Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hányadik helyre helyeznéd a...

Hányadik helyre helyeznéd a magyar nyelvet "nehézségi szinten"?

Figyelt kérdés
Plusz még az is érdekel, hogy melyik nép tud a legjobban káromkodni.
2010. máj. 15. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem tudom pontosan, de biztos, hogy az elejére.:)

A második kérdésed üt :D

2010. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
hát asszem a magyar nyelv képes ugy káromkodni, hogy 5 percig szóismétlés nélkül.
2010. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
Egy kutatás alapján a magyar a második legnehezebb nyelv a világon, egyből a szlovák után.
2010. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%

Biztosan az első tízbe.

Hogy melyik nép tud a legjobban káromkodni? Azok közül, akiket ismerek, szerintem mi, magyarok. Bár az olaszok is elég előkelő helyen vannak.


Az ötödik lovas

2010. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
37%
Szerintem a dobogón van a magyar nyelv,mint a nehézségi szinten,mint a káromkodás terén.
2010. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Minden nyelv nehéz a maga módján. Szeintem nincs értelme ezeknek a helyezéseknek, kutatásoknak (amelyek úgy készülnek, hogy egész egyszerűen megkérdezik a nyelvtanulókat, melyiket tartják a legnehezebbnek), mert minden lista mást mutat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Káromkodni biztosan magyarul lehet a legváltozatosabban, még ha nem is ismerjük mind a hatezer nyelvet :D Van a vicc is... káromkodóversenyt rendeznek, bemegy a szobába az angol, káromkodik egy percig, kijön... bemegy a német, káromkodik két percig, kijön... bemegy a magyar, elesik a küszöbön, káromkodik fél órát, majd feláll, leporolja magát, megköszörüli a torkát, és megkérdezi: kezdhetem? :D


Egyébként nem is könnyű nyelv, de pont ettől szép. Ha belegondolsz, minek is a tárgyas ragozás, teljesen felesleges... de így egyetlen szóval kifejezheted azt, amit más nyelvek esetleg csak három-négy szóval tudnak. Például a szeretlek-nél gyönyörűbb szó nincs.

2010. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Nehézségi szinten a !4-ik helyen állunk!

ezt most olvastam a neten

a szlovák van első helyen mert szinte minden szót ragozva kell mondani.

A 2.-ik helyen a Francia áll

A 3.-ik helyen az Arab nyelv van

És az Arab nyelv után a legnehezebbnek a Magyar nyelv számít.


Viszont hangzásra sosem lesz híres nyelv mert azt mondják hogy nehéznek tényleg nagyon nehéz a magyar de viszont a hangzása idegesítő...(legalábbis én ezt hallottam)


utánunk meg a japán kínai stb jön


a legkönnyebb nyelvek közé tartozik a

Román,Olasz,Spanyol...stb


Káromkodási szinten én még nem találkoztam olyan nyelvvel a világon amiben úgy lehet káromkodni mint a magyarban pedig már évek óta külföldön élek és nyelveket tanulok..

úgy hogy ebben első helyen állunk :D


18/L

2010. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

A magyar mindenképpen a legnehezebbek között van(még az anyanyelvi beszélőknek(én is az vagyok) is néha gondot okoznak néha a vele kapcsolatos dolgok), na de azért abban én teljesen biztos vagyok, hogy a francia nem nehezebb nála :D Valamint szerintem az izlandi(bár tudtommal az a legnehezebb germán nyelv) és az orosz sem az. A legnehezebbnek én a magyar mellett az arabot és a kínait hallottam. A kínainak a hangsúlyozása a nehéz és az írása, viszont állítólag a nyelvtana szinte semmi, azt hallottam, hogy csak úgy "egymás után dobálják a szavakat", és kész. Szerintem attól, hogy egy nyelvben ragozva kell mondani a szavakat, vagy nagyon sok igeidő van benne, stb., még nem biztos, hogy az nehezebb is. Valójában nehéz egy mindenkor érvényes rendszert felállítani, nem is lehetséges, mert hát mi számít nehéznek? Hogyha van egy nyelv, aminek minden szavára egy jel van, és bizony semmi rendszer, de a nyelvtana végtelenül egyszerű; de hogy megtanuld, évekig kell, hogy magolj; akkor az a nyelv nehezebb, mint egy olyan, aminek a szóképzése logikus, írása szinte teljesen fonetikus, kevés igeidő van benne; de sok nyelvtani esete, bonyolult ragozása, szigorú helyesírása, stb., összetett nyelvtana van? És persze nagyon egyénfüggő a dolog, mert valaki gyorsan megtanulja a szavakat, de a nyelvtannal meggyűlik a baja, de olyan is van, aki megérti a nyelvtant könnyen, de nehezebben tanul szavakat, nem megy neki annyira a "magolás". Én olvastam róla sokat, hogy milyennek gondolják az eltérő anyanyelvet beszélők a magyar nyelvet, és azt vettem észre, hogy a többségüknek tetszik...persze nem lesz olyan népszerű, mint a "népszerű nyelvek", de azért vannak, akiknek tetszik, sőt, olyat is láttam már a neten, aki csak azért tanult magyarul, mert tetszett neki és kész(persze nem túl sokat; meg külföldön is nehéz nyelvnek gondolják - nyilván jogosan). Ezt gondolom a legnehezebb nyelvről, nem tudom, hogy mennyire sikerült átadnom, mire is gondolok :) A káromkodásra legalkalmasabb nyelvről azt mondják, hogy a magyar, és szerintem is az, nagyon jól lehet árnyalni a dolgokat, más szavakat bevonni, szóösszetételeket alkotni, stb. :D Én szeretem a magyar nyelvet, és büszke vagyok rá, hogy ez az anyanyelven, hogy a beszélője vagyok :)


16/F

2010. máj. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

A legnehezebb nyelvek a kínai nyelvek (ezen belül pl. a kantoni még nehezebb, mint a mandarin, vagy ha a klasszikus kínait külön nyelvnek vesszük, akkor az még a kantoninál is nehezebb). Vitás kérdés, hogy a koreai és a japán könnyebb-e a kínainál: aki jól magol, de kevésbé intelligens, annak a kínai könnyebb; aki jól gondolkodik, de kevésbé tud magolni, annak a japán és a koreai könnyebb.


Ezek voltak tehát a legnehezebb nyelvek. A kínainak számos nyelvjárása van, tehát ezek a keletázsiai nyelvek egyből több tucat nyelv.


A kelet-ázsiai nyelveknél kevésbé nehezek pl. az olyanok, mint az arab és a héber (nagyon nehezek, de egyértelműen könnyebbek a kelet-ázsiaiaknál). Hasonló nehézségi szinten van nagyon sok nyelv, pl. a török, a thai, a vietnami, az indonéz stb.


Az európai nyelvek mindezeknél egyszerűbben. A nehéz európai nyelvek a szláv nyelvek (főleg a lengyel, cseh, szlovák, szerbhorvát), a balti nyelvek és a görög.


A legkönnyebb európai nyelvek az újlatinok és az angol. Ezek egyben a világ legkönnyebb nyelvei között vannak, kevés hasonlóan egyszerű nyelv van más földrészeken (de pl. hasonlóan könnyű nyelv a szuahéli).


A magyar, nagyjából a némettel és a skandináv nyelvekkel együtt az európai középmezőnyben van. Nem olyan nehéz, mint egy szláv nyelv, de nem olyan könnyű, mint egy újlatin vagy az angol.


Azok a híresztelések, hogy a magyar a legnehezebb nyelvek között van, vagy hogy a második, a szlovák(!?!?) után, minden alapot nélkülöznek.


Ami a káromkodást illeti, az elterjedt általános vélemény szerint az orosz ebben a listavezető, de ez csak anekdotikus információ, nincs róla tudományos konszenzus.

2010. máj. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!