Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarorszagon az emberek...

Magyarorszagon az emberek tobbsege miert nem tud angolul? Miert nem szeretnek az emberek idegen nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Az embereknek kb. 20%-a kepes legalabb minimalis szinten angolul beszelni, ami egy dobbenetesen alacsony szam. Arrol ne is beszuljunk, hogy ha valaki beszel is idegen nyelveket, legtobbszor legfeljebb csak az angolt.
2014. dec. 21. 00:16
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

"Ha valaki munkavállalási céllal tartósan Magyarországra költözik, akkor szépen tanuljon meg magyarul és ne angolul próbáljon meg minden ügyet rendezni. Nem tud angolul vízvezeték szerelőt hívni? Nem tud albérletet kivenni? Azt a terem-buráját, no! Norvégiában sem fogok tudni minden albérlet kiadóval angolul diskurálni."


Csak keves kulfoldi ismerosom van, akik tartosan munkavallalasi cellal koltoztek ide. Ok szepen beszelnek is magyarul. De attol, aki 1-2 evre jon ide, nem lehet elvarni, hogy tetszoleges temakorben tudjon segitseg nelkul magyarul tarsalogni, marpedig a tobbseg inkabb ilyen idotartamra jon. Szerintem az is szep, hogy jobban tudnak magyarul, mint a magyarok 80%-a angolul.


Es de, Norvegiaban lenyegeben barmilyen alberlet kiadoval fogsz tudni angolul beszelni.

2014. dec. 21. 23:31
 52/57 A kérdező kommentje:

"Alapból nem olyanok mennek szakmunkásnak, akik olyan marhára szeretnek a könyvek fölött görnyedni, akkor mi a fenének tanulna meg angolul ha gyakorlatilag nem lesz rá szüksége? "


Nos, en nem ugy tekintek az emberekre, mint te, ez nagyon valoszinu. Te ugy latom, hogy a tarsadalmi osztalyokban hiszel, es abban, hogy csak bizonyos embereknek van szuksege oktatasra, mig masok szerepe az, hogy ezeket az embereket kiszolgaljak. En szerintem ez egy soviniszta badarsag, amit mar regen kinohetett volna az emberiseg, es egyebkent Magyarorszag jo alap is lenne egy olyan tarsadalom kialakitasara, ahol az emberek mar nem gondolkoznak ugy, mint te.

2014. dec. 21. 23:35
 53/57 A kérdező kommentje:

" A magyarok buták, primitívek, lusták meg amúgy is egy alsóbbrendű faj"


Mihez kepest alsobbrenduek? Mit jelent egyaltalan szamodra a "rend"?


En egyaltalan nem hiszek abban, hogy vannak "alsobb" meg "felsobb" rendu "fajok" az emberisegen belul.

2014. dec. 21. 23:37
 54/57 MrPifta ***** válasza:

"rengeteg ember nőtt fel még a rendszerváltás előtt, ők szerintem nem tanultak angolul, és ezért."


Ezt én értem, de akkor a 30 éven felüliek legalább 90%ának folyékonyan kéne tudnia oroszul, de oroszul még kevesebben tudnak.

2015. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem összességében más országokban sem tudnak feltétlenül jobban az emberek, akármi is a mi véleményünk a Csodás Nyugatról. Az a legenda se igaz, miszerint a skandináv államokban mindenki perfekt beszélne.
2015. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Hát aki nem gimiben tanul, annak ugye csak egy nyelv kötelező. Ez általában az angol. Ha ezt nem tanulja meg rendesen, mert kevés az óra, rossz a tanár stb. akkor nem fog magántanárt keresni, mert a legtöbb elég drága.
2015. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
#26 - nincs szukseg magantanarra a nyelvtanulashoz, sot, a legtobb magantanar valoban olyan draga, hogy nem eri meg. Mert egyszeruen nem sporolsz annyi idot az esetleges jobb hatekonysaggal, hogy megerje
2015. jan. 17. 20:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!