Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

HannahUwU kérdése:

Miért ilyen ellenszenvesek a transznemű emberekkel a magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell olyan dolog miatt utálni valakit amiről nem tehet. Mi is ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, nem kéne egyetlen dolog miatt megbélyegezni minket.

2020. ápr. 7. 21:14
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
90%

én meg azt nem értem, min csodálkozol, kérdező. ilyen történelmi előzmények + csapnivaló oktatás mellett sztem az is csoda, h ennyien elfogadják őket.

ha külföldiek után magyarokkal beszélsz, rögtön feltűnik, hogy a magyarok nagy része mennyire frusztrált és egyszerű gondolkodású. ami mondjuk egy 18 éves külföldinek egyértelmű, az sokszor egy több diplomás magyarnak nehéz megértenie.


egy olyan országban, ahol a Fidesz 10 évig szétlophatja az országot, nem kell különösebb okot keresni: a magyar egy ennyire elmaradott, buta társadalom.

egyébként hallottál te már normális ellenérvet transz- vagy homofób embertől? én még nem.

csak hisztit az évi 1 napos melegfelvonulás miatt, amin 10 évente 1x van vmi „megbotránkoztató”, ja meg a „csak 2 nem létezik” mantra, lerí róluk, h halvány fogalmuk sincs a témáról.


ja és a homofóbok természetesen folyamatosan csókolózó melegekbe botlanak midnenhol, a transzfóboknak meg folyton transzszexuális videókat ajánl a youtube :DD nyilván :D

2020. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

# 31 A YT algoritmusa úgy működik hogy ha egy videóra rákattintasz onnantól egy ideig hasonló témákat dob fel neked.

Amúgy a hetero részről is irritáló a nyalás falás amikor már nem csak sima csók hanem kb előjátékba megy át a dolog ez is zavaró lehet sokaknak.


Szerintem sokat javulhatna a transzok megítélése ha nem menne folyamatosan (nem mindenki ilyen nyilván) a feltűnési viszketegség.

De ezt már fentebb kifejtettem.

Persze tudom hogy ez nem fog tetszeni annak aki a másik oldalán áll...és nekem sose lesz igazam rosszabbik esetben pedig transzfób jelzővel le leszek oltva.

2020. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

# 31

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Most őszintén erről mi a véleményed ?

2020. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
92%

#32: A „transzok feltűnési viszketegségre” hivatkozni olyan, mintha azt mondanám, hogy sokat javulhatna a ciszek megítélése ha nem menne folyamatosan a feltűnési viszketegség – hiszen nézd meg Kelemen Annácskát, Geronazzo Máriát, Pumped Gabót, vagy a ki tudja melyik aktuális cisznemű celebet, akit negatív jelzőkkel szokás illetni. Csak ugye az a gond, hogy cisznormatív világban élünk, ami azt jelenti, hogy ha lemész az utcára, felszállsz a villamosra, stb. automatikusan mindenkiről azt fogod gondolni, hogy cisznemű. Ők a hétköznapi emberek, ők fognak eszedbe jutni, ha azt mondják, hogy cisznemű, nem pedig valamelyik random celeb. Pedig vannak köztük transzok is. Csak nem tűnnek fel, mivel... hát, nem feltűnőek. És kik a feltűnők? A drag queen-ek és a feltűnően viselkedő transz nők. Így könnyű elítélni az összes transz embert.

De ha már transzok és Youtube: ajánlom, hogy nézd meg Emma Dandelion pár videóját. Mondjuk kezdésnek ezt: https://www.youtube.com/watch?v=wjoD44BFFhI vagy ezt: https://www.youtube.com/watch?v=gD096oPVTbw Utána térjünk vissza a feltűnési viszketegség témához.

2020. ápr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Bocsi az egyik videóját már félig láttam a másikat már nem akarok elkezdeni mert egyszerűen nem tetszik.


A feltűnési viszketegséget nem általános dolgokra értem hanem arra hogy bizonyos transznemű emberek görcsösen más bánásmódot követelnek és emiatt akár nekem meg kéne változtatni a politikai nézeteimet csak azért hogy lehessen hivatalosan nemet változtatni stb

Ezt már fentebb kifejtettem.

2020. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Számomra érthetetlen a hozzáállásod ezzel a "feltűnési viszketegséggel".


Van fogalmad arról, hány "feltűnési viszketegséges" hétköznapi ember sétál él körülötted? Bizonyos szempontból mi hozzászólók is egyek vagyunk közülük, hiszen kifejtjük a véleményünk egy nyilvános platformon.


Hogy mikortól számít valaki viszketegnek, általában jó, ha nem egy személy dönti el. Azt sem, hogy mi legyen a büntetése ezért a "súlyos tettért".


Amúgy mikortól számít súlyosnak? Az utcára még kimehet valaki miniszoknyában? Mély dekoltázs? Egy hétköznapi smink belefér, egy csillámporos már nem? Lehet youtube csatornája, ott beszélhet a saját életéről? Csinálhatja mindezeket, vagy ha transz, akkor inkább ne?


Tényleg _jobban_ zavar, ha egy transznemű rokonod folyton a saját dolgáról beszél, mint mikor egy másik rokonod folyton Orbánozik, Gyurcsányozik, az autókról, vallásról, az unokáiról, a betegségéről, a macskáiról, stb beszél?


Egyébként nem hiszem, hogy több excentrikus transz ember élne mellettünk, mint ahány cisz. Csak nyilván te nem látsz másokat, hiszen azok elvegyülnek, nem keltik fel a figyelmed.

2020. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

>> A feltűnési viszketegséget nem általános dolgokra értem hanem arra hogy bizonyos transznemű emberek görcsösen más bánásmódot követelnek és emiatt akár nekem meg kéne változtatni a politikai nézeteimet csak azért hogy lehessen hivatalosan nemet változtatni stb


A transznemű emberek folyamatosan ki vannak téve bántó reakcióknak. Ha szerinted káros azon ügyködni, hogy a társadalom felismerje, hogy bántó és helytelen amit tesz, azon dolgozni, hogy ez változzon, akkor nem a megoldás, hanem a probléma része vagy.

2020. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Off de annyira idegen és zavaró számomra ez a "ciszezés".


Elég gyenge ér arra hivatkozni hogy a ciszek között mennyi feltűnési viszketegségben szenvedő ember van mert nyilván nagyobb számot kapsz egy nagyobb merítésből.


A transzok kevesebben vannak de az én tapasztalataim szerint többen vannak köztük ilyenek.

Természetesen tisztelet a kivételnek.


--Tényleg _jobban_ zavar, ha egy transznemű rokonod folyton a saját dolgáról beszél, mint mikor egy másik rokonod folyton Orbánozik, Gyurcsányozik, az autókról, vallásról, az unokáiról, a betegségéről, a macskáiról, stb beszél?


Miért erőlteted annyira ezt a transznemű rokon témát ?

Nem egyértelmű hogy te írtad e korábban is de ha igen akkor ez ismét egy érdekes téma.


De még hogyha lenne itthon egy transznemű rokon akkor se lennék kíváncsi arra hogy, mennyi hormon injekciót kapott, mikor szűnt meg a menzesze,hogy miként volt xy műtétje mikor szétvagdosták szét a péniszét és vaginát csináltak belőle (ez már a best gore kategória kb).

Normális emberként beszélgetnénk de az ilyen kényes témákat egyszerűen hanyagolnánk.

Mert NEM kíváncsi rá senki.


Én engedélyezném transzoknak hogy nemet váltsanak hivatalosan.

De mivel lenne így jobb neki ?

Ez olyan mint amikor egy anorexiásnak segítünk az éhezésben vagy egy drogosnak adunk egy újabb pakkot.


Azon kívül hogy az "új" nemével és testével a hivatalos ügyek intézésekor nem kérdez vissza az ügyintéző hogy "tényleg maga tetszik lenni a képen ?!"


Elárulom hogy akkor is kapnák a furcsa reakciókat ha megtörténne a személyiben az a bizonyos átírás.

Ami normális.

Mert csinálhatsz te akár mennyi műtétet és akármennyi praktikát akkor is látszani fog rajtad ha eredetileg férfi voltál (ádámcsutka,arc vonások stb) vagy nő...

Ez egy szomorú dolog de sajnos nem lehet ellene tenni.

Ez egy veleszületett mentális betegség amit nem műtétekkel kellene támogatni hanem mentális segítséggel hogy elfogadják magukat úgy ahogy vannak és ne akarjanak öngyilkosok lenni mint a kérdező egy korábbi kérdésében.


Most elég parázs témát dobtam fel és tudom hogy én leszek az ördög és a k.anyámat stb stb de őszintén gondolkodjatok el hogy miként is lenne jobb...

2020. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
75%

„Off de annyira idegen és zavaró számomra ez a »ciszezés«.”

Cisznemű = nem transznemű. Hogy mondod másképp? (Nem, a „normális” nem oké, mert a transzok is normálisak. Nekünk meg az az idegesítő, ha nem normálisnak neveznek minket.)


„A transzok kevesebben vannak de az én tapasztalataim szerint többen vannak köztük ilyenek.

Természetesen tisztelet a kivételnek.”

Már leírtam. Az utcán úgy mész el mellettünk, mint bármely más ember mellett, a tévében, interneten viszont mutogatják a feltűnő transzokat, mert az emberek kíváncsiak rájuk. Nyilván úgy tűnik, hogy több a feltűnő köztünk.


„De még hogyha lenne itthon egy transznemű rokon akkor se lennék kíváncsi arra hogy, mennyi hormon injekciót kapott, mikor szűnt meg a menzesze,hogy miként volt xy műtétje mikor szétvagdosták szét a péniszét és vaginát csináltak belőle (ez már a best gore kategória kb).

Normális emberként beszélgetnénk de az ilyen kényes témákat egyszerűen hanyagolnánk.

Mert NEM kíváncsi rá senki.”

Lehet, hogy meglepő lesz, amit mondok, de a legtöbb transz nem szeret ezekről beszélni. Sőt, transznemű ismerőseim arról számolnak be, hogy rendszeresek az ilyen kellemetlen kérdések a cisznemű ismerősök/kollégák részéről. És vedd észre, hogy már megint te jössz a „szétvagdosással”, meg hogy ez mekkora gore. Rákattintasz és elolvasod a cikkeket, megnézed a képeket, szörnyülködsz, majd minket hibáztatsz, hogy neked ezeket végig kellett nézned. Hidd el, minket is zavar, hogy a bulvármédia a lábaink közt matat, de ezért nem minket kellene okolni, hanem az újságírókat. Ha meg egy transznemű ember videót csinál, beszél arról, hogy milyen műtétei voltak és ez téged nem érdekel, akkor nem kattintasz rá. Ha én egy autó elé ugrom, elüt és belehalok, akkor ki a hibás, én, vagy aki az autót vezette?


„Én engedélyezném transzoknak hogy nemet váltsanak hivatalosan.

De mivel lenne így jobb neki ?”

Azzal, hogy a saját neme szerint élhetne és önazonos lehetne, nem néznék ki mindenhonnan. Én elhiszem, hogy egy cisz ember számára egyértelmű, hogy a nemi jegyei határozzák meg a nemét és nem is tud mást elképzelni, de ha nem is tudod beleképzelni magad a helyzetünkbe, legalább fogadd el, hogy ez nem mindenkinél van így és ez szenvedést okozhat az embernek. Ha neked holnaptól egy ellenkező nemű testbe zárva kellene élned, az gondolom, eléggé megnehezítené a dolgod, zavarna, hogy nem úgy néz ki a tested, ahogy szeretnéd, nem tudnál úgy viselkedni, ahogy szeretnél, ami igazán te vagy és zavarna, hogy mások a testi nemed szerint kezelnének.


„Ez olyan mint amikor egy anorexiásnak segítünk az éhezésben vagy egy drogosnak adunk egy újabb pakkot.”

Az anorexiás, ha nem kap enni, éhen hal. A drogost tönkreteszik a drogok és előbb-utóbb belehal. Abba viszont még senki nem halt bele tudtommal, hogy milyen név és nem van a személyijében.


„Azon kívül hogy az »új« nemével és testével a hivatalos ügyek intézésekor nem kérdez vissza az ügyintéző hogy »tényleg maga tetszik lenni a képen ?!«”

Ez nap mint nap előfordul, de rendszeresek az ennél sokkal durvább és megalázóbb esetek. Egy ismerősömre rendőrt akartak hívni a postán, mert nem hitték el, hogy az a saját személyije és nem máséval él vissza. Egy másik transz nőt kiröhögött az eladó a dohányboltban, amikor meglátta a személyijét és hangosan és megalázóan kiáltott fel, hogy „te kajak pasi vagy?”. Az állásinterjún is furán fognak nézni. Folytassam? Inkább olvasd el ezt a cikket, ha érdekel: [link]


„Elárulom hogy akkor is kapnák a furcsa reakciókat ha megtörténne a személyiben az a bizonyos átírás.

Ami normális.

Mert csinálhatsz te akár mennyi műtétet és akármennyi praktikát akkor is látszani fog rajtad ha eredetileg férfi voltál (ádámcsutka,arc vonások stb) vagy nő...”

A fenti esetek szerintem elég jó példát szolgáltatnak arra, hogy ez nem így van. De ha még így sem hiszed el... a fenti videóban Molnár Emmára is azt mondanád, hogy férfi, ugye? Ahogy rá is: [link] ? Fajt Alex is egy vérbeli nőnek néz ki... ja várj, nem. https://www.youtube.com/channel/UCrtUesKcVqOP56arHPWWlHg/ Ez egyben magyarázat arra is, hogy az utcán miért nem veszed észre a hétköznapi transz embereket.

Persze vannak nem passing transz emberek is, akik kaphatnak furcsa reakciókat, de nekik is ugyanúgy joguk van a saját nemük szerinti életet élni.


Szerintem nem vagy az ördög és főleg nem a k...anyádat. Én örülök, hogy veled értelmes párbeszédet lehet folytatni. Sokan nem jutnak túl a „menj az anyádba hülye perverz, sose leszel nő” és hasonló megnyilvánulásokon.

2020. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

#38-as: a #39-es korrekten válaszolt neked. Engem nagyon zavar a tudatlanságod, ami miatt ilyen butaságokat mondasz, de nem tudok segíteni neked, hogy többet megtudj a transznemű embertársaidról. Így is láthatóan többre vagy képes mint sokan mások, ezt értékelem.


Azért írtam egyénként "transznemű rokonodról" (nem olvastam végig a korábbi kommenteket, ki miatt kattanhattál be ezen), mert amint lesz neked is egy, akkor motivált leszel abban, hogy több tudást szerezz a témáról.


Az én esetemben ez történt, kiderült, hogy transznemű a gyerekem, és onnantól fogva komoly erőfeszítést téve tájékozódtam ebben a témában, hogy maximálisan tudjam segíteni amiben csak egy szülő támogathatja a gyerekét.


Menet közben rengeteg transznemű tinédzsert és felnőttet is megismertem személyesen. Csak meg tudom erősíteni az előttem szólót: egyikőjük sem beszél szívesen másoknak a transzneműségéről. Egyetlen vágyuk, hogy a közösség elfogadja őket olyannak, amilyenek, élhessenek és dolgozhassanak nyugodtan, mint bárki más. Kifejezetten zavarják a bunkók, akik a műtétjükről kérdezgetik őket.


Remélem nem sértődtél meg, nem akartalak megbántani, szerintem ha értelmesebb (nem uszító) újságok oldalán olvasol a témáról, akkor tájékozottabb leszel. Nem fogsz jobban érdeklődni a téma iránt, de meg fogod érteni, miért fontos az empátia ezzel a kisebbséggel szemben.

2020. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!