Gyászruha?

Figyelt kérdés
Arra gondolom,hogy még egy ideig fekete ruhàkat hordanék, mert szeretném megadni a tisztelet a nagymamàmnak. olvastam hogy màsok szerint ez képmutàs. Ezt szeretném elkerülni ,hogy masok ezt higyjék. Túlzàs,öltözzek úgy,mint eddig?

#fekete #gyász #gyàszruha
2014. jún. 6. 02:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet, nálatok ez még szokás. Ezelőtt minálunk még a férfiak is hordtak fekete karszalagot, vagy kitűzőt, de a kor ezt sem tartja "divatosnak". Sokan úgy oldják meg, hogy csak valamelyik része az öltözéknek marad fekete. De a lényeg, hogy a lélekben milyen tiszteletet adunk az elhunytnak. Gondolunk-e rá, netalántán imádkozunk érte, hálával emlegetjük, stb. Mert ő is már csak egy lélek és nem sokat ad a külsőségekre.
2014. jún. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem törődtem másokkal, hiszen két ember sem gondolkodik egyformán. Nyugodtan vegyél fel feketét, ha a lelked így gondolja, de az sem baj ha nem jársz teljesen abba.
2014. jún. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Nos, visszás is lehet. Egy közeli ismerősöm egy évig korom feketében járt, amikor meghalt az anyósa, akit egyebkent utalt. Amikor az imádott apja halt meg, csak a temetésen viselt feketét. Nem kifelé kell gyászt mutatni, hanem beül kell érezni.
2014. jún. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha neked így könnyebb a lelked, akkor hordd a gyászruhát. Amikor az én nagymamám, aki anyámként nevelt, meghalt, én egy percig sem hordtam feketét, kivéve persze a temetésén, nem éreztem szükségét. Anyukám vett pár napig sötétebb ruhákat, mert nem volt hangulata máshoz.

Egy nagyon jó barátnőm viszont mostanában veszítette el az édesanyját, nagyon kivan, és csak feketében jár. Neki ez segít a feldolgozásban, nem képmutatás. Majd leveszi, ha úgy érzi.

Szóval tegyél úgy, ahogy a lelkednek a legjobb, ne mások véleményéhez szabd ezt a dolgot.

2014. jún. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Öltözz úgy, ahogy a szívedben érzed, az nem képmutatás. Az a képmutatás, ha azért hordsz gyászruhát, mert elvárják tőled.
2014. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tisztelet nem ezen múlik, de ha te ettől jobban érzed magad, akkor tegyél így.
2014. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, erre szükséged van a gyás feldolgozásában, akkor járj feketében, de ne hirdesd, hogy ezt ezért teszed. Ma elég sok ember hord feketét gyász nélkül is, tehát nem egyértelmüen jelzi, hogy gyászolsz. Ez a te magánügyed, nem tartozik másokra.

Képmutatás akkor lenne, ha olyan embert "gyászolnál" így, aki nem jelentett semmit sem neked, és csak azért tennéd, mert így szokás.

2014. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez akkor képmutatás csak, ha csak azért teszed, mert "más, a falu a rokonság mit fog gondolni"

Egyébként nem.. É magamon képmuatásnak érezném, mert úgy gondolom, hogy nem a ruhával gyászolok, de azért, me más úgy gondolja, azzal semmi bajom, és szerintem nem is szabadna senkinek így gondolnia

2014. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!