Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

HannahUwU kérdése:

Miért ilyen ellenszenvesek a transznemű emberekkel a magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell olyan dolog miatt utálni valakit amiről nem tehet. Mi is ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, nem kéne egyetlen dolog miatt megbélyegezni minket.

2020. ápr. 7. 21:14
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ha csak a családomból vagy osztálytársaimból indulok ki már ott is rengeteg az utálat (úgy, hogy még PRE-HRT vagyok és az osztályom nem is tudja, hogy transz vagyok). Meg online is borzalmasan bunkó és szemét emberekkel szoktam találkozni elég sokszor. Már most félek attól, hogy mi lesz ha elkezdem a HRT-t, azt tudom, hogy verbálisan bántani fognak, ahhoz már hozzá szoktam de a fizikaihoz még nem, mivel simán el tudom képzelni, hogy valaki emiatt képes megverni. Az se segit, hogy fiú iskolába járok, és hallottam, hogy volt egy másik transznemű lány az iskolában néhány éve, akit nem is egyszer bántottak és még molesztálták is. :/
2020. ápr. 9. 02:07
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, hosszú távra tervezz: mit a célod, hol szeretnéd magad látni pl. 5 év múlva, ezt hogyan tudod elérni. Muszáj hideg fejjel átlátni ezt.


Ha a családodban van erre lehetőség, keress köztük olyat, aki támogatód lehet, aki megvédhet mikor szükséged van rá.


Nem tudom milyen suliba jársz, milyen az osztályfőnököddel a kapcsolatod. Nagy eséllyel van értelme akár kettesben leülni vele és elmondani neki a félelmeidet. Az ő felelőssége az osztály, neki van arra lehetősége, hogy (akár az igazgatóval egyeztetve) érzékenyítse az osztálytársaid. Ha gond van, talán opció lehet az iskolaváltás is.


A fizikai és verbális bántást is elítéli a törvény. Nem muszáj hallgatnod, ha nem tudod megvédeni magad, hivatalos panaszt tehetsz az iskolában és a hatóságoknál is. Ha eldurvulnak a dolgok, akkor ez téged fog igazolni, hiszen bejelentetted, és ha nem tettek semmit, az az ő felelősségük is.


Feltétlen keresd a kapcsolatot másokkal, akik hasonló helyzetben vannak, ők sokkal jobb tanácsot tudnak adni mint itt közülünk bárki. Nagy kitartást és erőt!

2020. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
50%

OFF

Nem teljesen tiszta nekem hogy te most fiúnak születtél eredetileg és most lány/nő szeretnél lenni igaz ?

Akkor miért jársz fiú iskolába ?

Ha van lehetőség én átmennék vegyes vagy lány iskolába (van egyáltalán ilyen?!)


Általában a csajok sokkal elfogadóbbak tini korban ilyen témában szerintem.

A kamasz fiúk még egymást is kikezdik sokszor játékosan de lehet ez már más embereknek bántalmazás szerűen jönne le.


Amúgy meg ne általánosíts mert ugyanazt csináld (kis túlzással) mint ami miatt téged kinéznek.

2020. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Nekem nem teljesen tiszta*
2020. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

Amúgy még egy jó tanács...sokszor viselkedj természetesen mint bárki más és ne arról szóljon minden második beszélgetésed hogy mivel jár a transzneműséged mert akkor egy idő után bele unnak az emberek.

Ez most lehet úgy jön le mintha hater lennék pedig nem.

2020. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
0%
pl én azért, mert én is baromi rosszul érzem magam női testben, gyűlölöm minden részét és pillanatát, de ettől még nem vagyok férfi. nő vagyok, ez a biológiai nemem. kész. vita lezárva. hiába nem érzem magam annak igazán, az vagyok. namost, ha a kis Rozika meg unikornisnak hiszi magát, mert neki nem jó 2 lábon állni, attól még ő 2 lábon fog, és ember marad, hiába írja le a törvény. a nemet változtat, az meg már hát nem tudom. én semmi pénzért nem akarnék azért átalakítóműtétet. 2 nem létezik. mindenkinek a saját hülyeségét meg nem kellene törvényekbe foglalni. baromságnak tartom. ki minek érzi magát a 4 fal közt. de én nem akarok a női wc-ben félig pöhöcsös-punc!s izéket látni, hogy most lamentáljak. bleh.
2020. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
0%

# 16 Tisztellek a gondolkodásmódod miatt!

Sokaknak így kellene felfogni a dolgokat.

2020. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
# 16 Ez egy visszamaradott és inkorrekt gondolkodásmód. Pont a hozzád hasonló embereket nem tudom megérteni, hogy miért nem tudtok egy picit megértőbbek lenni felénk. Nem tehetünk arról, hogy ilyennek születtünk, borzalmasan érezzük magunkat a testünkben és minden napunk egy szenvedés amig igy kell élnünk. A transznemű embereknél borzalmasan magas az öngyilkosságok száma, ami egyátalán nem véletlen.
2020. ápr. 16. 09:49
 19/47 anonim ***** válasza:
#18: Ez is bizonyítja, hogy a terfek egy része látens transz férfi. 😐
2020. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy a kérdező mi a fa.szomért picsogsz folyamatosan ?

Hormonoztasd műttesd át magad ment női iskolába viselkedj nőként ha már annyira az akarsz lenni törekedj rá teljesen beleilleszkedj a szerepbe (ami a vágyad) és akkor a kutya nem fog piszkálni.


Sokaknak nem a transzokkal van bajuk hanem azzal hogy a csapból is ez folyik ha egyszer valaki megindítja a témát közösségben.

De ha én azt mondom pl hogy tegnap leborotváltam a fa.szomról a szőrt akkor mindenki undorodna de amikor valaki azt mondja hogy megcsonkítja a péniszét hogy nő lehessen akkor mindenki bólogat.


Ha maradsz a mostani iskolában akkor se fog senki megverni max kapsz 1-2 beszólást mint kb mindenki más aki pl (szemüveges görbe hátú stb stb) amire azonnal reagálj vagy teljes mértékben ignoráld.


Egyébként meg viselkedj normálisan és kedvesen és a hasonló normális gyerekek nem fognak piszkálni.


Erre válaszolj már ne csak össze vissza írogass be hogy "jajj mi lesz ha elkezdem a hormonokat jajjj"


Le lett írva korábban is mi a legjobb tanács.


Ha te ezt ignorálod akkor simán megérdemled ha b.asztassanak.


Aki lepontoz a írja meg miért.

2020. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!