Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tik azért nem mentek el...

Tik azért nem mentek el Pszihológushoz mert gyengeségnek gondoljátok?

2022. jan. 3. 17:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bennem az merült fel hogy hogy nem mennek el? Ez már kész iparágként funkcionál olyan jól megy nekik ara kíváncsi leszek hogy a paraszt honnan fog óránként 20ezreket ki dobni valamire ami annyit ér mint egy Szabó Péter traning mert azoknak az embereknek akik a mindennapi feszültségektől szoronganak többet nem is érhet hiszen nem fogja varázs ütésre meg oldani sem a családi gondjait aminek meg mesze mélyre nyúló alapjai vannak sem az anyagi problémáit sem a képzettségéből fakadó problémákat sem a képességei nem lesznek jobbak nem lesz tőle jobb a memóriája sem a kielégületlen ösztöneiket meg semmit kb ezért menekülnek cigarettába alkoholba drogokba meg amibe tudnak xD! Az emberek szorongásai a környezeti problémákra adott reakcióik szal ezen aztán hogy meg osztod a személyes élethelyzeted valakinek aki fúl idegen meg egy ilyen rendszer ott él vissza vele ahol tud neked semmit nem old meg! Le züllöttetek tik is a tömeg hülyére vételére le kezelésére meg provokálására! De ha mind ez nem is volna így és csak azért nem megy el mert gyengeségképp fogja fel valaki az sem volna véletlen hiszen a rendszer maga egy verseny így aztán a környezet számára az egy fegyver a másikkal szembe! Egy ilyen ki jelentés semmi több csak polgár pukkasztás meg egy újabb dolog amivel bele rúghattok a kapitalizmusba de akkor legalább ne a magánéleti tudálékos tanácsadó szerepében meg ne az emberek magánéletét használjátok fel ere!



Meg figyeltem egyébként hogy a mozgalmak amúgy meg minden ellenvéleményt amikben nem értünk velük egyet a kapitalizmus védelmeként értelmeznek meg hitetlenségnek meg a "világmegváltók" elleni fellépésként amiből meg persze csak az következhet hogy a világ ki pusztulását szeretnénk így aztán ki kell írnom most hogy nagyon nem vagyok odáig a kapitalizmus jelen formájáért állapotáért!

2022. jan. 3. 17:54
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

"Tik azért nem mentek el"


Tik?

Ki az a tik? Tikomadta?

Tyúk?

2022. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
tyúk
2022. jan. 3. 18:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért mert barfiaxàmàra nem képeznek pszichológust.
2022. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*baromfiaxàmàra
2022. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
31%
Nem megyek el, mert nem tartom valódi tudománynak. Nehogy már más mondjam meg nekem, hogy viselkedjek, és mit gondoljak!
2022. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

6: a pszichológia pont nem arról szól, hogy meghatározza más, mit gondolj, hanem hogyha van pszichés problémád, ami miatt le vagy törve vagy szorongsz, akkor az okát meg tudja mondani. Jártam egy ideig pszichológushoz, az összes "felszólítás" cselekvésre annyi volt tőle, hpgy "találtam egy cikket, ami hasznos az Ön számára, kérem, ha érdekli, olvassa el".


Én amúgy nem gyengeségnek gondoltam, hanem attól féltem, hogy dilisnek vagy kettyósnak fognak gondolni, ha megtudják rólam, hogy pszichológushoz mentem, de aztán megembereltem magam, elmentem, és nem bántam meg. Legalább valakitől hallottam egy visszaigazolást, hogy igenis, a családi hátterem és ahogy neveltek a szüleim, elég erősen belejátszik abba, mennyit szorongok... és abban is segítettek, hogy el tudjam ezeket a dolgokat valamennyire engedni. Azóta sokkal jobban vagyok magammal.

2022. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez így is van parasztokon nem fog segíteni xD olyanokon tud akiknek semmi baja de 200000ft hajlandóak ki dobni azért hogy ere rá jöjjenek! Figyelvén a heves reakcióitok nem érzelmi apellálciók ki váltása a célom csak úgy érdekel hogy mennyi realitása van ebben az emberek szorongásai függőségei szempontjából szerintetek? Mer biztos hogy ez benne van így a közvélekedésben bár még lehet hogy ez a szerencséjük! Kizártnak tartom hogy ez volna a meghatározó abban a keretben ahogy a dolgok ma vannak! Akinek meg van rá pénze azokat meg nagyon nem úgy igazolja vissza a tapasztalat hogy nem mennek el ilyenekre! Baromi nagy biznisz ma pszichológusnak lenni! Szerintem az hogy gyengeségnek gondolják nem egy olyan nehezen le küzdhető dolog amin ne lendülnének át az emberek! Annál már az is nehézkesebb hogy idegenekbe bízzon ami eleve paradox és naiv dolog!
2022. jan. 3. 19:35
 9/14 A kérdező kommentje:

"Mer biztos hogy ez benne van így a közvélekedésben bár még lehet hogy ez a szerencséjük!"


Mármint az embereknek ez a gondolkodása egy természetes én védő mehanizmus ami nem biztos hogy baj! Sok 20 ezres ki hajintásától menti meg őket! Mikor legalább egy évig el tartanak az ilyen dolgok aztán olyan dolgokra jössz rá amiket egyébként is tudsz épp azért iszol hogy ne is tudjad! Még több szorongásod lesz tőle! Na nekem ez szemlélteti hogy abban a desztillált közegben amikben ők működnek mennyire nem földhözragadt ahogy képzelik a dolgokat!

2022. jan. 3. 22:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Engem baromira irritál hogy ez a pszihologizálás mennyire egy ilyen kultur tetszelgés lett hogy az egész világa ennek a pszihológushoz járásnak egy ilyen mindenkit kirekesztő barbárá tipizáló folyamat!
2022. jan. 3. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!