Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

HannahUwU kérdése:

Miért ilyen ellenszenvesek a transznemű emberekkel a magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell olyan dolog miatt utálni valakit amiről nem tehet. Mi is ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, nem kéne egyetlen dolog miatt megbélyegezni minket.

2020. ápr. 7. 21:14
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha szomorú ha nem másoknak sincs jó viszonyuk a családjával (netalán tán nem is élnek a szülei...)

Ezt fogadd el ha így alakul keress magadnak párt és próbáld meg boldogan élni az életeded.

Nem kell folyamatosan picsogni.

2020. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
91%

#20: Én lepontoztalak és a kérésedre le is írom, hogy miért. Azért, mert egyáltalán nem vagy képben, ennek ellenére nagy magabiztossággal írsz olyan dolgokat, amiknek köze nincs a valósághoz.


„Hormonoztasd műttesd át magad ment női iskolába viselkedj nőként ha már annyira az akarsz lenni törekedj rá teljesen beleilleszkedj a szerepbe (ami a vágyad) és akkor a kutya nem fog piszkálni.”


A kérdező 16 éves. 18 éves koráig nem tudja megváltoztatni a jogi nemét. Tehát hiába lány, jogilag fiú marad, ezért nem járhat lányiskolába. És mivel Magyarországon jelenleg lehetetlen jogilag nemet váltani és épp most készülnek ezt törvénybe is foglalni, valószínűleg 18 éves kora után sem fogja tudni megváltoztatni, legfeljebb külföldön, külföldi állampolgárként. Mellesleg mi a garancia arra, hogy egy lányiskolában nem fogják piszkálni amiatt, mert transz? 18 éves koráig legálisan hormonkészítményeket sem írnak fel neki, ergo valószínűleg nem passing. Nagyon szépen idealizáltad a helyzetét, de a valóság nem ennyire rózsaszín.


„Sokaknak nem a transzokkal van bajuk hanem azzal hogy a csapból is ez folyik ha egyszer valaki megindítja a témát közösségben.”


Mondjuk ha nem lennének ilyen transzfóbok az emberek és nem gyűlölködnének, hanem elfogadnának olyanoknak, amilyenek vagyunk, akkor nem ez folyna a csapból. Ha elismernék a nemünket jogilag is és nem akarnák egy törvénymódosítással elkaszálni, akkor csendben lennénk. Nem a mi hibánk, hogy láthatónak kell lennünk. Mások kényszerítenek rá. Ha nem lennénk azok, eltaposnának.


„De ha én azt mondom pl hogy tegnap leborotváltam a fa.szomról a szőrt akkor mindenki undorodna de amikor valaki azt mondja hogy megcsonkítja a péniszét hogy nő lehessen akkor mindenki bólogat.”


Csakhogy itt nem mi beszélünk megcsonkításról meg műtétekről. Csupán arról van szó, hogy férfi/fiú külsővel született embereknek van női identitásuk és szeretnének nőként is élni, illetve fordítva. Az mindenkinek a magánügye, hogy milyen nemi szerve van. Valahogy azt látom, hogy mindig a transzfób emberek hozzák be a nemi szerv témát, ők lovagolnak mindig azon, hogy „ha farkad van, férfi vagy, ha puncid van, akkor meg nő”. Most is te hoztad fel, nem mi. Akkor meg mi a probléma?


„Ha maradsz a mostani iskolában akkor se fog senki megverni max kapsz 1-2 beszólást mint kb mindenki más aki pl (szemüveges görbe hátú stb stb) amire azonnal reagálj vagy teljes mértékben ignoráld.”


Szerinted rendben van, ha valakinek azért szólnak be, mert pl. szemüveges vagy görbe hátú? Mert szerintem nincs. Ezeket nem lehet csak úgy ignorálni, minden ilyen beszólás fáj az embernek.


„Egyébként meg viselkedj normálisan és kedvesen és a hasonló normális gyerekek nem fognak piszkálni.”


Ők valóban nem, de nem csak hasonló normális gyerekek vannak.

2020. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

# 22

Az nem derült ki a kérdésből hogy hány éves a fiú.

Nem csak lány/fiú iskola létezik lehet járni normális vegyes osztályba is.

Mást is piszkálhatnak nem csak a transzokra van kiélezve az iskolai piszkálódás.


Arra gondoltál miért van ennyi transzfób ?

Szerinted normális az amit pl egy prideon művelnek ?

Pl bőrjelmezben bőrálarcban dörgölőznek egymáshoz stb stb

Nem mondom hogy mindenki ilyen tisztelet a kivételnek!


Mivel lesztek előrébb ha egy ember erről kezd el "papolni" egy osztályban ?

Semmivel...csak kivívja maga ellen a tömeg haragját.

Sajnos nem tehetünk mi heterok arról hogy a kormány ilyen intézkedéseket hajt végre.


Sajnos én másképp tapasztalom az interneten sokan közzéteszik a műtét "eredményeit" állandóan erről beszélnek youtube csatornákat alapoznak erre...

Az én példám egy szélsőséges példa volt de szerintem teljesen megállja a helyét.


Nincs rendben.

De nem irkáltam ki 10 éve a gyakorira hogy pl engem piszkáltak középiskolában a szemüvegem miatt.

Ott helyben a sarkamra álltam és visszavágtam.

De az ignorálás is segíthet.

Nekem is fájt meg mindenkinek ha valami sérelem éri.


Én még mindig azt vallom hogy ha nem beszél a kérdező állandóan az állapotáról akkor nem vár el különleges bánásmódot és nem lesz túlérzékeny akkor simán beilleszkedhet.

Egy középiskolában még viccből is "szekálják" egymást a fiúk nem durván csak amolyan haveri alapon...de egyesek ezt magukra vehetik és már mindenki transzfób lesz...


Hozzáteszem hogy egyáltalán nincs bajom a transzokkal.

Volt meleg ismerősöm is.

Akkor tenném szóvá a nem tetszésem ha a fenti dolgok alakulnának ki.


Amúgy köszi az indoklásod.

2020. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
91%

#23:

>> Mást is piszkálhatnak nem csak a transzokra van kiélezve az iskolai piszkálódás.


Egyik piszkálás sem normális.


>> Arra gondoltál miért van ennyi transzfób ?

>> Szerinted normális az amit pl egy prideon művelnek ?

>> Pl bőrjelmezben bőrálarcban dörgölőznek egymáshoz stb stb


A kérdező valószínűleg soha nem kárt a pride-on, ha mégis, akkor sosem dörgölődzött máshoz, ha mégis, akkor sem tiltja a törvény.


Egy demokráciában senki nem fejezheti ki szabadon a gyűlöletét mások ellen, csak azért mert neki nem tetszik amit a másik tesz, gondol, érez.


>> Mivel lesztek előrébb ha egy ember erről kezd el "papolni" egy osztályban ?

>> Semmivel...csak kivívja maga ellen a tömeg haragját.


Vannak olyan országok, ahol ha egy osztályban valamelyik tanuló meleg, transznemű, stb, akkor külön oktatást tartanak, csak azért, hogy megelőzzék azt, hogy őt piszkálják a butább társai. És komolyan veszik.


Picit olyan, mintha féltenéd. Az olyanoktól mint amilyen te vagy.


>> Sajnos nem tehetünk mi heterok arról hogy a kormány ilyen intézkedéseket hajt végre.


De, sajnos tehetünk róla, mert megszavazzuk őket újra. Mert ilyenkor nem tiltakozunk. Mert mindenki befogja a száját amíg konkrétan nem őt bántják.


>> Sajnos én másképp tapasztalom az interneten sokan közzéteszik a műtét "eredményeit" állandóan erről beszélnek youtube csatornákat alapoznak erre...


Mindenkinek szíve joga hozzá. Miért fáj neked? Az is fáj, mikor valaki megnagyobbíttatja a mellét és azt mutatja a Facebookon? De ha csak új frizurája van, azt még szabad neki? Hol a határ?


>> De nem irkáltam ki 10 éve a gyakorira hogy pl engem piszkáltak középiskolában a szemüvegem miatt.

>> Ott helyben a sarkamra álltam és visszavágtam.


Jól tetted. Nagy szerencséd, hogy volt hozzá elég merszed. Sajnos nincs mindenkinek se bátorsága, se ereje. Főleg, ha ezek nélkül a empátia nélküli bunkók nélkül is van elég baja.


>> Nekem is fájt meg mindenkinek ha valami sérelem éri.


A szomszéd tehene is?


>> Én még mindig azt vallom hogy ha nem beszél a kérdező állandóan az állapotáról akkor nem vár el különleges bánásmódot és nem lesz túlérzékeny akkor simán beilleszkedhet.


Ezt mindaddig fogod vallani, amíg egyszer bele nem kerül valakid (aki neked kedves) egy hasonló helyzetbe, és akkor át fogod értékelni a véleményed. Mert akkor közvetlen érint és látod majd, nem olyan egyszerű ez mint amilyennek tűnik.

2020. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

# 24 A végére reagálok csak.

Te most engem úgy próbálsz beállítani mint ha transzfób lennék pedig csak utálom a feltűnési viszketegségben szenvedő embereket mind1 hogy transz vagy sem.

Ezzel arra próbálom felhívni a figyelmet hogy attól mert transz vagy nem kell állandóan a figyelem középpontjában lenne...ez elég gyakori az interneten.

Ennyi.

Ha a jövőben egy ilyen szituáció érintené a leendő gyerekeimet akkor teljesen normálisan állnék ehhez a témához mint most is.

Én csupán tanácsokat adok a kérdezőnek hogy ne legyen céltábla az iskolában.

Voltál te középiskolás ?

Vagy már kikoptak az emlékeid ?


Megelőzendően a további hozzászólásokat.

Egyáltalán nem tiltom és ellenzem a nemátalakítást.

2020. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Attól mert egy transz élete nem egyszerű különleges bánásmódot érdemel ?

Ez most nem csak az iskolai életre vonatkozik így.

Hanem a felnőtt életre is.



Ez most lehet kicsit morbid példa lesz de egy mozgássérült ember se szereti ha másképp beszélsz vele és csak azokban a dolgokban kér segítséget ami nagyon szükséges.Egyébként teljesen hétköznapi önálló életet szeretnének élni.


Most biztos azt fogod majd válaszolni hogy "bezzeg Magyarországon nem segítik a transzokat mert az aktuális kormány stb stb.

Én erről egyáltalán nem tehetek.Külföldön élek életvitel szerűen így itthon nem szavazok.


De ha szavaznék és egyet értenék a kormány döntéseivel és ők lennének a "legjobb" választás... ott lenne az a bizonyos törvény (nemváltoztatásra gondolok) akkor nem fogom csak e miatt megváltoztatni a döntésemet...főleg ha a másik párt alkalmatlan lenne az ország vezetésére.

2020. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj nekem ha egy transz youtube csatornát hoz létre és elmeséli a történetét.

A hangsúly azon van hogy miként és hogyan állítja be ezt a dolgot és kik kommentelnek oda és mit....


Érdemes felkeresnek egy ilyen csatornát (lehet magyar vagy külföldi is) és olvasgatni a kommenteket.

Nyilván lesznek kedves,trágár,durva hozzászólások és mindig találni fogsz 1-2 olyan megjegyzést amiben a különleges bánásmódért sírnak az emberek és hogy ha bármilyen sérelem éri őket az életben akkor az illető biztosan transzfób.


De ez nem csak a transzokra van kiélezve ugyanúgy megy a melegeknél lezbikusoknál is.

2020. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

#23:


„Az nem derült ki a kérdésből hogy hány éves a fiú.”

Lány. Nézd meg a többi kérdését, az egyikből kiderül.


„Nem csak lány/fiú iskola létezik lehet járni normális vegyes osztályba is.”

Te hoztad fel a lányiskolát, arra reagáltam.


„Szerinted normális az amit pl egy prideon művelnek ?

Pl bőrjelmezben bőrálarcban dörgölőznek egymáshoz stb stb

Nem mondom hogy mindenki ilyen tisztelet a kivételnek!”

Szerinted normális az, amit a strandon művelnek? Egy szál fürdőruhában hetero párok egymáshoz dörgölőznek és még csókolóznak is! Nem mondom, hogy mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek. De hagyjuk a szarkazmust. Van ott mondjuk tízezer ember. A tízezerből van 9994, aki teljesen hétköznapi ruhában van és van 6 bőrtangás pasi. Szerinted a média kiket fog mutatni? Az „unalmas”, hétköznapi embereket, vagy a bőrtangás pasikat? Megjegyzem, nekem azzal sincs bajom, ha bőrtangás pasik táncolnak a Pride-on. Nem az én világom, nem tetszenek, de egyszerűen továbbmegyek és kész. Vagy ha végképp nagyon zavar, akkor azon az évi egy napon elkerülöm a belvárost, túrázom egyet a hegyekben és nem nézem meg az esti híreket.


„Mivel lesztek előrébb ha egy ember erről kezd el »papolni« egy osztályban ?

Semmivel...csak kivívja maga ellen a tömeg haragját.”

Ha beszél az állapotáról és emiatt tömegek kezdik el gyűlölni, akkor nem lehet, hogy esetleg a tömeggel van baj és nem vele?


„Sajnos én másképp tapasztalom az interneten sokan közzéteszik a műtét »eredményeit« állandóan erről beszélnek youtube csatornákat alapoznak erre...”

Az internet nagyon egyszerűen működik. Ami érdekel, arra rákattintok. Ha nem érdekel valami, tovább görgetek. Ha rákattintottál és olyat láttál, ami nem tetszik, akkor miért reklamálsz? Hidd el, nem polgárpukkasztásból teszik fel ezeket, hanem azért, hogy aki hasonló helyzetben van és erre készül, tudja, hogy mire számítson. Nem te vagy a célközönség. Egyszerűen ne kattints rá és kész.


„Volt meleg ismerősöm is.”

1. Transzokról beszélünk, nem melegekről. Bármilyen hihetetlen is, a melegek között is vannak transzfóbok.

2. Attól, hogy van meleg ismerősöd, még lehetsz homofób, transzfób, stb. Tudod, akkor ő lesz a „kivétel”, aki normálisan viselkedik, a többi meg a deviáns.

2020. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

# 29 Jólvan veled nem vitatkozom tovább.

Ha szerinted ez 100%-ban normális akkor valamilyen szinten veled is van probléma nem csak a transzokkal.

Én elfogadom őket bántok senki de ha lehet távol tartom magam tőlük ezentúl.

Korábban nyitottam voltam de elegem lett ebből.

Ők jobbra én balra.

Főleg a hozzád hasonlókkal úgyse fog egyezni a véleményünk.


Amúgy sajnos YT-n egy csomó csatornát tiltottam már le de folyamatosan ajánlja a transz tartalmakat hiába megyek rá a tiltásra.


Ilyenkor örülök hogy egy kis városban élek ahol nem érintenek minden naposan ezek a helyzetek.

Most lehet engem transzfóbozni de az igazi gyűlölködők nem így fognak veled beszélgetni.

2020. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!