Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem unjátok néha ezt a falusi...

Nem unjátok néha ezt a falusi szokást?

Figyelt kérdés
A köszönést én is falusi vagyok ha tehetem időnként keresem azt az utcát ahol ritkábban járnak mert kicsit már unom a folytonos köszöngetést.
2021. febr. 24. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként de. De nem csak az utcán köszöngetést, társaságben is feleslegesnek tartom, hogy mindenkivel külön kezet kell fogni / puszilkodni, nem elég egy határozott "sziasztok".
2021. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem elég lenne az is csak hát ez a szokás így emberre válogatja ki hogy áll hozzá ehhez szerintem
2021. febr. 24. 15:55
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Én azt unom, hogy fejben kell tartani, kivel milyen köszönőviszonyban is vagyok. Az egyik nénit magázni kell, a másik ragaszkodik a tegeződéshez, a harmadik meg hol így, hol úgy.

Ha bedugom a fülem zenével kerti munka közben és nem hallom meg, ahogy az elhaladó köszön, bunkónak tartanak.

Néha tízpercenként jön beszélni a semmiről a szomszédsereg, így nem haladok a munkával.

Végül hatalmas ciprussövényt telepítettem, mert elegem volt a belátásból és a zavaró tényezőkből. Erre nem átjön a szomszéd srác felajánlani, hogy segít megmetszeni (méteresre) a sövényt? :D

Néha arról fantáziálok, hogy nem köszönök senkinek és hagyjanak békén, de sose teszem meg. Sokan segítettek már nekem a "faluban".

2021. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
fú ezt de utáltam. családomban több tanár van, mindenkit IS ismernek, így engem is az egész falu ismert, és azt hitték, hogy ettől én is ismerem őket. aztán a családtól hallottam vissza, hogy ennek se köszönten meg annak se. mondom jó hogy nem, idegeneknek nem köszöngetek. dehát ők nem idegenek, az ilonkának az unokatestvérének a szomszédjának a lányának a nagynénje. aha oké. tehát egy idegen számomra :D egy idejig próbálkoztak, aztán elmentem a faluból (gimi aztán egyetem), max hétvégékre jártam haza, így már annyira nem volt feltűnő hogy senkinek se köszönök.
2021. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Én "csak" a szabadidőmet töltöm falun (évente 2 hét-1 hónap), szerintem annyira alap köszönni, hogy ha azt mondanák, lelőnek, ha NEM köszönök, akkor ott halnék meg az első utcasarkon. Mindegy, hogy ismerem-e az illetőt. Én kifejezetten szeretem. Városban a hulládon is átlépnének, az sem jobb.
2021. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát meg lehet szokni de néha azért unalmassá válik egy idő után szerintem de hát ez van ezt kell szeretni
2021. febr. 24. 16:42
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Azta, de nehéz ki mondani hogy jó napot! Igen ebbe bele lehet unni , fáradni.
2021. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Boston kulvarosaban, kertvarosban lakunk. Itt nem hogy magas tuja kerites, de egyaltalan semmilyen kerites nince, Ha a szomszed meglat egy kedves mosollyal es egy egyszeru helloval koszont . Ennyi. Ez nekem kimondottan jol esik es emeli a hangulatomat. Azt jelenti, nincs kozom az eletedhez, de joindulattal, sot szeretettel vagyok irantad. Nagyon furcsa lenne , ha valaki magas tuja keritest epitene es elfordulna, ha valaki ramosolyog hogy hello.Annyira tisztelik a maganterulete, hogy bar nincs kerites, nem teszi be a labat a mas teruletere, de egy kedves hellot azert ramkoszon.

Nagy a vilag, sokfeek vagyunk, de azert egy kedves hellot megprobalhat barki, barhol.

2021. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
#7 igen, marha fárasztó azt lesni hogy jaj megint jön szembe valaki, tegezzem-e, magázzam-e, csókolom, jó napot, helló, mi lenne jó, remélem nem akar megállni beszélgetni, miközben azt se tudom ki ez. én introvertált vagyok, engem ez lefáraszt. én se akarom hogy random emberek rámköszönjenek az utcán.
2021. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

9 es akkor sajnos te beteg vagy. Nehogy magadra vedd , nem sértésből mondom , de komolyan.

Ha ezen filózol hogy jön szembe egy xy és hogy jaaj most mi lesz , hát ez nem teljesen oké..

Vagy köszönsz vagy nem ennyi.

Falun lakok én is , akit látásbol ismerek , köszönök és ennyi. Mit kell ezen magadban gondolkozni?

2021. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!