Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv tetszik leginkább...

Melyik nyelv tetszik leginkább ezek közül: svéd/norvég/dán, és miért?

Figyelt kérdés
És szeretnéd megtanulni valamelyiket, esetleg már tanulod/beszéled? :)
2010. ápr. 14. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik tettszik, mert különleges, nem hétköznapi nyelvek, ha ingyen tanítanák...vevő lennék mindegyikre. :)


Ha a skandináv szakra akarsz menni az egyetemre, akkor ne a svédet válaszd,mert nem kedvesek a tanárok:)

2010. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik. :) Svédül beszélek is, amiből pedig következik, hogy legalábbis írott formában értem a dánt és a norvégot is.


És bár a finn már egy teljesen másik nyelvcsalád, az is tetszik, és azt is tanulgatom épp. :)

2010. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat{írhatnak még amúgy, érdekelnek a vélemények :D}! Nem tervezem, hogy egyetemen tanulok svédül, mivelhogy még gimnáziumba járok, csak tetszenek ezek a nyelvek, meg a finn is, lehet, hogy valamelyiket megtanulnám, de nem tudom még, hogy melyiket :)


Második, el tudnád mondani, hogy a svéd nyelvvel mennyire lehet vele megérteni vele a dánul illetve norvégul íródott szöveget? Érdekelne ez a téma is, de nem sok helyet látok, ahol erről különösebben sok szó folyna, vagyishogy létezik, csak hát jobb olyantól hallani, aki tényleg tudja, hogy megy ez ;D

2010. ápr. 15. 21:56
 4/12 anonim ***** válasza:
a 3 skandináv nyelv közül a norvég az, amelyik nekünk magyaroknak a legkönnyebben tanulható, mivel szinte ugyanazt mondod, mint írod. A dán nehéz, mert oylan hangok vannak benne, ami a mi nyelvünkben nincs. De ha megtanulod a norvégot, mér könnyebb lesz a másik 2 is. Tehát az van középen.
2010. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én svédül tanulok. Azért tetszik ez a legjobban, mert egyszer kb. 12 évesen hallottam svédül beszélni embereket, és annyira megtetszett, hogy úgy döntöttem ezt akarom tanulni!:D szerintem nagyon szép. Egyébként amit svédül értek, azt norvégul is, szerintem nagyon hasonlít a kettő, az íráskülönbség sem annyira vészes:D a dánnal nem igazán foglalkozom, úgyhogy azt nemtudom, mennyire különbözik.
2010. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, egyébként még szívesen megtanulnék izlandiul is, ha találnék tanárt, de sajna nem nyüzsögnek :/
2010. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is szép nyelv a svéd(állítólag nem is nehéz, meg ehhez van a legtöbb tananyag); és tök jó, hogy ennyire hasonlítanak egymásra. A dán kiejtése kölünbözik a svédétől vagy a norvégétól eléggé, de nem tudom, hogy mennyire érthető írásban. Amúgy köszi a válaszodat :)
2010. ápr. 18. 01:43
 8/12 anonim ***** válasza:

A svéd csilingelő, dallamos. A norvég kevésbé, a dánt szokták krákogáshoz hasonlítani. Mindhárom jól hangzik szerintem. A svéd elegánsabb, a dán egyedibb.


Régen a svéddel ismerkedtem egy ideig, nem vetett fel nehézségeket, olyan, mint az angol egy kis német beütéssel.

2010. ápr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a svéd nyelvvel mennyire lehet vele megérteni vele a dánul illetve norvégul íródott szöveget?"


A norvégok az írott svéd 89%-át és az írott dán 93%-át értik.


A svédek a norvég 86%-át és a dán 68%-át.

A dánok a norvég 89%-át és a svéd 69%-át.


A norvég egyik változata, a bokmål csak 100-150 éve vált el a dántól. Tulajdonképpen dán.


A norvégok értik a svéd beszédet (88%), de a dánt alig (73%). A svédek és dánok nem értik egymás beszédét.


90%-os értés olyasmit jelent, hogy egyszerűbb szöveget, pl. napilap híreit azzal már simán el lehet olvasni. Bonyolultabb vagy irodalmi szöveget persze nem.

2010. ápr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a svéd, de nem tudom elmondani miért.

Tetszik a hangzása, meg hogy olyan különleges.

Hiába rokon nyelvek a dánnal és a norvéggal, valahogy akkor is jobban tetszik a svéd. De a nagy kedvenc a német.:$:D

2010. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!