Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vidéki (falusi) emberek...

A vidéki (falusi) emberek miért foglalkoznak ennyire a másikkal? Nektek is van ilyen történetetek?

Figyelt kérdés

Jó jó tudom, nem kell általánosítani meg minden, de azért igenis jellemző. Amikor falusi emberekről beszélek erről, akkor azt mondják hogy "jaaa a szomszéd Mari néni az öreg, de a fiatalok már nem ilyenek"... Aztán mindig kiderült hogy óh, dehogynem! Nem találkoztam még olyan falusi emberrel, akiben ezek a tipikus belső vonásuk valamilyen szinten ne lenne benne!


Hogy érthető legyen, hogy mire gondolok, mondok pár példát:


-Volt barátnőm falusi volt, és mikor először jártam a falujukban, egy hét múlva az a pletyka járta a falut, hogy terhes... Pedig akkor még a kezét épp hogy meg mertem fogni (ja és nincs is pocakja persze...) :DD


-Szintén volt barátnőm. Édesanyja egy nagyon egyszerű ember volt, akinek talán még érettségije sem volt meg. Nekem mindig a szemembe mosolygott, jópofizott, viccelődött (egyszerű ember volt, de kitűnő beszélőkéje volt.) Erre kiderült, hogy a hátam mögött mindig arról beszél, hogy milyen béna vagyok és szerencsétlen. Persze itt is olyan történeteket felhasználva, amiknél ott se voltam :DD


-Nagymamámmal ha megyek az utcán, mindig halkan kell beszélni, sőt még a házban is (!), nehogy a szomszédok meghallják... Vagy ha viszünk valamit le kell takarni, nehogy meglássák (!).


-Anyukám falun volt egyik rokonomnál, és épp kicsit összevesztek valami butaságon (amiről nem tudtam). Én meg akartam anyukámmal beszélni, csak nem vette fel a telefont, erre felhívtam a rokont, hogy nincs-e a közelben. Ő mondta hogy nincs. Aztán megkereste anyukámat, hogy milyen rossz anya, mert megbeszélt velem egy talákozót, és most ott várok rá a város közepén (?!). Ami persze hülyeség, és elképzelésem sincs, hogy hogy találta ki :D


-Bár ez az öregasszonyokra jellemző, de csoportokba verődve pletykálnak, és mikor meglátnak megkérdezik hogy "hová mentek?" vagy hogy "mit csinál az ikszipszilon?"... vagy csak hogy "mentek?" :D


-Ja meg le merem fogadni, hogy hogyha röntgen szemem lenne, akkor minden második ház ablakfüggönye mögött egy lesekedő öregasszonyt találnék :D


stb stb stb...



Én budapesti vagyok, és nem örülök, hogy a szomszédaimat is alig ismerem, az utcában lakókat meg még látásból sem, de azért ez túlzás! Meg a legundorítóbb dolog az, ha valakinek a szemébe jópofizol, hogy jót gondoljon rólad, miközben rendszeresen pletykálsz róla meg történeteket talász ki róla...


2013. szept. 20. 15:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
-Ja meg hogy "ígérd meg hogy nem mondod el senkinek". Másnap a fél falu tudja, és a történet bőségesen kiszínezve :D
2013. szept. 20. 15:09
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen unatkozó parasztasszonyok vén öregasszonyok a városban is vannak. Ez nem vidék kérdése, ez IQ szint és tisztesség kérdése.
2013. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Mindenhol vannak ilyen emberek, nem csak vidéken. Sőt, Pesten még ennél rosszabbak is.
2013. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

2-es valaszolo!

Osztam a véleményed,sőt......

Nem magyar jelenség,a földön mindenhol ilyenek az emberek,csak egy példa:elég ha megnézed a sztárokat hogy beszélik,ocsmárolják egymást.

2013. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem veszed észre, hogy az un. valoságshow-k, nézettsége ezen alapul? Nem csak falusiak nézik!!! Általában szeretnek az emberek a másik se--ében kutakodni.
2013. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Külön téma, hogy most tényleg csak a falusiakra, vagy a városiakra is jellemző-e. Igazából szerintem a városiakra is, csak talán egy városi pletykásnak kisebb a hálózata, ahova terjesztheti a pletykát, mert a városban aki nem vevő a dumájára, az simán otthagyja, vagy eleve szóba sem áll vele, nem köszön neki, csak látásból ismeri, nem foglalkozik vele... Míg falun sok olyan is végighallgatja a pletykást, aki nem vevő rá, csak amolyan illemből nem akarja otthagyni, vagy mert ez rossz fényt vetne a szüleire, akivel jóban van a pletyis, stb... Szóval egy vidéki pletyisnek nagyobbak a lehetőségei, arról nem is beszélve, hogy kiülhet az utcára a padra. Városban mondjuk egy többszintes tömbházban kevesen vevők mondjuk a pletykás alsó szomszédra, és még pad sincs a ház előtt, ha meg elmegy egy parkba pletykálni, ott kevesen ismerik...)


Szóval jobb ha nem lakhely szerint húzzuk rá valakire hogy pletykás vagy nem.

2013. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

A falu az egy kisebb közösség. Szinte mindenki ismer mindenkit, az emberek gyakran találkoznak, beszélgetnek egymással, ha nincs is jóban mindenki mindenkivel, azért elég rövid úton terjednek az infók. Ha bekerülsz, akkor is elég gyorsan betájolják, ki vagy, kihez tartozol, kihez nem.


Városban, főleg Budapesten, a személyes ismerőseidet leszámítva szinte senkivel sem beszélsz, és ha belefutsz valakibe az utcán, valószínűleg sosem látod többet.


Ez alapvető szemléletbeli különbséget jelent a társas kapcsolatokban, amit egy (nagy)városi tolakodásnak vehet, vidéken, ahol generációkra visszamenőleg mindenki mindenkit ismer, viszont teljesen természetes.


Például:

Amikor a szomszédunk ide költözött, ő is meglepődött, hogy olyan emberek ismerik, akikkel még sosem találkozott.

Új arc, még nem láttam + valaki beköltözött a Gyuszi házába = kész a megoldás


Vagy amikor én utaztam a megyeszékhelyre, és beültem egy szomszéd falubeli öregasszonyhoz, sosem láttam előtt, azzal indított, hogy "Te az Ica unokája vagy, ugye?"

2013. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a nyugdíjas rétegre jellemző. Délelőtt megnézik az astro showt, délután semmi dolguk nincs, unatkoznak és mások dolgával foglalkoznak. Falun nőttem, most városban élek és ugyanaz a helyzet.
2013. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként meg amiket leírsz, ezek engem is eléggé idegesítenek.


Vidéki vagyok, de nagyon elzárkózom az itteniektől, ezek is ilyenek, amiket leírtál...

Nem tudom magam sem, hogy miért.


Mert azt mondom tök jó, hogy vannak érdeklődő emberek, akik néha megkérdezik mi van velem, vagy figyelik a házam, a kertem, ha nem vagyok otthon be ne törjenek, ha észreveszik, hogy lefújta a szél a cserepeket a tetőről, akkor szólnak, egyebek... Csak az a baj, hogy sajnos ritkán szólnak az emberhez jóindulattal! Inkább csak unatkoznak, kíváncsiak, és ha segítenek is azzal, hogy pl szólnak, hogy elszökött a gyöngytyúkom, az nem természetes náluk, hanem viszonzást várnak, vagy ha nem is, akkor meg mindenkinek elújságolják, hogy micsoda hőstettet hajtottak végre, azzal, hogy szóltak a szökött tyúkomról...


Én pl gyerekkoromban és azután is, egyszerűen nem voltam hajlandó köszönni olyanoknak, akiket nem ismertem. Mégis minek? Attól, hogy ő fene tudja honnan, de tudja ki vagyok, én még nem ismerem őt. Legalább mutatkozzon be, hogy ki ő, hol lakik, valamit tudjak róla, és csak utána várja már el, hogy köszönjek neki, addig meg ne nézzen már bunkónak...


A csoportbaverődött öregasszonyok a legrosszabbak. unatkoznak... Főleg mióta megtörtént a digitális átállás, amiről ők lemaradtak és nem tudják nézni a szappanoperákat...


Az ablakfüggöny... Rendben lenne, ha azt nézné, hogy nem-e valami betörő, gyanús alak. De nem, ezek azt bámulják, hogy ki mikor, honnan, kivel jött, stb.


A nagymamád jól teszi, hogy nem a szomszéd füle hallatára beszél, és a letakarós módszer is klassz. Semmi köze a szomszédnak hozzá... :-)


Aztán ha meg egy idegen család költözik egy falusi házba, és ők nem szállnak be a pletykaszakkörbe, na az is egy jó kis téma ezeknél. Ilyenkor meg a sok feltételezés, meg a megfigyelés, pfö.


Azért egyébként a fiatalabbak már távolságtartóbbak, ha nem is mindenki, szóval alakul a dolog.


Egyébként nem lenne baj a beszélgetés az utcabeliekkel, ha inkább barátság lenne köztük, időnként összejárnának. De az azért álomvilág, hogy a környéken csak barátok lakjanak... Arra külön kellene falut alapítani...

2013. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem falun igenis jellemzőbb.. gyér a lakosság, nem történik semmi, mindenki ismer mindenkit, ezért csak egymással tudnak foglalkozni, így a hazug pletykák is gyorsan terjednek.. A városokban annyi ember él, hogy senki nem foglalkozik a másikkal. Max szűkebb körökben.

Ez az én véleményem, de szerintem ennél a falusi habitusnál minden jobb.. A nagyanyám is falun nőtt fel, és az, hogy mit gondolnak/beszélnek róla, mindennél, még a gyerekei boldogságánál is fontosabb a mai napig. Ez a képmutatás meg rosszmájúság szerintem szörnyű...

2013. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!