Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem unjátok néha ezt a falusi...

Nem unjátok néha ezt a falusi szokást?

Figyelt kérdés
A köszönést én is falusi vagyok ha tehetem időnként keresem azt az utcát ahol ritkábban járnak mert kicsit már unom a folytonos köszöngetést.
2021. febr. 24. 15:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
nem vagyok beteg, csak introvertált. tudod nem mindenki beteg, aki nem teljesen olyan mint te. fiatal felnőtt vagyok, sok volt tanárom, osztálytársak szülője, random falubeli felajánlotta a tegeződést, mert hogy msotmár én is felnőtt vagyok. és rohadjak meg, de nem emékszem, kivel tegeződhetek és kivel nem. részben ezért "filózom" ilyeneken, mert nem tudom hogy aki épp szembe jön, azt tegezhetem-e vagy nem. de nagyon örülök, hogy messzire költöztem onnan, és itt én döntöm el, kivel leszek ismerős és kinek köszönök. és anyámék nem fogják visszahallani ha nem.
2021. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
#10, szerintem világosan leírta, hogy nem tudja fejből, kit kéne tegeznie és kit magáznia. Nem értem, mi nem volt ezen érthető.
2021. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

Huuu és ha letegezed akkor mennek árulkodni anyukának hogy a fiad letegezett , aztán akkor otthon dádá lesz.

Azt mondom ha 5 éves lennél poén , de mint írtad fiatal felnőtt inkább kínos , emiatt kár volt elköltöznöd

2021. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
Ja és a te érdekedben remélem egy erdő közepére költöztél , full egyedül. Nehogy véletlen a szomszédba lakó néni kedvesen rád köszöjön , te meg világ fájdalmat érezz.
2021. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13 ezt te se gondolod komolyan :D emiatt nem hiszem hogy bárki elköltözne.

és igen, előfordult többször hogy anyáméknak ilyenről panaszkodtak. elég röhejes szerintem is. abból lett elegem hogy random idegen öregasszonyok azt lesik hogy hova megyek, honnan jövök, hogy nézek ki, kivel vagyok jóban, ki a párom, már biztos megdugtak, mikor lesz már gyerek, miért szakítottak, biztos megcsalta, hova jár dolgozni, mennyit keres, kinek a kocsija áll a ház előtt. én nem akarom ebbe leélni az életemet.

2021. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha nálad ilyenek fordultak elő , akkor az más. Bár szerintem a 80% át , csak te magyarázod be magadnak , és az ég egy adta világon senki nem foglalkozik veled. Én viszont még mindig azt mondom ha jön szembe az utcánkba Bözsi néni , mondok egy csókolomot aztán kész. Nem is filózok rajta , alap dolog ennyi. Életemben nem gondolkodtam ezen , míg ezt a kérdést el nem olvastam. Mondjuk volt már hogy poénbol az értelmiségi kisebbség jött szembe azt úgy lestek mint borjú az új kapura , és rájuk ordítottam hogy sziasztok!!!

Na szerintem ők is elgondolkodtak hogy csókolommal vagy helo val köszönjenek , végül csak a bamba nézés maradt meg náluk. Nem árultam el a szüleiknek :)

2021. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Bár szerintem a 80% át , csak te magyarázod be magadnak , és az ég egy adta világon senki nem foglalkozik veled"

sajnos nem, mondom a családom nagy része tanár, mindenki ismeri őket, mert mindekit tanított valaki a családból, és ezért rólam is tudják ki vagyok. és "elvárják" hogy én is felismerjem őket és köszönjek nekik. gyerekkoromban meg tinikoromban rosszabb volt, mára már nagyjából megszokta mindenki (de így is van aki elvárja), hogy csak annak köszönök akit tényleg ÉN ismerek, és nem csak anyámék. meg nem is járok sokat oda mióta saját életem van. sose akartam ott leélni az életemet, ezért elköltöztem. az csak egy járulékos előny hogy itt senki nem ismert az elején, és itt nem is szokás mindenkinek köszönni az utcán.

2021. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Amúgy én is tanári családban nőttem fel és valamilyen szinten itt is elvárják hogy köszönjek ha jön valaki a kedvencem köszönj hangosabban mondom már köszöntem köszönj még egyszer mert én nem halottam így tuti ők se hallották
2021. febr. 24. 18:11
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#1"...társaságben is feleslegesnek tartom, hogy mindenkivel külön kezet kell fogni / puszilkodni, nem elég egy határozott "sziasztok"."

Ez városban is így van. Ott is idegesítő.

2021. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az zavar, amikor valaki beszáll a liftbe, ahol már vannak, és nem köszön.
2021. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!