Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Koreai nyelvnél van hogy...

A Koreai nyelvnél van hogy egy jel két betűt is jelöl, honnan lehet tudni hogy mikor melyiket kell használni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ez ㄱ ugye a 'G' és a 'K' betű is, ez ㄷ ugye a 'D' és a 'T' , ez ㄹ az 'R' és az 'L', ez ㅂ 'B' és a 'P'.

Az Osváth Gáboros könyvből tanulok és van olyan feladat ahol a hangult kell elolvasni és le kell írni mellé a kiejtését. Ez nem is lenne nehéz ha nem lennének ezek a jelek, mert így nem tudom hogy mikor mire kell fordítanom. Itt van például ez a szó: 독수리 ('sas') ebben három ilyen jel is van. Valaki magyarázza el könyörgöm, így nem értem és nem tudok haladni.:(


2013. aug. 25. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A szo szerintem a ''doksuri''.

A ''g'' es ''k'' betu hangzasban nagyon hasonlit,tehat a koreai szavakban teljesen mindegy,hogyan mondod. A ''b'' es ''p'' betuknel is ugyanez van. Teljesen mindegy,hogy pl. Yoseob vagy Yoseop=야섭 / pabo vag babo=바보 Az ''l'' es ''r'' betuknel fogalmam sincs,en ugy szoktam ejteni,ahogy jobban hangzik:3 Jo,tudom,nem sokat segitettem,emiatt ne haragudj,de en ezekbol nem csinalok kulonosebben problemat

2013. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor ha jól értem, lényegében mindegy hogy melyikre fordítom mert nincs különösebb jelentősége? :)
2013. aug. 26. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Velemenyem szerint igen!:)
2013. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!