Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Izé, bigyó, hogyishívják,...

Izé, bigyó, hogyishívják, herscsula, gizmó, firlefranc. Ti mit mondtok, ha nem jut eszetekbe valaminek a neve?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 07:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megpróbálom körbeírni, és vagy kisegít, akihez beszélek, vagy közben eszembe jut. De az ilyen értelmetlen töltelékszavaktól a falra mászok...
2013. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 zabmester ***** válasza:
Ritkán van ilyen, de néha megesik, hogy valaminek nem jut eszembe a neve, de már lendületben vagyok, és beszúrok valami szót a helyére. Helyzettől függően ezek szoktak lenni: izé, hogyishívják, akármi, valami, cucc, szar (az a szar).
2013. márc. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
izét, micsoda már-t, hogyhívjákmárt szoktam
2013. márc. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt is beleírtam eredetileg a kérdésbe, hogy ha nem tudjátok a nevét, tehát nem tud eszetekbe jutni, muszáj valami helyettesítő szót mondani rá. De mint kiderült, azt hogy "tudjátok" nem szabad beleírni a kérdésbe :) (Ahogy a smiley is tilos :)

Vannak még ilyen szavaitok? Saját lelemények is jöhetnek!

2013. márc. 6. 08:30
 5/15 Antimod ***** válasza:
Az a cucc.
2013. márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Általában végig gondolom mit akarok mondani, mielőtt beszélek, ha meg nem jut eszembe valami, inkább körülírom. Sokkal érthetőbb, mint az izéből kitalálni.
2013. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Általában megpróbálom körülírni. "Tudod, az a kék kerek valami, amit erre és erre használunk" - vagy ilyesmi. Néha jönnek a töltelékszavak: az a valami, hogyishívják, nemjuteszembeaneve.


Anyámat bírtam, rendszeresen én voltam a hülye, amiért nem értettem a következő mondatot, amit eleve már távolodva mondott, tehát volt, hogy a végét nem is hallottam: Kivennéd a izéből az izét? Idehoznád az izét? Én nézek rá továbbra is jelentőségteljesen, hogy mégis ugyan mondja már meg, mire gondol... :)

2013. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát én bizony a fenét és a nyavalyát szoktam emlegetni - igaz, hogy többnyire csak magamban - ha nem ugrik be egy-egy szó...
2013. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
bizbasz
2013. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Körülírom.
2013. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!