Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszasok, titeket nem idegesít...

Huszasok, titeket nem idegesítenek, amikor letegeznek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

22 vagyok, nem nézek ki fiatalabbnak a koromnál (kb pont annyinak nézek ki). Boltban, bárhol mindennapos, hogy én jó napottal köszönök negyvenes, negyven +os nőknek és erre kapok egy sziát. Szerintem ez baromi illetlen, hiszen ha magázódva köszönök és azonos “szinten”

vagyunk (tehát nem a tanárom vagy ilyesmi) akkor letegezni nagyon bunkó dolog. Persze ilyenkor elköszönésnél már én is sziát mondok, amin meg meglepődnek néha, pedig ha lesziáz, akkor feljogosít arra, hogy én is tegezzem. Titeket nem zavar ez a helyzet? Ha én megadom a tiszteletet, akkor visszafelé is ezt várom, teljesen mindegy, hogy mennyivel vagyok fiatalabb.


2019. szept. 9. 16:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

A magázás önalázó és tiszteletlen. Én csak akkor magázok, ha azt kérik.

Az itt felvázolt helyzetben ugyanígy cselekednék, de hogy ez miért idegesítsen.

2019. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%

Engem egyszer egy öreg kioktatott, hogy nem kell magázódni. Na azóta én már egyáltalán magázok senkit, csak tegeződés van akár öreg, akár fiatal. Akivel magázódok, az a rendőr, mentős, katona és a polgármester.

31F(ez már a huszas éveim óta így van)

2019. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem idegesitett.
2019. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%
Engem az idegesítene, ha magázódna. El kellene már felejteni ezt a magázódást, ugyanúgy lehet tegeződve is tisztelettel beszélni a másikkal, és fordítva.
2019. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Ez a magázódás már nagyon elavult, kereskedőtől teljesen normális az, hogy közvetlenséggel kedves a látásból már ismert vásárlóival. A közvetlenség meg a magázódás meg nem fér össze. Multik is a reklámaikban simán tegezik ügyfeleiket.
2019. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
41%
38 vagyok, teljes szakállam van, a hajam erősen ősz ingben-zakóban járok és ugyanúgy letegeznek sok helyen. Nem társadalmi státusz vagy korfüggő, az általános anómia tünete.
2019. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%

Látom a mai oktatás és családi nevelés a béka popija alatti.


Idősebb nő, letegezheti a fiatalabbat, kivéve, ha a fiatalabb magasabb társadalmi és/vagy jogi szinten áll.


TE, kérdező, miért lennél magasabb szinten, mint egy 40+ -os eladónő? A főnöke vagy? Hivatalos személyként vagy ott? Politikus vagy? Az orvosa vagy? Ha NEM, akkor maradj csentben, és ne villogtasd a neveletlenségedet, ami gondolom az alacsony társadalmi rétegedből fakad.

2019. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem idegesít. Sőt! Barátságosságnak veszem, nem sértésnek. Nem is ettől függ a tisztelet. Bukó lehet valaki magázódva és tegeződve is. Mint ahogy kedves is. De a magázódással nincs bajom. Nem csinálok ebből ügyet.
2019. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Én már hetvenes ffi vagyok, sokat átéltem. Mindenesetre azt is, hogy tapasztalatom szerint sokan a magázódást távolságtartónak tekintik és a félénkebb fajta éppen ezért a tegeződést választja. Persze ebben az angol nyelvnek is nyilván van szerepe. Pedig a magázódás, sőt a tessékelés és a tegeződés igen sokféle viszonyt képes színezni és változatossá teszi a stílust. Én pl. évekig magáztam/tessékeltem az egyik (nálam idősebb) barátnőmet, akivel semmiféle szexuális kapcsolatom nem volt, míg ő tegezett engem. Viszont nagyon visszatetsző a "csendőrpertu"-nak nevezett viszony, amikor a feljebbvaló vagy idősebb letegezi a beosztottját vagy a fiatalabbat, miközben azonnal nem ajánlja fel neki a kölcsönös tegeződést. Ezzel kapcsolatban volt egy igen kellemetlen esetem is, amikor egyik munkahelyemen a '80-as években az egyik főorvos (aki egyébként a helyi párttitkár is volt) több éves "csendőrpertu" után felajánlotta, hogy tegezzem. Én meg azt az őszinte választ adtam, hogy én már annyira megszoktam, hogy magázzam és akkor hadd maradjon a dolog ennyiben, mert nehezemre esne tegeznem őt. Az illető vérig sértődött és furcsa módon kb. 1 éven belül ott a munkahelyén infarktusban meghalt. Hogy eben volt-e szerepe az én válaszomnak (ami nyilván negatív hatással volt rá), nem tudom, de azóta is érzek valami lelkiismeret furdalás szerűséget.

Másrészt voltak nálam idősebb nő kollégáim, aki azért nem mentek bele a kölcsönös tegeződésbe, merthogy (szerintük) tegeződve könnyebb lehülyézni a másikat.

2019. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
39%

24 éves lány vagyok (direkt LÁNYT írok, NEM nőt!). Én pont ellenkezőleg vagyok: aki engem le mer magázni, előbb kikérem magamnak, közlöm vele, hogy csak egy egyetemista lány vagyok, nem mentős, nem orvos, nem jogász, nem tanár, nem kértem, hogy magázódjunk, nem kell engem,mint idegent "megtisztelni" ezzel. Ha nem ért a szóból és legközelebb is megteszi, nem szólok hozzá, nem köszönök vissza neki többet, végleg levegőnek nézem a továbbaikban.


30 evesnél fiatalabbakat nem értem,mirefel magáznak.

2019. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!