Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok, meddig...

Lányok, asszonyok, meddig hordtátok a gyászruhát?

Figyelt kérdés
Mikor meghalt közeli családtagotok /férjetek, gyermeketek, szüleitek/ ? tudom, most a pestiek fogják írni, hogy semeddig, mert a fekete rongyok nem divatosak, de biztos van, aki még tartja a szokást, légyszíves ők írjanak. Kort is kérek.
2012. szept. 26. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Fél évig minimum, de az idősebb nénik itt falun akár 1 évnél is tovább viselik.

Illetve ismerek egy édesanyát, neki 15 éve halt meg a kislánya, azóta is feketében jár.

2012. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Addig, amíg el nem tudod őt engedni.
2012. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Anyu a szülei és apu szülei halála után is 1. évig csak feketét hordott, pedig nem falun lakunk.
2012. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Pesti vagyok, 24 voltam amikor nagypapám elhunyt. 5 hónapig jártam feketében, akkor behívott a főnököm hogy ez már kicsit sok. Bankban dolgoztam ügyfélszolgálaton. Bár eléggé felháborodtam, de pár héttel később elkezdtem normál ruhákban járni. Fekete szalagot még jó ideig viseltem.
2012. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
69%

Én, mikor a szüleim meghaltak, 1-1 évig hordtam feketét.

Édesapám halálakor 24 éves voltam, és ekkor még falun laktam.

Édesanyám halálakor 31 éves voltam, és ekkor már egy nagyvárosban laktam ( nem Budapest, hanem megyeszékhely).

2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Fekete szalagot viseltünk nagyon sokáig, közel egy évig.
2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
A nagymamám amikor meghalt papa, élete végégig feketében volt. De ő már idős, vallásos emberke volt.
2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsére nekem még nem halt meg közeli rokonom, de sztem addig kell hordani a feketét, ameddig "jól esik", ameddig úgy érzed, hogy szükséged van rá.

Nálunk a "szabály" az 6 hét. De pl van aki csak magában gyászol, s nem ad a külsőségekre. Én az olyan embereket sem itélem el.

2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Pestiek vagyunk (remélem azért elolvasod a válaszom). Az egyik fiú ismerősöm, mikor meghalt a húga fél évig járt fektében és azóta is, több éve viseli a fekete szalagot..
2012. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
első: ez borzasztó, meghalt a lánya 15 éve és még mindig gyászol, nem mondom, hogy nem értem meg, mert elveszteni a gyereket, annál nincs ami jobban fájna, de ennyi ideig gyászolni nem egészséges. El kell mindenkit engedni.
2012. szept. 26. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!