Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van azzal probléma, ha valaki...

Van azzal probléma, ha valaki lefoglal egy parkolóhelyet?

Figyelt kérdés

Tehát valaki odaáll egy szabad parkolóhelyre míg nem érkezik meg a kocsi.

Én nem egyszer csináltam már ilyet. A covid ingyenes parkolás ideje alatt nagyon gyakran nem tudtunk megállni a környékünkön, csak 10-20 perc sétára leghamarabb, ami bevásárlással, kisgyerekkel nem a legideálisabb. De egy sima hétköznap is simán tele van az utca, máshol meg nem tudunk megállni, mert oda szól a bérlet. Ezért ha tudjuk, hogy jön a másik, lemegyünk az utcára és foglalunk szabad helyet (ha van egyáltalán).

Ezzel szerintetek probléma van?


Mostanában több ehhez hasonló videóval találkoztam:

[link]

A kommentelők önzőnek nevezik a foglaló személyt. Amikbe beleolvastam mind azt írta, hogy szépen rágurulna a helyre.

Én nem értem, mi ezzel a probléma. Nem szórakozásból áll ott a csaj ezen a videón se, gondolkoztak annyira előre, hogy az egyikük odament.


2022. jan. 24. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

A parkolók arra valók, hogy ott autók tudjanak parkolni. Foglalni helyet nem szabad, ha rádgurulnak, akkor ne csodálkozz!

Nem csak az ismeröseid akarnak valahol parkolni, mindenki más is, ha nem áll autó azon a helyen, akkor az szabad!

2022. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Valószínű nem pikniket akarok tartani. Igazából nem értem miért számít, hogy én állok ott vagy az autóm. A lényeg a másik autós szempontjából, hogy az a parkolóhely foglalt, nem más okból állok ott.
2022. jan. 24. 22:30
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Mivel ott nem áll autó ezért ő is simán odaállhatna. Amikor te állsz ott a parkolóhely valójában nem foglalt Nyilván ő sem piknikezni akar, nem csak neked van fontos dolgod a világon.
2022. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Az ugyanúgy igaz arra, ha a többi kocsi nem állna ott, simán odaállhatna. De éppen azért nem tud odaállni, mert ott állnak.

Nem látok különbséget a között, hogy egy autó, ember, motor, konténer vagy más akadály áll egy parkolóhelyen. Ez mind foglalja a helyet.

Én nem is vonom kétségbe, hogy másnak is lehet fontos dolga a világon. Nem egyszer álltam már az utcán pár percet és még senkin se láttam volna, hogy zavarta volna.

2022. jan. 24. 22:55
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés olvasása közben pont ez a videó jutott az eszembe. Amikor először láttam pont arra gondoltam, hogy a sofőr helyében egyszerűen beállnék, ha van esze a csajnak odébb ugrik.


Igen, önzőség, mert a parkoló arra van, hogy autók álljanak ott, nem arra, hogy ott strázsálj, amíg jön az ismerősöd. Mindenki szeretne parkolni, azé a parkoló, akinek az autója hamarabb odaér. A parkoló az autónak van, nem az embernek, de ezt egy ovis is tudja.

2022. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Egy parkolóhely csak kétféle állapotban lehet:

- szabad,

- vagy autó van rajta.

Ha mást csinálsz, az bunkóság.

2022. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez legyen életünk legnagyobb bunkósága akkor, hogy segítünk a családban egymásnak. (Hozzáteszem, hogy úgy emlékszem, még sohasem volt olyan, hogy mást ezzel jelentősen akadályoztunk volna, mert vagy nem jött akkor épp senki vagy közben szabadult fel lentebb másik hely)

Szerintem nagyobb bunkóság valakire rámenni kocsival, csak azért, mert egy átlag embernek nincs esélye egy autó ellen.

2022. jan. 25. 13:27
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne állj tudatosan az autó útjában. ;)
2022. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolj, hogy mi történne, ha ott lenne közben egy rendőr:

szólna, hogy légy szíves, menjél odébb, hogy beállhasson az autó.

Ha nem tennéd meg, ő maga vinne odébb, + megbírságolna.


Szóval, tisztességes ember rendőr nélkül is így csinálja.

2022. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Odajönni a rendőr elmagyaráznám neki mi a helyzet, miért állok ott. Ő eldöntené, hogy van vele probléma vagy sem :) Ha azt mondja menjek el, elmegyek.


Szóval itt még soha senki nem ment át egy üres úton gyalogosként a piroson, hogy ne hagyja ott télen a villamos, ami legközelebb 15 perc múlva jön legközelebb? Mert ha ott lenne egy rendőr nem szaladgálna át a piroson szerintem senki. Akkor egyből tisztességtelen, aki ilyet tesz? (:

2022. jan. 25. 15:22
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!