Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv egyszerűbb B2-es...

Melyik nyelv egyszerűbb B2-es komplett német nyelvvizsgával? A norvég, vagy a svéd?

Figyelt kérdés

A nyelvtant be tudom seggelni, viszonylag jó nyelvérzékkel rendelkezek, viszont a kiejtéstől félek.


Melyiknek egyszerűbb a kiejtése?


És melyik jobb ország lakhatás, és munka szempontjából?


Melyik nehezebb? a norvég, vagy a svéd?



Mennyire segít ebben az, hogy B2-es (középfokú) szinten tudok németül?



2013. máj. 21. 09:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Jah és alapba melyik norvégot kell megtanulni?


A bokmal vagy nyorsk?

2013. máj. 21. 09:27
 2/6 anonim ***** válasza:

A bokmal norvégot tanítják...


A norvég némileg egyszerűbb kiejtésügyileg, mert a svédben van egy minimális tonalitás is, valamint a hangsúlyozása is komplikáltabb.


Lakhatás, munka: kb. egyforma. Bár én annyira nem szimpatizáltam azzal, hogy norvégiában augusztusban a fejemre esett a hó. Ettől eltekintve mindkettő élhető, biztonságos és gyönyörű ország, de nekem norvégia kicsit hideg. Ami azt illeti, a norvégoknál magasabbak a fizetések - de az étel, lakhatás, szolgáltatás stb. is jóval drágább, tehát ha le akarsz telepedni, ugyanott vagy. Ha pénzt akarsz gyűjteni majd hazajönni, akkor norvégia előnyösebb szerintem.


Német: meglehetősen sokat segít, a szókincs kb. 50%-a ismerős lesz a szabályos hangváltozások alapján a németen keresztül.

2013. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát akkor a bokmal norvég kell!
2013. máj. 21. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nehéz a norvég sem. A kiejtésnél, ami nehezebb lehet, hogy elég dallamos nyelv, és az "y" betűjük érdekes.

A nyelvtan nem nehéz, a szavak meg hasonlóak az angolhoz, és némethez.

Norvégia gazdagabb ország,jobb fizetések, viszont drága az élet is.

2013. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És közbiztonság szempontjából Norvégia milyen? pl Oslo.
2013. máj. 21. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Százszor biztonságosabb, mint Magyarországon Budapest utcáin sétálgatni. Nem hiszem, hogy olyan sok ország lenne, ahol viszonylag ilyen jó a közbiztonság.

De persze azért el fog ez is romlani, várják nyárra a nagy kéregető roma hullámot...

2013. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!