Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tik azért nem mentek el...

Tik azért nem mentek el Pszihológushoz mert gyengeségnek gondoljátok?

2022. jan. 3. 17:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled.

Nagy krízishelyzet van az életemben, iszonyatos depresszióm van, nagyon sokat sírok és néha képtelen vagyok ellátni a napi feladataimat. A család és barátok sem bírnak már elviselni, amit meg is tudok érteni, tipikusan olyan a helyzetem is, hogy az elszigetelődés várható, de tanacskent mindenki képes odadobni hogy pszichológus, pszichiáter!!!

Minek mennek pszichológushoz? Alig van szakmai szuperviziojuk, a legtöbb a saját - legyen az bármilyen - ertekrendje és taapsztalata alapján osztogat tanácsot, amibe kevesebb szeretet szorul mint a szomszéd néni "lesz ez még jobb is" kivansaga. A szakmai rész amit tanultak, az kikopik az első pár évben, utána beüt az istenkomplexus.

Meg a gyogyszereken elgondolkoztam, de most komolyan egész életemben gyógyszer kell ahhoz hogy elviseljem az életem? (Egész életemben fennálló változás van esetemben). Akkor miért jobb mint mindennap meginni két pohár bort lefekvés előtt?

Na mindegy, biztos valakinek az is segítség, ha meghallgatja valaki, de utálatos dolog hogy mindent megoldó vallaskent van említve a pszichológia. Az ember élete nem egy feladat amit optimalizálni kell, mert ha igen, akkor nekem nem igazán tudna tanácsot adni.

2022. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja igen és had tegyem hozzá, hogy ez az egész amerikas trendi pszichologushoz coachhoz jarkalas csak tovább erősíti a társadalmi elidegenitest és teljesitmenykozpontusagot ami csak ujratermeli ugyanezt a maganyt. De legalább megint pénzért lehet kapni azt ami régen természetes volt és ettől ugye pörög valamilyen penzugyi mutató.
2022. jan. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Fő kérdésedre válaszolva : egy komoly gond több órás terápia. Mennék én, de nem tudom megfizetni. Államiban meg nem hiszek.
2022. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Embeeerrr nagyon nagy tag lehetsz 😄😄😄
2022. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!