Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszasok, titeket nem idegesít...

Huszasok, titeket nem idegesítenek, amikor letegeznek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

22 vagyok, nem nézek ki fiatalabbnak a koromnál (kb pont annyinak nézek ki). Boltban, bárhol mindennapos, hogy én jó napottal köszönök negyvenes, negyven +os nőknek és erre kapok egy sziát. Szerintem ez baromi illetlen, hiszen ha magázódva köszönök és azonos “szinten”

vagyunk (tehát nem a tanárom vagy ilyesmi) akkor letegezni nagyon bunkó dolog. Persze ilyenkor elköszönésnél már én is sziát mondok, amin meg meglepődnek néha, pedig ha lesziáz, akkor feljogosít arra, hogy én is tegezzem. Titeket nem zavar ez a helyzet? Ha én megadom a tiszteletet, akkor visszafelé is ezt várom, teljesen mindegy, hogy mennyivel vagyok fiatalabb.


2019. szept. 9. 16:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki megpróbál velem magázódni, közlöm vele hogy váltsunk át tegezésre, ha nem zavarja. Mérhetetlenül idegesít fiatal, középkorú emberek esetében a magázódás.
2019. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én szeretem a tegeznek. Magázva is el lehet valakit küldeni a francba. Én azt nem szeretem, ha asszonyomnak vagy hökgyemnek szólítanak, vagy a munkahelyemen "madam"-nak.
2019. szept. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Utolsó: milyen munkahelyed van, hogy madamnak szólítanak?


A kérdésre válaszolva: 39 leszek a hónap végén, és én is zavarban vagyok a magázástól. A lényeg nálam a kölcsönösség, akár tegez valaki, akár magáz, de sokkal természetesebbnek érzem a tegeződést.

2019. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam eddig megfogalmazni, hogy a kölcsönösség a lényeg. Én nem várom el alapból senkitől, hogy magázzon, de ha én magázással indítok (márpedig ezt várják el, nagyon meg lennének sértődve és jönne a maifiatalozások, ha negyveneseket letegeznék), akkor azt viszonozni kell nekik, egyszerűen ez illemszabály. Ha nem viszonozza a magázást az azonos rangúnak (tehát nem a tanárom vagy ilyesmi), akkor ez lekezelően hat. Na de mindegy, nem stresszelek tovább ezen a kérdésen, le vannak kakilva😀
2019. szept. 16. 22:25
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

14, meg akik szerint "vissza KELL tegezni".


Ez nem a "másság" nem tisztelete. hanem NYELVI ERŐSZAK. Mi jogon dönti el a másik, sőt a fiatalabb, sőt nővel szemben a férfi, stb., hogy tegeződjünk vagy magázódjunk. Amikor ennek KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL kell kialakulnia. Esetleg ránézésre, vagy soha, de a közvetlenebb tegezést nincs joga kierőszakolni annak, aki kényelemből-divatból-műveletlenségből nem akar/nem tud magázódni.


Eleve a "szia" bunkóság, inkább csak családtagok, barátok, közeli ismerősök, de semmiképpen nem idegenek üdvözlési formája.

2019. okt. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!