Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszasok, titeket nem idegesít...

Huszasok, titeket nem idegesítenek, amikor letegeznek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

22 vagyok, nem nézek ki fiatalabbnak a koromnál (kb pont annyinak nézek ki). Boltban, bárhol mindennapos, hogy én jó napottal köszönök negyvenes, negyven +os nőknek és erre kapok egy sziát. Szerintem ez baromi illetlen, hiszen ha magázódva köszönök és azonos “szinten”

vagyunk (tehát nem a tanárom vagy ilyesmi) akkor letegezni nagyon bunkó dolog. Persze ilyenkor elköszönésnél már én is sziát mondok, amin meg meglepődnek néha, pedig ha lesziáz, akkor feljogosít arra, hogy én is tegezzem. Titeket nem zavar ez a helyzet? Ha én megadom a tiszteletet, akkor visszafelé is ezt várom, teljesen mindegy, hogy mennyivel vagyok fiatalabb.


2019. szept. 9. 16:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

Én örülök neki :))) ez azt jelenti, még fiatal vagyok.

A bácsizásnál kicsit el szoktam keseredni, hogy öregszem... :'(

2019. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen igaza van a kérdezőnek! De "megnyugodhat", ma már a 40-eseket is simán letegezik a 20-asok...


Utolsó: Mert a magázás a normális idegen felnőttek között!

2019. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Nekem így, 21 éves fejjel inkább az a szokatlan és a zavarba ejtő, ha lemagáznak. Néhány éve még kiskorú voltam, basszus. :D
2019. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Ez az egész diskurzus nekem mindössze annyit mutat, mennyire képtelenek az emberek elfogadni a másságot.

Az a problémakör, hogy mi legyen, úgy tinédzser korig érthető, nehéz egy átállás (addig mindenki tegezte, ez volt természetes). Utána viszont megkérdőjelezi az önálló, döntésképes, helyzetfelismerő felnőtti státust.

Engem nem zavar egyik változat sem, nekem is van saját elképzelésem konkrét személyekkel szemben, igyekszem is elérni az általam preferált változatot (eddig sikerrel), és még soha senki nem sértődött meg emiatt (egy bizonyos értelmi szint felett).

2019. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
30 éves vagyok, de idegen nyanyák magázás után letegeznek. Na akkor szorul ökölbe a kezem.
2019. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Írjátok, hogy mennyire elavult a magázódás, de ha előre sziáznék egy 40es, 50est, akkor fel lennétek háborodva.

#7-eske: Alacsony társadalmi réteg? Tök jó, hogy ezt egy kérdésből leszűrted, tökéletesen tükrözi az intelligenciádat ez a válasz. Gratulálok. Véletlenül nem az a fiatalgyűlölő vagy, aki mindig a “maifiatalokról” írkál?

Engem kvára zavar. Azonos szinten lévő felnőtt emberek vagyunk, ebből a helyzetből pedig az adódik, hogyha magázom, nem tegezhet vissza, mert nem illendő.

2019. szept. 9. 20:37
 17/25 A kérdező kommentje:
#15: pontosan erről beszélek.
2019. szept. 9. 20:38
 18/25 tgt ***** válasza:
86%
Ha tegeznek, vissza kell tegezni. Kivéve persze a 70-80 éves öregeket, nekik meg lehet adni a jogot az egyoldalú tegezésre, de másnak nem. Én már bőven elmúltam 20, vannak boltok, ahol simán letegeznek. Nem csinálok belőle gondot, úgy veszem, hogy akkor itt mi tegeződni fogunk, és kész.
2019. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a témakörben már több vita (akarom mondani diskurzus) folyt ezen a honlapon, és elég eltérőek a vélemények. Én is fiatal vagyok, és sem szeretem ha letegeznek. Erre azt szokták mondani, hogy tegeződve is lehet kulturáltan beszélni, ami igaz – de a magázódással nem csak a tisztelet, hanem a 3 lépés távolságot is ki lehet fejezni, amit viszont a tegeződéssel nem nagyon. (Aztán a nők egy része meg kifejezetten örült annak, hogy nem tegeztem le.) Alapnak én idegeneknél a formális beszédmódot használom (leszámítva a kis gyerekeket), ami a magázódáson túl egy bizonyos választékosságot, "börtönnyelvi" / kétértelmű szavak kerülését, igényes mondatszerkezetet, ha úgy tetszik: stílusréteget jelent. Ha valaki külön felajánlja a barátibb hangnemet (és ÉN IS ÚGY ÍTÉLEM MEG, hogy bizalmasabb módon szeretnék beszélni), akkor nyitott vagyok a tegeződésre (de az igénytelenségre, slang-re nem...) Kulturált ember tiszteletben szokta tartani más döntését, és nem erőlteti a tegeződést.


De ahogy írták, azért az is igaz, hogy 90 éves öregembert nem tegeznék vissza.

2019. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem zavar.


22/L

2019. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!