy valamit elfelejtett? A kosarát, amit otthagyott a sorban, hogy jelezze a helyét, azt kilököd oldalra, hogy ha nincs itt, nem számít? Az számít, ha valaki a sorban áll, nem igaz?


#19

Cuki vagy 😘

2022. jan. 26. 21:04
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!