Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell helyesen kiejteni a...

Hogy kell helyesen kiejteni a német "ei"-t? (szavakban)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az a kiejtés, hogy "ej" nagyon hibás.

Hogyan kell? áe? Vagy hogy?



2013. ápr. 19. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

"àj"-nak!


z.B.:

Nein - "n-áj-n"

Schieße - " s-áj-sze"

klein - "kl-áj-n"

zwei - "cv-áj"

...

..

.

2013. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hochdeutschban vagy valamilyen nyelvjárásban? Ugye nem te vagy az osztrákos kérdező megint? :D


[link]


Tehát rendes németben fonetikai átírásban [-aɪ̯], a tosz az i alá tartozik de itt nem engedi.

2013. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az osztrákos. Egyébként mindenhol ájnak ejtik? Mert én ÁE-nnek hallom, akkor lehet rossz a fülem.
2013. ápr. 19. 10:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Hol élsz vagy hol hallottad? Természetesen nem mindenhol áj, Németországban rengeteg nyelvjárás van, amiben ez is eltérhet.
2013. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy német TV adásban. Egyszer áj, másszor áe-n stb. Egy osztrák nő is megszólalt, ott is ÁE-n volt. Svájcba meg asszem ÁJ
2013. ápr. 19. 11:02
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Svájban szerintem még röffentenek is egyet mellé, mint általában ott minden szóban 3-at.


Továbbra is annyit tudok mondani, hogy tájegységenként eltérő lehet, az is megeshet, hogy a tv bemondó szólta el magát. Az osztrákoknál inkább "aj".

2013. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Svájban szerintem még röffentenek is egyet mellé, mint általában ott minden szóban 3-at. "


Mi??:DD Hogy? Vagy hogy érted?

2013. ápr. 19. 11:11
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

1#,

Schieße - " s-áj-sze"

-------

Scheiße!

2013. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a svájci németek -egyébként teljesen érthető módon- előszeretettel adnak ki a franciára hajazó, de annál kicsit pörgősebb, erős röfögő r hangokat, és emellé a némethez képest kissé orrhangon is intonálnak. Rajtuk kívül az összes német ajkú nép azon viccelődik, hogy ha valamit svájci akcentussal szeretnél kiejteni, akkor csak röffents bele 1-2-t :)
2013. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8: Tippfehler! Danke!
2013. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!