Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell helyesen kiejteni a...

Hogy kell helyesen kiejteni a német "ei"-t? (szavakban)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az a kiejtés, hogy "ej" nagyon hibás.

Hogyan kell? áe? Vagy hogy?



2013. ápr. 19. 10:41
1 2
 11/15 anonim válasza:
szerintem lehet áj meg áe is, ez olyan mint nálunk a mégegyszer vagy a mégögyször, vagy egyél, ögyél, tehát szegedies
2013. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan "áj" a megfelelő kiejtése, de ez területenként változik. Van ahol aj, van ahol áe, van ahol ái és olyan is, ahol ej.
2013. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Mai=máj

Ei=ály

Meier=Mejer

Szóval attól is függ, mi következik az "ei" után.

2013. ápr. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%

Az ei meg a meier kiejtésé sem úgy van, ahogy az leőző írta.


Dél-Németországban az ei is "áj" és ha eier akkor ájö(r)

A Meiert pedig sehol nem ejtik mejernek, ezt nem tudom honnan vette. Nálunk pl. "májö(r)". Az r-t a szó végén elharapják és az er-ből egyfajta nyílt ajaktartású ö(r) lesz. De ettől függetlenül a szóvégi -er-eket nem ejtik tisztán a németben, ilyen hülyeséget csak itthon tanítanak maximum.

2013. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha simán "áj"-nak ejted, abból nem lehet semmi probléma. De az "áe" az pusztán egy változata gyakorlatilag ugyanannak a kettőshangzónak. Az ilyen hangoknál a lényeg, hogy kiindulnak valamiből (itt az á-ból) és egy végpont felé (pl. i) tartanak. De hogy ezt a végpontot mennyire közelítik meg, az változó. Az "áj" egyszerűen arra utal, hogy i felé hajlik a kezdő magánhangzó. De az angolban is (time = tájm) és a németben is a mindennapi beszédben messze nem éri el általában az i hangot, inkább áé vagy akár áe. És amint mondták előttem, ez egyéntől és területtől is függ.
2013. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!