Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

HannahUwU kérdése:

Miért ilyen ellenszenvesek a transznemű emberekkel a magyarok?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell olyan dolog miatt utálni valakit amiről nem tehet. Mi is ugyan olyan emberek vagyunk mint bárki más, nem kéne egyetlen dolog miatt megbélyegezni minket.

2020. ápr. 7. 21:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%
Volt transznemű kollégám, nem kezeltem másként emiatt, pedig magyar vagyok. Ne általánosíts ~10 millió emberre néhány tucat suttyó proli miatt, kérlek.
2020. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy nem mindenki transzfób, de az emberek többsége az. Ezt nem csak irl, de online is tapasztalom elég rendesen...
2020. ápr. 7. 23:21
 3/47 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Mert fura, nem fér bele a társadalmi normákba. Amúgy irl szerintem kevesebb embert zavar, mint online.
2020. ápr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
16%

Nem kezelném másként, viszont ha szóba hozná a műtétet, megpróbálnám lebeszélni róla.

Te mit gondolnál arról, akinek minden vágya, hogy az egyik egészséges karját vágják le?

2020. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
31%

99% online megy a dolog vagy parádékon.

Szemtől szemben nagyon ritka.


Én elfogadom őket a másságuk miatt nem teszek különbséget.

De (nem általánosítok) sokszor azt tapasztalom hogy aki transznemű vagy meleg-lezbikus van némi mentális defekt.

Ami lehet "veleszületett" vagy a környezete miatt (akár hátrányos megkülönböztetés vagy hasonló) alakult ki.


Leginkább online felületeken tapasztalom ezeket is...

Miben nyilvánul meg ez a "defekt" pl:feltünési viszketegség,kéretlenül az arcodba tolják a transzneműséggel járó dolgokat,ha te erre nem vagy kíváncsi, vagy negatív kritikát fogalmazol meg akkor automatikusan transzfób leszel.

Ha valami negatív éri őket az életben és semmi köze az "állapotához" akkor is megkülönböztetés számlájára írják a dolgokat.


Remélem hogy te nem ilyen vagy :)


Való életben transzokkal nem volt dolgom de melegekkel igen és teljesen megvoltunk egymás mellett.


Legutóbbi tapasztalatom az volt hogy egy transz nő (tehát eredetileg férfi volt) próbálta nagyon primitív módon előadni hogy ő NŐNEK SZÜLETETT eredetileg.

Aki az ellenkezőjét állította annak ment a kr.va any.ázás és társai.

2020. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
38%

Azon is megszoktak sértődni hogyha valaki nem normálisnak nevezi őket.

Amiben részben igazuk is van de nem rossz értelemben.

Ezt kéne elfogadnia sok transz-meleg-lezbikus embe

2020. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
29%
embernek* és akkor kevesebb sértődés lenne mindkét félről.
2020. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 TappancsMancs ***** válasza:
21%
Aki nem szereti a pacalt az pacalfób?
2020. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
7%
# 8 ha transz logikával nézzük akkor igen :D
2020. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

A "más" társaikkal, szinte mindig is rosszul bántak az emberek. Ez értelmi fejlettség, kultúra és egyszerű tolerancia kérdése. Néha a majmok is bántják, kiközösítik sérült társaikat.


Édesanyám balkezesnek született, de örökké csúfolták miatta az iskolában gyerekek és tanárok egyaránt. Ma már akár balkezes ollót is kapni a boltban, senki nem nevet ki vagy bánt azért ha balkezesnek születtél. Ma már mindenki tudja, hogy ezért piszkálni valakit gonoszság lenne.


Egyes korszakokban a politika is rájátszik erre a kiközösítő, gyűlöletkeltő ösztönre. Most is beadtak egy olyan törvénymódosítást a nem- és névmegjelöléssel kapcsolatban, amit (nekem) nehéz másképp értelmezni.


De békeidőben egy egészséges társadalom megtanulja, hogyan védje meg a saját kisebbségeit (pl. gyengénlátók, mozgássérültek, depressziósok, egyedülálló szülők, árvák, stb), hogyan támogassa azokat, akiknek segítségre van szükségük.


Magyarország ebből a szempontból jól áll, az emberek jelentős részének nincs semmi problémája a transzneműséggel.


Ugyanakkor van egy hangosabb kisebbség, amelyik folyton összesároz mindent amit lehet a tudatlanságából fakadó véleményével. Jól odakommentelnek, jól kiadják az indulataikat, hogy utána, mint ha mi sem történt volna, éljék tovább a gondtalan életüket, nem gondolva a fájdalomra amit okoznak. Szerencsére nincsenek sokan, csak a hangjuk nagy.

2020. ápr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!