Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarorszagon az emberek...

Magyarorszagon az emberek tobbsege miert nem tud angolul? Miert nem szeretnek az emberek idegen nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Az embereknek kb. 20%-a kepes legalabb minimalis szinten angolul beszelni, ami egy dobbenetesen alacsony szam. Arrol ne is beszuljunk, hogy ha valaki beszel is idegen nyelveket, legtobbszor legfeljebb csak az angolt.
2014. dec. 21. 00:16
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

"Na de kíváncsi leszek, hogyha 40 év múlva netelán nem az angol lenne már a legelterjedtebb közvetítőnyelv, akkor milyen serényen állnál neki mandarint vagy arabot tanulni... gondolom semennyire."


Az emlitett 2 nyelvet amugy is szeretnem legalabb alapszinten megtanulni a kovetkezo par evben.

2014. dec. 21. 10:31
 32/57 A kérdező kommentje:

"De ott van Obama szerinted beszél bármit is az angolon kívül ? "


Indonez nyelven is beszel.

2014. dec. 21. 10:32
 33/57 A kérdező kommentje:

"Am lehet én nem tok annyira angolul mint te de még mindig tudom magyarul helyesen írni. Szemben veled."


Az ironia! :)


Amugy nem volt celom, hogy barkinek beszoljak.

2014. dec. 21. 10:33
 34/57 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy valaki bármely idegen nyelvet közepes szinten elsajátítson, folyamatos gyakorlás, nyelvhasználat is szükséges, ez pedig nem adatik meg ebben az országban."


Mar hogy ne adatna? Csak nem az iskolaban. De tekintve, hogy nem te vagy az egyetlen nyelvtanulo az orszagban, mindig fogsz talalni beszelgetopartnert.

2014. dec. 21. 10:37
 35/57 anonim ***** válasza:

"legalabb egy gyenge kozepfoku nyelvvizsga szintjere) mindossze legfeljebb 4 honap alatt, ha naponta kb. 1 orat szan ra atlagosan az ember"


Ez úgy baromság, ahogy van. 120 óra össz időbefektetéssel nulláról kizárt, hogy a legegyszerűbb nyelvek kivételével bármit is megtanulj középfokú szintre (átlagos nyelvérzékkel).


"Millio bizonyiteka van annak, hogy a nyelv eros befolyassal van az emberi gondolkozasra, es a szelesebb nyelvi hatter az intelligenciat, ertelmi kepessegeket, kreativitast es az onkifejezo kepesseget is szelesiti."


Rendben, tanulj meg 15 nyelven, és a széles intelligenciáddal utána már biztosan nem lesz gond doktorálni valamilyen tudományterületből. Ja, mégse fog menni...

2014. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
37%

"persze, a másodfokú egyenlet az általános műveltség része, az angol nyelv nem:D te jó ég."


Igen. Egy lovat is meg lehetne tanítani kb. másodfokú egyenletet megoldani, mert csak EGY KÉPLETBE KELL BEHELYETTESÍTENI 3 SZÁMOT, de mint látszik, ez neked is túl magas.


"tudom, h nehéz lesz neked feldolgozni, de elárulok vmit: az emberek nagy részének semmi szüksége élete során a matekra néhány alapműveleten kívül. az angol nyelv viszont nélkülözhetetlen. az internetes oldalak kb. 80%-a angolul van, ha nem beszéled a nyelvet, rengeteg információról lemaradsz, normális munkát nem kapsz angoltudás nélkül stb."


Kapaszkodj meg, az emberek nagy részének semmi szüksége Magyarországon angol nyelvtudásra. Tudok angolul, normális munkám van, de eddig munkahelyemen egy rohadt szót nem kellett angolul beszélnem.


"mondjuk miért is magyarázok neked, aki ekkora állatságot leír, h a másodfokú egyenlet az az alapműveltsége része..attól sokat nem várok. te is vmi frusztrált reál szakos lehetsz."


Nem vagyok reálszakos és nem is voltam... látom elég frusztrált lettél, hogy nem megy az, ami egy általános iskolásnak is :D Úgy bírom az ilyen elvakult h..lyéket. Az alapműveltség, ha valaki tud valami érthetetlen akcentussal 5 mondatot angolul vakkantani, meg ha tudja, hogy Ady-nak hány nője volt meg melyik kocsmában kapta el a szifiliszt, de 3 matematikai alapműveletnél többet tudni az már nem is alapműveltség, sőt inkább szégyellni kéne :D


És még egyszer a kérdezőnek: felhoztunk ezeregy érvet, hogy miért nem tud a lakosság nagy része angolul. Azt is rohadtul szépen elmondtuk, hogy a rendszerváltás után felnőtt generációban szinte mindenki beszél valamilyen szinten angolul. Innentől nem értem a problémádat. Egy tetves számon lovagolsz, minek? Várj 20 évet, meghal egy vagon nyugdíjas és felnő még több olyan ember, aki tud angolul, aztán a 20%-ból lesz 40%.

Amúgy meg még mindig nem értem, hogy te milyen jogon háborogsz itt? Ha valaki nem akar angolul tanulni, akkor ne tanuljon. Teljesen megértem azokat, akik nem állnak neki hobbiból nyelvet tanulni, én ennél sz..rabb hobbit el sem tudnék magamnak képzelni. Biztos van pár ember, aki élvezi a nyelvtanulást, de én nem és szerintem sokan így vannak ezzel. Pláne, hogy az angolnál kevés primitívebb nyelv van, de ez szubjektív.

2014. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

36/36


bemásolnád azt a részt, ahol azt írom, h nem tudok megoldani másodfokú egyenletet?

bemásolnád azt a részt, ahol azt írom, h szégyellni kell, ha vki 3 alapműveletnél többet tud?

bemásolnád azt a részt, ahol Ady-nak hány nője van bármilyen költő életrajza az alapműveltséghez tartozik?


ja, hogy nem írtam ilyeneket. akkor neked vagy a szövegértéssel vannak komoly gondjaid, vagy direkt olyanra reagálsz, amit senki nem írt:)


"Tudok angolul, normális munkám van, de eddig munkahelyemen egy rohadt szót nem kellett angolul beszélnem. "


hát kinek mi számít normálisnak ugye. ettől még ma már alapvető elvárás szinte minden normálisabb helyen, h tudj angolul. azzal, h te nem használod a munkahelyeden, semmit nem cáfoltál.

ja hát lehet boldogulni angol nyelvtudás nélkül is, nagy eséllyel normális munkahelye nem lesz, külföldit nem tud majd útba igazítani, semmilyen angol nyelvű oldalt nem tud majd elolvasni, ha külföldre kell mennie/nyaralni megy külföldre, senkivel nem tudja megértetnie magát stb.


a mondat helyesen: a magyar emberek nagy részének semmi szüksége angol nyelvre, ha átlag kis munkát akarnak és beszűkült életet akarnak élni. és nagyon jó országimázs is a sok bambán néző magyar ember, akiktől vmit kérdezett egy külföldi.


"Az alapműveltség, ha valaki tud valami érthetetlen akcentussal 5 mondatot angolul vakkantani"


ilyet megint kit írt?:). nem, alapműveltség normálisan beszélni angolul. mellesleg nem tudom, hol hallasz érthetetlen akcentusokat, lehet, h magadból indulsz ki, de még az igazán pocsék kiejtésű emberek angolját sem túl nehéz megérteni.


"Azt is rohadtul szépen elmondtuk, hogy a rendszerváltás után felnőtt generációban szinte mindenki beszél valamilyen szinten angolul. Innentől nem értem a problémádat."


ja valamilyen szinten, többnyire pocsékul.


"Amúgy meg mit szólsz ahhoz, hogy az emberek többsége nem tud megoldani egy másodfokú egyenletet? Egy harmadfokú polinomtól meg elhánynák magukat. Te meg tudnál egyet oldani most? Szerintem inkább tartozik az alapműveltséghez, mint az angol."


tudod, azért érdekes, h ekkora arcod van, mert ennél a mondatodnál nagyobb baromságot ritkán olvasok:) nagyon kiváncsi lennék az angoltudásodra. de hát ha nem menne neked mégse annyira az angol, akkor majd elmutogatod egy külföldinek, hogyan kell megoldani egy másodfokút :DD

az emberek 99%a soha nem old meg másodfokút az iskola után, azért, mert nincs szüksége rá. az angolra meg sokkal több embernek van szüksége. az, h te egy szinten kezeled a kettőt, téged minősít.


"Úgy bírom az ilyen elvakult h..lyéket."


nem tartom magam annak, de ha választani lehet, inkább vagyok elvakult h.lye, mint egy szövegértéssel küszködő egyén, aki butaságokat beszél.


"Teljesen megértem azokat, akik nem állnak neki hobbiból nyelvet tanulni, én ennél sz..rabb hobbit el sem tudnék magamnak képzelni. Biztos van pár ember, aki élvezi a nyelvtanulást, de én nem és szerintem sokan így vannak ezzel. Pláne, hogy az angolnál kevés primitívebb nyelv van, de ez szubjektív. "


hát innen fúj a szél. érzékenyen érintett, h meg kellett tanulni angolul?:)


"Ahhoz, hogy valaki bármely idegen nyelvet közepes szinten elsajátítson, folyamatos gyakorlás, nyelvhasználat is szükséges, ez pedig nem adatik meg ebben az országban."


ezt nevezik lustaságnak. internet van, lehet angol cseten beszélgetni stb. persze aki lusta ahhoz, h nyelvet tanuljon, az mindig képes kifogásokat gyártani.


és a válaszok is jól mutatják azt átlag magyar szellemi szintjét. az angoltanulás az büdös, mivel rossz az angoltanítás az iskolákban, ahhoz meg lusták, h egyedül nekiálljanak, inkább az amerikai professzoroktól kezdve kifogásokat gyártanak egészen a francia nyelvig. az angol jelenleg a világban az 1. számú nyelv, lehet hisztizni, magyarázni hülyeségeket, de az nem mostanában fog megváltozni, arra az emberre meg nem tudom, mit lehetne mondani, aki nem képes felfogni ésszel, h egy amerikai az egész világon meg tudja értetni magát, mert az angol az anyanyelve, míg egy magyar sehol, mivel olyan anyanyelve van, amit 10-15 millióan beszélnek csak a világon.

részemről ennyi.

2014. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Részedről inkább annyi, hogy még mindig k..rvára elsiklasz a lényeg felett és inkább kisregényeket írogatsz, amiben a másiknak minden szavába belekötsz... mondjuk a kutya nem fogja elolvasni, de mindegy. Ajánlom a figyelmedbe a 10. választ, amit én írtam és jelenleg 100%-kon áll (mondjuk most majd lepontozod). Szerintem korrektül leírtam, hogy mi az oka annak, hogy itt "csak" a lakosság 20%-a beszél angolul. 40 fölöttieknek kb lehetősége sem volt angolul tanulni, a 12 évesek meg még értelemszerűen nem tudnak jól beszélni, továbbá lejön még a maradékból az a réteg, akiknek semmi szükségük sincs a munkájukhoz az angolra, mert mondjuk vízvezeték szerelők, buszsofőrök, ácsok stb. És akkor marad a 20%. Svédországban sem fog a kőműves meg a 60 éves angolul beszélni, itt sem.
2014. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

# 38/38

érdekes, kisregényeket írok?:) mintha az előző hozzászólásod neked is elég hosszú lett volna. persze ha érdemben nem tudsz reagálni, akkor inkább úgy csinálsz, mint ha el se olvastad volna:)

mintha terelnél kicsit, nemde? a 10es hozzászólásodban még írtál is értelmes dolgokat, de ez most hogy jön ide? nem kötözködtem, csak elég sok hülyeséget írtál, amire reagáltam (amire előzőleg még vígan válaszoltál), most meg úgy tűnik, elfogytak az érveid.


"Svédországban sem fog a kőműves meg a 60 éves angolul beszélni, itt sem"


ez sem igaz. Svédországban gyakorlatilag mindenki beszél angolul, kivéve a bevándorlókat. de itt zárjuk is le tényleg.

2014. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Igen, Svédországban még a csöves is tud angolul... ja. És én írok hülyeségeket? Jól van, jobb is, hogy te itt befejezted, bár mérget vennék rá, hogy még visszajössz hasonló szintű ordas bromságokat összehordani.
2014. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!