Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik gyászruhát hordanom?

Illik gyászruhát hordanom?

Figyelt kérdés
A nagyim meghalt, a kérdésem az hogy nekem illene feketében járnom, illetve ha igen, milyen hosszú ideig?

2020. okt. 21. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem muszáj, de lehet ha szeretnél
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzed.

Régi szokások szerint illene, de én azt látom magam körül, hogy az emberek nem "illetlenségből" vagy "szeretetlenségből" nem viselnek gyászruhát manapság, hanem azért, mert nem akarják, hogy az idegenek rögtön levegyék, hogy meghalt valakijük, mert senkinek semmi köze hozzá.

Inkább csak kerülik az élénk / világos / vidám színeket egy ideig, ennyi.

2020. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem feltétlenül, nem a ruha teszi a gyászt. Amikor meghalt tatám én pl 2 hónappal később ott voltam az iskolai szüreti bálon pedig azt sem "illett" volna. Ettől függetlenül pedig sokáig gyászoltam


Max ha mentek tatádhoz vagy idősebb és közelebbi rokonhoz akkor oda egy ideig vegyél fel feketét, de tényleg nem a ruha színe számít


Őszinte részvétem! :(

2020. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A saját környezeted a mérvadó, mi ezt nem tudhatjuk.

Én azt tapasztalom, hogy egyes falvakban még a fiatalabb nők is feketét viselnek 1-2 hónapig, aztán meg még valameddig ilyen visszafogottabb színeket, viszont egy nagyobb városban azt láttam, hogy az elhunyt öregasszony menye (középkorú tanítónő) piros dzsekit viselt a temetésen, és a gyászoló rokonság egy része is igen lazán volt öltözve.

2020. okt. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!