Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hányadik helyre helyeznéd a...

Hányadik helyre helyeznéd a magyar nyelvet "nehézségi szinten"?

Figyelt kérdés
Plusz még az is érdekel, hogy melyik nép tud a legjobban káromkodni.
2010. máj. 15. 21:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szerintem irrelevans, hogy minek hany esete van, hogyha egyszer logikus, akkor leulsz, beseggeled es kesz. De lehet, hogy pl harom igeido es kesz, de tok logikatlanul kell ragozni es tobb a kivetel, mint a szabalyhoz tartozo elem.

Egyebkent a magyarban a tanulok szamara a legnagyobb nehezseget a szorend okozza, legalabbis abbol, amit eddig lattam. Nem talalkoztam meg olyan magyarul tanuloval, aki az esetek tulnyomo tobbsegeben helyes szorenddel beszelt volna.

De ami leginkabb szamit, az a tanulo anyanyelve. Nyilvan egy angolul beszelo bele is doglik a szlovak megtanulasaba, mig egy horvat rohogve megtanulja.

2010. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nemcsak az anyanyelv számít, hanem az összes előtte ismert nyelv többé-kevésbé beleszól. Továbbá az sem mindegy, hogy valaki inkább a szóbeli, vagy inkább az írásbeli részben érdekelt-e. Valamint van egy egyénfüggő komponens is, hogy milyen típusú nyelv megy könnyebben.
2010. máj. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

ma 17:33


Igen, így van. A szórend a magyar nyelvtan egyetlen nehéz része (meg szerintem az igekötős igék bizonyos mértékig).


Korlátozott mértékben igaz, hogy az anyanyelvtől is függ, mennyire nehezek az idegen nyelvek. Nyilván egy szláv anyanyelvűnek könnyű egy másik szláv nyelv, mert a szókincs magolása kevés időt vesz igénybe. De pl. egy szlováknak és egy spanyolnak egyformán könnyebb a német, mint a japán, vagy könnyebb a héber, mint a kínai stb. Tehát objektív különbségek is vannak az egyes nyelvek megtanulásának időigényessége között.

2010. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!