Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarorszagon az emberek...

Magyarorszagon az emberek tobbsege miert nem tud angolul? Miert nem szeretnek az emberek idegen nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Az embereknek kb. 20%-a kepes legalabb minimalis szinten angolul beszelni, ami egy dobbenetesen alacsony szam. Arrol ne is beszuljunk, hogy ha valaki beszel is idegen nyelveket, legtobbszor legfeljebb csak az angolt.
2014. dec. 21. 00:16
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

"a szocializmusban nem is volt szabad angolul tanulni"

Ez nem igaz. Gimiben az orosz mellett kellett tanulni egy nyugati nyelvet is, amit heti két órában tanultunk.

De volt nyelvi tagozat is, én arra jártam, heti öt órában tanultuk az angolt, és a végén a tudásunk egy középfokú nyelvvizsgának felelt meg.

Kedves kérdező, ha te négy hónap alatt ugyanezt eléred heti egy óra tanulással, fogadd őszinte elismerésemet.

2014. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
De napi eggyel is, bocs.
2014. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

"továbbá lejön még a maradékból az a réteg, akiknek semmi szükségük sincs a munkájukhoz az angolra, mert mondjuk vízvezeték szerelők, buszsofőrök, ácsok stb. "


Nagyon is nagy szukseguk lenne ra. Rengeteg kulfoldit ismerek, akik Budapesten elnek. Ami egyreszt megdobbent, hogy 2-4 honap itt tartozkodas utan mar mindennapi helyzeteket meg tudnak magyarul oldani, amire keptelen lenne angolul a magyar emberek 80%-a. A masik pedig, hogy a nem mindennapi helyzetekben sokszor kell nekik segitenem, egesz egyszeruen mert semmilyen szolgaltatasnal nem beszelnek angolul. Peldaul az elberletek nagy reszet nem tudja kivenni olyan ember, aki nem beszel magyarul. Volt olyan is, hogy segitettem alberletet keresni, es felhivtam sok kozvetitot meg tulajdonost, es a 99%-ul azt mondta, hogy fel olyannak kiadni, aki nem beszel magyarul. Ugyanez van a szerelokkel, meg a hasonlo szolgaltatasokkal. Mivel ott mar komolyabb magyar nyelvtudas szukseges, hogy megertesd magad. Ezert a kulfoldiektol az osszes megrendelest az a keves szolgaltato kapja, ahol beszelnek angolul.


Lehet, hogy nem amiatt fog ehen halni egy vizvezetek szerelo, mert nem tud angolul, de igenis esik el ugyfelektol miatta. A masik pedig, hogy ahogyan elvarhato a szerelotol/egyeb szolgaltatotol, hogy udvariasan, kedvesen, illedelmesen beszeljen, ugy szerintem az is, hogy legalabbis alapszinten tudjon angolul. Eleg, ha a szakmai nyelv es az alapveto udvariassag megvan. De az viszont igenis elvarhato lenne.

2014. dec. 21. 21:48
 44/57 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, ha te négy hónap alatt ugyanezt eléred heti egy óra tanulással, fogadd őszinte elismerésemet."


Fokuszalni 20 perces idotartamnal hosszabban nem nagyon lehet. Igy a 45 perces orabol eleve csak 20-30 percben van teljes figyelmed.


Raadasul azzal a modszerrel, ahogyan itt tanitjak, az ora nagy reszeben a tanulo passziv, es nem vegez tanulasi folyamatot. Erre a legjobb pelda az, hogy a kozoktatasi rendszerben 9 even keresztul tanultam nemetul, a dolgozatokat mind kitunore teljesitettem, es egy jol sikerult erettsegim is van belole. Ennek ellenere azota sem tudok egy teljesen egyszeru hetkoznapi beszelgetest sem fenntartani nemetul. Mert egyszeruen nem effektiv. Szerintem egy atlagos kozepiskolai nyelvora 5 perc hatekony tanulasnak felel meg legfeljebb.

2014. dec. 21. 21:52
 45/57 A kérdező kommentje:
Es napi egy ora tanulasra gondoltam, nem heti egy orara. Heti egy orat irtam volna?
2014. dec. 21. 21:53
 46/57 A kérdező kommentje:

" legfeljebb 4 honap alatt, ha naponta kb. 1 orat szan ra atlagosan az ember."


ezt irtam, nem heti 1-et, ne ferditsunk legyszi.

2014. dec. 21. 21:54
 47/57 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, most latom, hogy kijavitottad.
2014. dec. 21. 21:54
 48/57 anonim ***** válasza:
Nem, azért javítottam egy kasznival lejjebb :)
2014. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy látod :))
2014. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Jaj ne már b..szki. Ha valaki munkavállalási céllal tartósan Magyarországra költözik, akkor szépen tanuljon meg magyarul és ne angolul próbáljon meg minden ügyet rendezni. Nem tud angolul vízvezeték szerelőt hívni? Nem tud albérletet kivenni? Azt a terem-buráját, no! Norvégiában sem fogok tudni minden albérlet kiadóval angolul diskurálni. Továbbá nem vagyok vízvezeték szerelő, de valamiért az az érzésem van, hogy Budapesten kívül úgy mehetnék nyugdíjba, hogy egyszer nem lett volna szükségem az angolra (németre már annál valószínűbben), a fővárosban meg maximum 2x jött volna jól. Alapból nem olyanok mennek szakmunkásnak, akik olyan marhára szeretnek a könyvek fölött görnyedni, akkor mi a fenének tanulna meg angolul ha gyakorlatilag nem lesz rá szüksége?


Német turistát sem hallottam még fürdővárosokban vagy a Balatonnál bármit is angolul kérni. Vagy megértette az eladó a németet vagy mutogattak.


Ez a kérdés sem kérdés, csak kötekedés. Mégis milyen választ vársz? Ja igen, tudom! A magyarok buták, primitívek, lusták meg amúgy is egy alsóbbrendű faj. Na, akkor kérem a zöld kezeket. Ha a normális válasz nem tetszett, akkor ez biztosan fog.

2014. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!