Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nők,anyukák esetében mennyire...

Nők,anyukák esetében mennyire megengedett,elfogadott,hogy otthon a szűkebb családi körben ugyanúgy félmeztelenül (nem meztelenül) legyenek mint a férfiak szoktak?

Figyelt kérdés
Négy éve vettünk vidéken egy nyaralót. A közvetlen szomszédaink egy 3 gyerekes nagyon aranyos fiatal család. Azt vettük észre,hogy egész nyáron,a saját otthonukba,házukba mindenki félmeztelen még az anyuka is.Gondoltam hogy azért egy meltartót tehetne,de nekik így nagyon természetes. Persze amikor a keritésnél valamiért beszélünk a nő maga elé kap egy ruhadarobot,de amúgy nem zavarja ha átlátunk hozzájuk és ő éppen csak egy rövidnadrágban vagy csak egy furdőruha alsóban szedi az almát vagy a teraszon főz.

2020. szept. 24. 15:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
21%

Ha be lehet hozzájuk látni, akkor már nem csak az ő dolguk. Perverznek nem perverz, inkább primitív. A szeméremérzet a fejlett ember tulajdonsága, a primitív kultúrákban kevésbé van jelen. Én azt is utálom, amikor az öreg taták szőrös, izzadt sörhasát kell látnom, mert ő úgy gondolja, hogy kigombolt ingben kell flangálni emberek között. No meg, amikor a nyanyák szemérmetlenkednek a fürdők közös női öltözőrészeiben, és nem sietnek felöltözni, hanem ott lóbálják a lottyadt testrészeiket félórákat.

A szülőknek pedig megvan az a felelőssége, hogy kialakítsák a gyerekekben a kulturális normákat. Aztán majd csodálkoznak, ha a gyerek nemi szervei visszaköszönnek a neten, mert nem látott rosszat abban, hogy pl. meztelen képet küldjön magáról, hiszen nincs abban semmi rossz, ha mutogatjuk magunkat egymásnak.

Ja, és hiába szeretem a párom testét, őt sem akarnám huzamosan ruha nélkül látni, elveszne az intim pillanatok kitüntetett szerepe.

2021. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

41 - Hálát adok a Jóistennek, hogy egy normális nő lett a párom, aki fel meri vállalni a testét...

"A szeméremérzet a fejlett ember tulajdonsága, a primitív kultúrákban kevésbé van jelen." - Szegény... régen olvastam idiótább magyarázatot a prüdéria védelmében.

Bocsika, de Savonarola jutott rólad eszembe.

2021. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
100%
Miért ne lenne elfogadott?? Otthon a saját házában úgy van, ahogy akar, pláne a CSALÁDJA előtt. A család felénk azt jelenti, hogy nem kell szégyellni semmit, de kinek mi…
2023. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!