Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért terjed egyre jobban a...

Miért terjed egyre jobban a tárgyas igeragozás ott, ahol semmi szükség rá? Pl. Egyedül vacsorázom, esténként tornázom, biciklizem stb.

Figyelt kérdés
Nagyon rossz, új, sznob szokásnak tartom, és az utóbbi hónapokban figyeltem meg, hogy egyre jobban elharapódzik. Már rádióban is hallom, újságban is olvasom. Mit lehet ez ellen tenni?
2008. okt. 5. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
egyébként arra gondolsz h miért m van a végén?az ikes igéket így kéne helyesen ragozni! vasorázok a helytelen elvileg,de engem is idegesít h vacsorázom,pedig így a szép és a helyes!
2008. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, ez nem tárgyas ragozás, hanem így kell az ikes igéket! Ugyanaz, mint hogy az eszem egy kenyeret a helyes, és nem az eszek.
2008. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
82%
Ezeket az igéket így kell ragozni.
2009. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Eredetileg ez volt az egyetlen helyes alak, ma már csak az egyik helyes, de igényesebbnek számít.
2009. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!