Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van németül helyesen ez...

Hogy van németül helyesen ez a mondat?

Figyelt kérdés

Dia Zahl der Fernseher hat seit dem Erscheinen des Internets in großem Maßen gesunken, weil man SICH im Internet zu jeder Zeit einen guten Film ansehen kann.


vagy


Dia Zahl der Fernseher hat seit dem Erscheinen des Internets in großem Maßen gesunken, weil man im Internet zu jeder Zeit einen guten Film SICH ansehen kann.



Szóval hová kell tenni a SICH-et?


Magyarul ilyesmi:

A TV-nézők száma az internet megjelenése óta nagy mértékben cskkent, mert az internet akármikor meg lehet nézni egy jó filmet. (akármikor meg tudni nézni az ember egy jó filmet)


2010. jún. 11. 17:10
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Az első a jó. Én viszont a HAT helyett inkább IST -et írnék.

2010. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
1. vagyok. szerintem a großeM helyett is inkább großeN a helyes.
2010. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
az első a jó, és énis ist-et írnék, a kezdő szó remélem h die...
2010. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
1. vagyok. Jajj én azt nem is láttam! Igaza van az előttem szólónak! Nem dia hanem die!
2010. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj, azt csak félreírtam.. de köszönöm a többit. gondoltam,hogy az első a jó, de az ist-et nem.. köszönöm!
2010. jún. 12. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Egy kicsit én is besegítek:


Seit dem das Internet allgemeine Verbreitung gefunden hat, ging die Zahl der Fernsehzuschauer stark zurück, weil man sich im Internet zu beliebiger Zeit einen guten Film ansehen kann.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az első a helyes mivel "sichnél" ami egy visszaható cucc:) az alábbi a sorrend 1.kötőszó,2alany,3tárgy,4ige
2010. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2010. jún. 13. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!