Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendéglátásban előfordul...

Vendéglátásban előfordul máshol is?

Figyelt kérdés
Néha nem tudom eldönteni az étteremben az egyik szakács flörtölni próbál, vagy mindenkit le "bébi"-z meg "kicsim"-ez mivel ezeket a megszólításfoszlányokat nem hallottam amikor a többi pincérrel beszélt. Hozzátenném valami 40-es csávóról van szó, én pedig 19 vagyok, valamint munkatársak vagyunk, ezért röhelyesnek tartanám ha valóban flörtölésből szólítana így. De egy részem nem bír nyugodni emiatt, a többi pincért még nem kérdeztem meg efelől, amíg nem jártam körül a dolgot alaposabban nem akarok pletykáknak alapot adni. Aki vendéglátásban dolgozik biztos érti ezt a családias-vérszívós hangulatot, aki több ilyesmivel találkozott tudna esetleg tanácsot adni?

2021. szept. 6. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lekezel. Nézz a szemébe és mutatkozz be neki: pl. Anna vagyok.


Akárhányszor bébiz, kicsimez, mindig állj meg egy pillanatra, és mondd a nevedet. Ne vedd tudomásul a megjegyzését. Legyél következetes.

2021. szept. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyesnek igaza van. Lekezel, fiatal vagy így, nem adja meg a kellő tiszteletet ahogy a többi kollégának. Mert lássuk be akárhogy is de a "bébi" meg "kicsim" elég le kezelő egy munkahelyen, nem vesz komlyan. Gondolom a többi kolléga idősebb ezért velük szemben nem meri megengedni magának ezt, hogy így szólítja őket, mert lehet tőlük kapna egy alapos fejmosást, hogy vegyen vissza. Légy határozott, mond neki, hogy legyen szíves a neveden szólítani, nem óvodás kislány vagy és ez itt egy munkahely nem a kiscsoportos napközi.
2021. szept. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak vendéglátásban van, mindenhol előfordul. Jól írják állj a sarkadra! Négyszemközt (ez fontos!) mondd meg neki, hogy fejezze be, mert neked nem tetszik. Egyébként lehet, hogy egyszerűen ilyen a stílusa és eszébe sem jut, hogy számodra sértő lehet.
2021. szept. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen (3-ast tovább), dettó 40-es pasi vagyok és előfordult, hogy egy fiatal kolleginát hallottam, hogy egy bizonyos becenéven szólítanak, úgyhogy én is úgy tettem. Szólt, hogy csak a barátai hívják úgy, szóval abbahagytam, nem volt ezzel semmi gond. Azóta barátok vagyunk, mondta, hogy ha akarom hívhatom úgy, de már megszoktam, hogy a rendes nevén szólítom :-)
2021. szept. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem használta sértőn ezeket a jelzőket, csupán nem tudtam mire vélni.
2021. szept. 6. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Külföldön dolgozol? A darling az teljesen normális, ha annak szólítanak, nem lekezelő.
2021. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem dolgozom külföldön, tudom mit jelent a "darling" szó (amit bele se foglaltam a kérdésbe) és hogyan használják, mellesleg külföldön más a mentalitás, ergo nem magyar mentalitású platformon tennék fel erről kérdést...
2021. szept. 13. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig tuti flörtölni akar. Ha nem tetszik, legyél határozott, ahogy az előzők írták.
2021. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!