Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol - melyik megoldás a helyes?

Angol - melyik megoldás a helyes?

Figyelt kérdés

Szerintetek itt melyik megoldás a helyes?


A - She would seemed to be being worked all night if she had not slept


B - She would have seemed to have been being worked all night if she had not been slept.


C - She would seem to have been being worked all night if she had not slept.


D - She would have seemed to be being worked all night if she did not sleep.


2016. ápr. 2. 15:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
az utolsó 2 tuti rossz. Szerintem az A a helyes
2016. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Na, ami biztos nem jó, az A. Modális segédige után nem lehet múlt időben az ige. A B nem jó, mert szenvedő szerkezetben van a második rész. A D egyszerűen értelmetlen, ezért kizárésos alapon a C-t választanám. Bármilyen nyakatekert, végeredményben elfogadható.
2016. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Na és ha a B-nél a második tagmondat she had not slept lenne?
2016. ápr. 2. 17:17
 4/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg mi a baj azzal, hogy a B második tagmondata szenvedőben van? If -es mondat állhat szenvedő szerkezetből. Szerintem a B-be nem ez a hiba, ha van benne hiba.
2016. ápr. 2. 17:19
 5/26 anonim ***** válasza:

Mert szenvedő szerkezetet csak tárgyas igével lehet képezni az angolban, a 'sleep' meg - itt - nem tárgyas ige.


Egyébként én úgy értelmezem, hogy "most úgy néz ki, mintha egész éjjel dolgozott volna", és nem úgy, hogy "úgy nézett volna ki, mintha egész éjjel dolgozott volna", amit a B első fele jelentene, bár ez a "She would have seemed to have been being worked" annyira szövevényes, hogy nehéz értelmezni.

2016. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Szerintem pofon egyszerű. Ott egyszerűen a seem-hez csatolt Perfect Continuous Infinitive passzív alakja szerepel mint tárgy egy feltételes mondatban.


Azaz szintaktikailag az ott lévő szerkezet egy Perfect Continuous Infinitive Passive as Object.

2016. ápr. 2. 18:43
 7/26 anonim ***** válasza:

Én is tudom értelmezni a szerkezetet, nem erről volt szó.

De akkor biztosan a "meg volt aludva" is helyes..

2016. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem, az valoban nem helyes. Akkor tehat a Ct latod helyesnek? Mert en is.
2016. ápr. 2. 18:56
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oltári nagy baromság mindegyik mondat, nem helyesek, feleslegesen tekervényesek és még értelmezni sem lehet, hogy mit akarsz mondani velük. Mi az hogy being worked?? Ilyet még életemben nem láttam használni arra, hogy valaki dolgozik.
2016. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6%
(éppenséggel van a work-nek dolgoztat jelentése is, ha elég mélyre ásunk)
2016. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!