Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor és miért változott meg...

Mikor és miért változott meg az alábbi internettel kapcsolatos hozzáállás?

Figyelt kérdés

Amikor tizenévesen elkezdtem aktívan internetezni (mondjuk úgy 15-20 évvel ezelőtt), akkoriban az volt a mondás, hogy lehetőség szerint senkinek semmi személyes infót ne adjak ki magamról (ki vagyok, hol lakok, hova járok iskolába stb.). És valóban így is volt, teljesen anonim módon, nick nevek mögé bújva chateltünk népszerű oldalakon és igen ritka volt az, hogy valakinek mondjuk a rendes nevünket eláruljuk.


Ma viszont már ott tartunk, hogy a legtöbb helyen esélyünk sincs anélkül regisztrálni, hogy ne adjuk meg olyan adatainkat, mint a nevünk illetve lakhelyünk és ezek kötelező jelleggel publikusak is lesznek a legtöbb oldalon. Az is egyre kevésbé, hogy az emberek ismeretlenekkel chatelnének.


2022. jan. 2. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt sem kell a nevedet megadni.

Hol kell?

Vásárlásnál és hivatalos ügyeknél szokták csak kérni.

2022. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt nem, de kb az összes közösségi portálnál meg kell.
2022. jan. 2. 23:59
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Amit csak te latsz, mas felhasznalo nem. De ez regen is igy volt, ahol regisztralni kellett.

Ma kevesebb a teljesen anonim oldal, gondolom tobb ember hasznalja a netet, igy tobb a troll is. Igy nehezebb dolguk van, ha ujra kell regelni egy uj nickhez.

2022. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert megadod magadról a teljes adatokat, mindenhol, ahol regisztrélni kell. Engem pl. a FB-n a FB megalakulása óta Pityi Palkónak hívnak, és amikor regisztráltam, akkor 20 éves születési dátumot irtam be, és még soha, senki nem kérte a személyimet. Amúgy nő vagyok, és nem akkor születtem, amit beírtam. De kukkolni jó ezzel a fiókkal. A valódi FB fiókomon sem a nevemen vagyok, hanem a becenevemen kétszer (mint pl. Kati Katika). A rokonok-barátok megtalálnak, a leendő munkáltatóknak azt mondom, hogy nem vagyok FB használó.

A többi közösségi oldalon sem a saját nevemet használom.

2022. jan. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti22 ***** válasza:
A 2010-es években terjedt el, azért gondolom, mert túl sok volt a csaló/kamu/problémás fiók és ezzel próbálnak gátat vetni neki a szolgáltatók.
2022. jan. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!