Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A norvég vagy a svéd nyelv...

A norvég vagy a svéd nyelv hasonlít valamiben a németre?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A norvég erősen hasonlít. Szerintem a svéd is, de arról nincs személyes tapasztalatom.
2012. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A svéd is erősen hasonlít.
2012. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A svéd sokkal lágyabb nyelv, a norvég kicsit keményebb az sokkal jobban hasonlít a németre.
2012. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Mindkettőnek nagyjából ugyanaz az igeidőrendszere, mint a németnek. Mindkettőben van melléknévragozás, de kevésbé bonyolult, mint a német. Nyelvtani nem is van mindegyikben, mint a németben, de kicsit más a "nemek eloszlása": hímnem, nőnem, semleges nem, közös nem van. A főnév többes száma kicsit emlékeztet a németére.

Igeragok nem igazán vannak, szemben a némettel. A befejezett melléknévi igenév nem szokott ge- előszócskát kapni, mint a németben, KATI szórend sincs mellékmondatokban meg ezzel kapcsolatos bonyodalmak. A határozott névelő a főnév végéhez járul.

Sok hasonló szó van, mint a németben, de vannak sajátos skandináv eredetű szavak is, amik a németben nincsenek.


A svéd és a norvég közül nehéz megmondani, melyik hasonlít jobban a németre. (Talán aki ismeri mind a 3 nyelvet, meg tudja mondani.) Talán picit a norvég jobban hasonlít.


A lényeg, mindhárom germán nyelv, és ez rögtön felismerhető a nyelvtanban és a szókincsben is!

2012. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen az alapos választ, de rosszul fejeztem ki magam. A hangzására voltam kíváncsi.
2012. jún. 13. 02:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért ment a zöld kéz mindenkinek, utolsó, külön köszönöm!
2012. jún. 13. 02:52
 7/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Köszönöm!

A svédnek elég sajátos hanglejtése van, az nem annyira hasonlít a németre talán, mint a norvég. A norvég meg néha egészen olyannak tűnik hangzásra, mint az angol. De valaki meg úgy beszélni a norvégot, hogy inkább németesnek tűnik. Szóval nehéz eldönteni.

De ha azt vesszük, a svéd hanglejtésben is van valami közös a némettel, a németek is néha elég érdekesen "énekelnek".

De szerintem mindkettő valahogy más, mint a német, a skandináv nyelveknek külön "világuk" van.


Esetleg keress a youtube-on norvég és svéd nyelvű videókat.

2012. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, miközben olvastalak, pont a videó jutott eszembe. Köszönöm szépen!
2012. jún. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!