Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

HannahUwU kérdése:

Miért ilyen ellenszenvesek a transznemű emberekkel a magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell olyan dolog miatt utálni valakit amiről nem tehet. Mi is ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, nem kéne egyetlen dolog miatt megbélyegezni minket.

2020. ápr. 7. 21:14
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

# 39

Hát nem tudom de én rengeteg zavaró transzt láttam az interneten és úgy hogy saját maguk tették közzé a videójukat.Ezt nyilván mindeki máshogy látja.


Ez most provokatív lesz de engem nem csak a képek és a videók zavarnak de egyáltalán a tény is hogy valaki ilyet művel magával.Egyszerűen felfoghatatlan...


Egy szóval se mondtam hogy nem fogadom el.

Ne attól még nem kell 100%-ban egyet értenem azzal amit tesznek.


Nyilván hogy éhen hal ez egyértelmű...de úgy ahogy a transzneműség és az anorexia egy mentális eredetű "állapot" elsősorban (direkt nem írok most betegséget).


Nem kellene mondjuk várni a műtéttel addig amíg rendeződik a nemváltoztatási mizéria ?!

Tisztában vagyok mivel jár ez az egész nem kell még egy cikket elolvasnom.

Molnár Emmát pont ismerem és ő egy irtó szerencsés adottságú ember kinézetileg ilyen 1000ből 1-2 akad.

Fajt Alexről viszont simán megmondom hogy nő.


Ezért is nehéz a helyzet mert habár akad 1-2 olyan ember aki betud olvadni a társadalomba de a többség nem.


Egy szó mint száz én elfogadom a transzneműeket de nem értek mindennel egyet.

Nem bántok senki de ha valaki megkérdezi mi a véleményem vagy látok egy ilyen kérdést itt gyakorin akkor leírom mi gondolok.

De pl nem megyek oda kéretlenül senkihez az utcán vagy a munkahelyen és darálok le egy monológot.


Köszi a beszélgetést!

2020. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

# 40

Hidd el eleget láttam belőlük hogy véleményt tudjak alkotni felesleges 100. cikket vagy videót megnéznem.

Engem tartasz butának de te arra se vetted a fáradtságot hogy vissza olvass és az alapján reagálj akkor ki is a buta ?!

Hol olvastál te bármilyen bekattanásról ?

Valamit nagyon félre értesz.


Mondom olvasd el mi írtam mert kitérek arra is hogy mit tennék ha lenne egy transz rokonom.

Ha a gyerekedről van szó akkor azért elnézőbb az ember mint ha egy idegenről lenne szó.


Ha már belemegyünk a témába (enyhe személyeskedés amit te is megengedtél velem szemben).

Mennyire látszik a gyerekeden hogy át van műtve ?

Mert ha látszik akkor sajnos nem lesz könnyű dolga a mai világban és teljesen mind1 mi van írva a személyiben.

Nem azt mondom hogy folyamatosan bántalmazások fogják érni de egy alap távolság tartásra fel kell készülni...


Remélem te se veszed magadra hogy én is belekérdezek kicsit a családi dolgokba.


Eleget tájékozódtam eddig se uszító oldalakat olvastam.

Azt jól mondod hogy egy ideig nem fog érdekelni ez a téma.

Fontos az empátia de nem mértéktelenül minden felé.

Mint leírtam fentebb olvasd vissza nem támadok de a távolságot továbbra is megfogom tartani.

2020. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
53%

#42: nem írtam, hogy buta lennél, olvasd vissza.


A fiamon nem látszik, hogy át lenne műtve. Nincs átműtve. Ha tényleg sokat olvastál ebben a témában, akkor tudod, hogy általános tévhit, hogy minden transznemű megműttetné a testét.


Nem kell aggódnom miatta, mert egy olyan országban él, ahol az embereket nem annyira érdekli, hogy a másiknak mi fityeg (vagy nem) a nadrágjában.


Az előbbi hozzászólásodban te érdeklődtél, hogy mi van a gyerekem testével, nem kötöttem az orrára kéretlenül senkinek. Tudom, hogy nem szándékosan így gondoltad, de általában másokkal, akik idegenek, ez szokott történni, hogy folyton az érdekli őket, kinek mi van a nadrágjában, hogyan műttette meg magát, stb. Ezért kérdezi meg az ember (a kérdező is), vajon miért ellenszenvesek az emberek.


Egyetértünk, fontosnak tartom az empátiát és nem gondolom, hogy mértéktelenül kellene osztogatni mindenkinek. De ha valaki nem árt nekünk, de mi segíthetjük, ott sosem lehet sok a megértésből. Ez a kisebbség nagyon sokat szenved a saját szituációjából kifolyólag, nincs szükség arra, hogy mások bántsák őket ezen felül.

2020. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

# 43

Így van és én nem bántom őket ezt már leírtam sokszor.

Ha mindenki minimum így állna a transzokhoz mint én ez a kérdés meg se született volna.

Amúgy merre laktok ?

Én Németországból írok.

2020. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Nem írtad le konkrétan hogy buta vagyok de az írásodból az jön le hogy annak nézel.Ehhez nem kell nagy tudás.
2020. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
#45: Nekem nem az jön le az írásából, hogy butának néz, legfeljebb az, hogy azt gondolja, hogy butaságokat írsz.
2020. ápr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Oké oké végig olvastam ezt a rengeteg választ.De mégis mi alapján könyvelte el a kérdező hogy az összes ember ellenszenves vele szemben ? Nem lehet hogy csak a viselkedésével volt a baj és semmi köze a transz dologhoz ?!


Kérdező korábbi válasziból idézek:


"Természetesen tudom, hogy nem mindenki transzfób, de az emberek többsége az. Ezt nem csak irl, de online is tapasztalom elég rendesen..."


"Már most félek attól, hogy mi lesz ha elkezdem a HRT-t, azt tudom, hogy verbálisan bántani fognak, ahhoz már hozzá szoktam de a fizikaihoz még nem, mivel simán el tudom képzelni, hogy valaki emiatt képes megverni."


Szinte már elkönyvelte hogy megfogják verni de még be se jelentette hogy nemet fog váltani.

Tehát ő is ugyan olyan előítéletes mint a transzfób emberek.

Akkor most miről is beszélünk ?

Lehet hogy tök jól fogják fogadni az osztálytársak és nem lesz semmi baj :)

2020. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!