Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy ejtik helyesen németül a...

Hogy ejtik helyesen németül a deutsch szót?

Figyelt kérdés

Hallottam már többféle képpen. A felnémet nyelvet például mindig is "hoh-dajcs"-ként hallottam ejteni, a német himnuszban viszont "Dojcsland" van ("Deutschland, Dueutschland über alles...")

Most hogy a helyes?


2009. nov. 21. 12:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az nem szempont, hogy a magyarok hogy ejtik.

Ha kimész Németországba és magyar "akcentussal" kezdesz el beszélni, azt nem biztos, hogy értékelik.

Pl. a magyarok az étkészletet estziegnek hívják, amiről a németek többsége azt se tudja micsoda. Ilyen szó náluk nem létezik. A sváboknál max. de ők sem nagyon használják.

2009. nov. 21. 14:14
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Édes szívem, elárulom neked, hogyha kimész Néetországba, akkor is magyar akcentussal fogsz beszélni, ha dajcs helyett dojcsat mondasz. Mivel magyar anyanyelvű vagy, ezért nem fogsz úgy beszélni, mint egy tősgyökeres német.
2009. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Tudod, hogy nem erre értettem.

Természetesen kicsi az esélye, hogy anyanyelvi szinten megtanulj egy nyelvet, de törekedni kell rá.

Pl. ne úgy ejts valamit, ahogy az országodban elterjedt tévhit szerint ejtik, mert az anyanyelvű beszélők nem biztos, hogy megértik!

2009. nov. 21. 14:41
 14/25 anonim válasza:
100%
Az "eu" betűkapcsolatot nyelvjárástól függően többféleképpen is lehet ejteni. Hogy melyik az úgymond hivatalos, azt nem tudom, én majdnem mindig "aj"-nak hallottam, ráadásul németórán is így ejtettük.
2009. nov. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%
Ja, és még valami: nem lehet, hogy igazából se nem A, se nem O, hanem a kettő közötti hang?
2009. nov. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan Budapesten élek és szegedi származású vagyok, de én német órákon, ahol az általad emlegetett irodalmi németet tanultuk, 'dojcslánd' -ként tanultam. Természetesen nem pontosan így, de magyar betűkkel így írható le a kiejtés. A 'dajcs' nevetséges, ha megvizsgálsz más szavakat, ahol 'eu' szerepel, akkor beláthatod te is. Például: Freund, euch...
2009. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ismét az előző vagyok..


Azt hiszem, a felettem író fogalmazta meg a leghelyesebben, a kettő közötti átmenetes kiejtés a helyes.


A fentebbiekhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy nem mindegy, hogy hol és hogyan tanul az ember németül. A legtöbb nyelvet tanuló diák nyilván eljut egy szintre ahol megérteti magát és megérti a külföldit, de a C2-es szint is lehetséges. Én 7 év alatt hoztam össze, az akkori csoportomból 12-en csináltuk meg összesen... Nekem osztrák nyelvvizsgám van :)

2009. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
dojcs, és a hoch csak a parasztoknál hok.
2009. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mert te német születésü vagy?
2009. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Igaza van, a hoch kiejtésére leginkább nincs is hangunk a magyarban, de ott h betű van. A németben több féle, képzés szerint megkülönböztetett h-t ejtünk.
2009. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!