Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Norvégiában tényleg angolul...

Norvégiában tényleg angolul beszélnek mindenhol?

Figyelt kérdés
Ki akarok menni oda tanulni majd élni, de az lenne a kérdés hogy norvégul kezdjek-e el tanulni vagy nem és melyik norvég nyelvet beszélik ott többen?

2012. szept. 11. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
igen kivéve ahol nem
2012. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik barátnőm már kint él pár éve. Nagyon mondja, hogy menjek én is, szóval beszéltünk ilyenekről. Ha nem beszéled a nyelvet, egyszerűbb munkákat akkor is el tudsz végezni, de elvárják, hogy egy idő után megtanuld. Amúgy ehhez nagyon jó nyelviskolák is vannak, szóval nem gond. Furán néznek arra a külföldire, aki egy év után nem tanulta meg a nyelvet.
2012. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rajcziz ***** válasza:
100%
Majd mindenki tud angolul, szóval elboldogulsz, de ahogy írák, a komoly munkákhoz szükséges a norvég tudás. Egyébként a tankönyvekben a bokmalt tanítják.
2012. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem angolul beszélnek mindenhol, hanem szinte mindenki beszél angolul. Egyébként német is nagyon népszerű nyelv, azt is sokan beszélik. Ha viszont ott szeretnél élni, akkor kénytelen leszel megtanulni a nyelvet. Egyébként érdemes meggondolni az északi-országokat, mert nem egyszerű munkát kapni. Én itt élek és egyre több munkanélküli van. Szóval fontos a jó szakma, gyakorlat és nyelvtudás. Csak akkor gyere ha nem zavar a hideg és a sötétség. Tudom, hogy ez annyira nem tűnik rossznak, de nem véletlenül van annyi alkoholista, depressziós az északi országokban. A tél kiszívja az ember energiáját a helyiek is ilyenkor menekülnek legalább pár hétre valami meleg, napos helyre :)6 éve élek itt, szeretem, de szeretnék elköltözni amint lehet. (Főleg így nyár végén, amikor tudom, hogy már megint kezdődik a sötéség és a pocsék idő.)
2012. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért szeretnék Északi országokba menni mert pollen allergiás vagyok és a meleget is gyűlölöm és végül is a szinte mindig hideg=nincs pollen(olyan mértékben). Informatikusnak tanulok. Hogy látod azzal ott el lehetne boldogulni?
2012. szept. 11. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én épp amiatt szerettem meg Skandináviát, mert nincs itt olyan meleg, és sok a hó. Egy éve élek Norvégiában, nemrég vettünk házat, szóval abszolút de nem tervezem innen a költözést.


Angolul majdnem mindenki tud, a kisiskolásoktól a nyugdíjasokig. Ha azonban komoly állást szereznél, és nem csak takarítani, bébiszitterkedni stb, akkor kell a nyelvtudás. Amúgy a norvégok nincsenek hozzászokva hogy a bevándorló 1 év alatt megtanulja a nyelvet .Amikor mondom hogy még csak 1 éve élek itt, akkor nagyon rácsodálkoznak, mert a legtöbb bevándorló/menekült nem is veszi igazából a fáradtságot hogy gyorsan megtanulja a nyelvet.

2012. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!