Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tegnap a rádióban a bemondó...

Tegnap a rádióban a bemondó így mondta be a pontos időt: "Fél öt lett. " Szerintem ez így magyartalan, a férjem szerint nem. Szerintetek? Aki tudja, az írjon magyarázatot is! Kíváncsian várom a kommenteket.

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helyes,csak furán hangzik elsőre mert nem sokan használják így, de például mondatba foglalva : Fél öt lett amire haza értem. Nem is hangzik olyan hülyén...
2016. jan. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Értettük, hogy mit akart mondani nem? Innentől magyarul volt, ennyi a lényeg. :)
2016. jan. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyartalan, inkább szokatlan. Ha csak a pontos időt tudatjuk, akkor a jelen idő használata a logikus, stilisztikailag is ez rögzült: "fél öt van".


Viszont ha az ez időpont kiemelten fontos, és a bekövetkezését már előre vártuk, mint például Szilveszter éfjélt, akkor logikus úgy fogalmazni. hogy "Kedves nézőink, éjfél lett!".

2016. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor egyedül maradtam a véleményemmel. de nem győztetek meg. Egyébként a pontos időt közölte a bemondó, nem szövegkörnyezetben használta. Megkérdezek valami nyelvészt :).
2016. jan. 10. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!