Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erre milyen magyarázatot...

Erre milyen magyarázatot tudtok adni?

Figyelt kérdés

Ézsaiás 9,6: Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!


Hogyan lehet, hogy Jézust(mert a szövegben Róla van szó), erős Istennek, örökkévalóság atyjának(az angol fordításban naggyal van írva az Atya, és a ÚV fordításban is, ) szólítják??


2014. jan. 3. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Jézus is Isten volt, csak nem a Mindenható Isten!


Gondolj bele, hány isten létezik!

A napistentöl elkezdve, a görög vallásokban a többezer istenig, és mindegyiket Istennek lehet nevezni,

de Mindenható Isten csak egy van, és a neve Jehova!

2014. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Jézus az örökkévalóság atyjának azért van nevezve, mert váltságáldozata alapján megnyílik az emberiség számára a földi örökélet lehetösége. Ö az a "MAG", akiröl Jehova jövendölést mondott az 1.Mózes 1:15 aki szét fogja taposni "kígyó", vagyis a sátán fejét.


Erös Isten, mivel Jehova után mindjárt a második, bár nem Mindenható Isten, hanem erös Isten


Békesség fejedelme cím azért, hogy az Ö, mint felkent Király vezetése alatt a Föld édenné, békés paradicsommá fog válni.

2014. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most akkor létezik egy ilyen Isten-rangsor, hogy van mindenható Isten, erős Isten, kevésbé erős Isten, gyenge Isten? Vagy ez hogy működik?


Ésaiás 43:10 szerint csak egy Isten van, Jézus vagy teljesen Isten, vagy egyáltalán nem:

"Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!"

2014. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a lényeget, csak Isten neve helyett az Úr szót használta, így össze keverhető Jézus és a Teremtő Atyja kiléte.


Testvérem akit lenulláztak leírta, hogy azért nevezik örökké valóság atyjának, vagy Béke fejedelmének, mert az amit tett életet jelent az emberiségnek.

Akik elhiszik, hogy letette az éltét az emberekért, azoknak ezzel a Tettel nyílik meg a lehetőség az örökké tartó életre, Tehát Jézus halála szerepet játszik abban, hogy "Atyja "legyen az életet öröklő embereknek,

Mint ahogy Ábrahám is "Atyja" azoknak akik hűséggel és hittel rendelkeznek,

Vagy Sátán is "Atyja" azoknak akik hazudnak.


De ettől nem válik egyenlővé a Teremtő atyjával, és azért béke fejedelme, mert az Ő királysága alatt nem lesz békétlenség, vagy háború-

2014. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meddő vita Jehova Tanúival Jézus istenségéről beszélni! De bármilyen teológiai témával ugyanez a helyzet. Nézd meg ezt a korábbi kérdésemet, az ilyen, egyértelmű bizonyítékok se számítanak nekik:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ha a Bibliában azt olvassák, hogy "fehér", az úgyis "piros" lesz nekik, ha az Őrtorony Társulatuk azt mondja...

2014. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, itt arra van szükség, hogy megismerjük az egész Biblia tanitását. Amíg valaki nem érti meg, hogy nincs háromságtan, nincs lélek halhatatlansága, addig nehéz felfogni a Biblia tanításait.


Szerintem, nem a legszerencsésebb módja a dolognak a támadás. Ha annyira bosszant az Örtorony, foglalkozz a Bibliával...

Az Örtorony csupán analizálja a Biblia tanitását, nem a fö tankönyv.


Nézd ez sem az Örtoronyból van:


"The Encyclopedia Americana közli: "A kereszténység a zsidó vallásból ered, a zsidó vallás viszont szigorúan unitárius /azt vallja, hogy Isten egyetlen személy/ Az út amely Jeruzsálemböl Niceába vezetett, aligha mondható egyenesnek. A negyedik század háromságtana egyáltalán nem volt az isteni természetröl szóló korai keresztény tanítás tükörképe , ellenkezöleg eltérés volt attól a tanítástól" /1956.27.köt.294L.o/

2014. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Jézus is Isten volt, csak nem a Mindenható Isten! " - az nem Isten, aki nem mindenható. A Biblia a hamis isteneket, kis i betűvel írja. Az igazit naggyal.

"Erös Isten, mivel Jehova után mindjárt a második, bár nem Mindenható Isten, hanem erös Isten " -és hány Isten/isten van?? Sok helyen le van írva, hogy csak egyetlen igazi Isten van. Nincs több.

"Most akkor létezik egy ilyen Isten-rangsor, hogy van mindenható Isten, erős Isten, kevésbé erős Isten, gyenge Isten? Vagy ez hogy működik? " erre én is gondoltam, köszi , hogy megemlítetted


4.-ik válaszoló, sok atya van, de csak egy Atya van. Habár itt szerintem azért írták nagy kezdőbetűvel, mivel Jézus Isten.

5. teljesen egyetértek, ezt már én is észrevettem.

grkaty: "Nézd, itt arra van szükség, hogy megismerjük az egész Biblia tanitását. Amíg valaki nem érti meg, hogy nincs háromságtan, nincs lélek halhatatlansága, addig nehéz felfogni a Biblia tanításait." -teljesen egyetértek, csak fordítva: Amíg valaki nem érti meg, hogy VAN háromságtan, VAN lélek halhatatlansága, addig nehéz felfogni a Biblia tanításait.


"Szerintem, nem a legszerencsésebb módja a dolognak a támadás. Ha annyira bosszant az Örtorony, foglalkozz a Bibliával...

Az Örtorony csupán analizálja a Biblia tanitását, nem a fö tankönyv. " Nem is ismerem az Őrtornyot, azt a részt csak olvastam a Bibliában, és feltettem a kérdést.

"The Encyclopedia Americana közli..." én ezt nem ismerem, szóval hiába hivatkozol rá. Ezt bárki írhatta.

2014. jan. 4. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezö, az Isten név nagybetüs vagy kisbetüs irásához kérlek nézd meg a Bibliádban a Zsoltárok 82:6,7 versét, ha végig olvasod megérted kiröl van szó, az én Károli Gáspár fordításomban NAGY betüvel van írva......


Az pedig hogy kétségbe vonsz, vagy nem vonsz elismert Encyklopédiákat, hát ahhoz is van jogod.

2014. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ezt benézted, már bocsánat, de az én bibliámban kis betűvel van írva, megnéztem az angol King James fordítást, és abban is kisbetűvel van írva...


"Az pedig hogy kétségbe vonsz, vagy nem vonsz elismert Encyklopédiákat, hát ahhoz is van jogod." -és ki ismeri el azokat az enciklopédiákat??


a kérdésemre nem adtál választ: és hány Isten/isten van??

2014. jan. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!