Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv a nehezebb:a...

Melyik nyelv a nehezebb:a norvég vagy a svéd?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 17:51
 1/3 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Remélem jön majd profibb válasz is, én azt mondanám, hogy a svéd egy picivel nehezebb talán.

Időm egy részét a svédeknél töltöm, egy kicsit beszélem is a nyelvet. A svéd és a norvég nyelv szinte ugyanaz. A svéd kiejtés azonban szerintem nehezebb.

2013. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt jól beszélem. Idegen nyelvűként, azaz olyanként, aki tanulni kezdi valamelyiket egyforma nehézséget jelent. Mindkettőben vannak olyan hangok, kiejtések, melyeket soha nem tanulod meg, magyarként egyszerűen nem áll rá a szád. Főleg ha felnőtt korban kezdesz neki tanulni.
2013. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéni ízlés dolga.


A norvégot az "nehezíti", hogy baromi sok dialektus van - tehát a norvég nyelv nem EGY nyelv, hanem minimum három, de inkább négy. Az emberek rendszeresen viccelődnek azon, hogy nem értik, vagy félreértik egymás dialektusát.


A svédben az a "nehéz", hogy sokszor fura torokhangokon ejtenek dolgokat, meg nagyon "jéznek", tehát minden, amit mondanak, kicsit eltaknyolódottnak fog hangzani. Normális ember meg ugyebár nem beszél ilyen hülyén (legalábbis az átlag norvég vélekedés ez :))


Tehát egyedül a Te preferenciáid dönthetik el, mi az, amit nehezebbnek találsz a kettő közül. Lykke til.

2014. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!