Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket válasszam:Spanyol,...

Melyiket válasszam:Spanyol, olasz v. portugál? Hol tudnék belehallgatni vmelyikbe?

Figyelt kérdés

Rámjött a kiváncsiság, különösebb célom nincsen (!!!) vele, arra ott az angol és a német. Mellettük szeretnék valami olyat ami érdekel is, csak igy hobby szinten.. a németet gyülölöm, az angol meg már elég jol megy, érdekelne valami új :)

nemtudom hol hallgathatnék bele ebbe a három nyelvbe? esetleg ti melyikeket ajánljátok?


2009. nov. 24. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:

portugált nem tudom milyen.

Az olasz szerintem szebb, mint a spanyol.

2009. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

Keress megfelelő nyelvű zeneszámokat!

2009. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én spanyol-angol szakos vagyok és imádom a spanyolt!
2009. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
olasz a legszebb a három közül, a spanyol a legkönnyebb. a portugál szerintem nagyon csúnya nyelv, nem tudom, de az szinte ugyanolyan, mint a román, és annál már csak egy rondább nyelv van a francia.
2009. nov. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A spanyol a leghasznosabb. Közép- és Dél-Amerika jó része is spanyolul beszél. És nagyon érdekes országok vannak arrafelé.

És szerintem a porugál is szép. A kultúra, az ország is egzotikus. Plussz ot van a tengerentúlon Brazília, az egyik legnagyobb gazdasági hatalommá kezd válni.

Az olasz szép, e nem sok haszna van szerintem.

2009. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ott és de, természetesen. Bocs.
2009. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint e három nyelv közül a spanyol a leghasznosabb, mert azt használják ezek közül legtöbben a világon. Bár szerintem mind három nyelv valamilyen rokonságban van egymással, de legalább is az olasz a spanyollal tuti, mert nagyon hasonlóak. :)

A francia tényleg egy visszataszító nyelv, hallottam róla... :D

2009. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A spanyolt ajánlom. Tanulni szappanoperákból tudsz. Spanommal is így tanuljuk. Egy év után (amibe volt 2hónap spanyolország) ő folyékonyan beszél, én kezdő szinten. Szerintem nagyon könnyű, és nagyon sok helyen használják. Az olasz már nem divat. Csak akkor hasznos, ha kapcsolatod van kinn.
2010. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!