Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem tudok dönteni az olasz és...

Nem tudok dönteni az olasz és a spanyol között, melyik legyen? Olvassátok el előbb kérlek =)

Figyelt kérdés
Angolul és németül tudok, most fogok nyelvvizsgát tenni belőlük. Úgy döntöttem, nem adom fel a nyelvtanulást, nagyon nagyon élvezem, és szeretném folytatni - spanyol, vagy olasz? Olaszul már tanultam régebben pár hónapot, mert nagyon tetszik (jobban, mint a spanyol), de mikor arra került sor, hogy használjam (internet, filmek, zene), nem tudtam, mert nem volt rá lehetőségem. Túl kevés az olasz beszélő ahhoz, hogy elég anyag álljon rendelkezésre a gyakorláshoz/szókincsfejlesztéshez. Azonban nem tudom, hogy a spanyol (ami nem ilyen ritka a beszélők számát illetően) mennyire hasznos Európában? Ki fogok költözni hamarosan külföldre (valószínűleg Németország/Anglia), és azt hallottam, az olasz hasznosabb Európán belül, mint a spanyol.
2013. jan. 17. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ebből miért csinálsz olyan nagy dilemmát... bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a fejedhez kapsz, hogy ó de kár, hogy nem tudok ...-ul, mert most pont kéne.

Amúgy meg, hogyha annyira szereted a nyelvtanulást (mint én :D), akkor úgyse bírsz majd leállni egy nyelvnél, ráadásul az olasz meg a spanyol a nagy hasonlóság miatt segítik egymást a tanulásban.

Szóval tökmindegy, de kezdd az olasszal, mert az nehezebb, és valóban, Európában talán az a "hasznosabb" - bár én nem használnám ezt a szót. A tudás az hasznos és kész.

2013. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvvizsgád van angolból? Ha középfokú, akkor inkább az angolra gyúrj még rá, ha viszont már érzed, hogy angolból nem tudsz hová fejlődni, akkor legyen az olasz, ha már tanultad is. A spanyol sem lenne rossz választás, bár az inkább akkor hasznosabb, ha Amerikába készülnél.
2013. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A spanyol a masodik legtobbet beszelt nyelv az angol utan. Eredetileg a kinai volt, de mostmar megeloztek oket.
2013. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Spanyol!
2013. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanuld meg mindkettőt! Nézz körül, és amelyikből nívósabb tanfolyamot találsz,azzal kezdd. Mindkettő szuper.

A hasznosságot nem tudom általánosan értelmezni, az egyéni életedtől függ, hogy melyik miért lesz fontos pont neked pont akkor.... talán barátilag, talán munkilag, talán szerelmileg...

2013. febr. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlanám hogy az olaszt tanuld meg először hiszen mint mondtad régebben már tanultad és hogy közelebb áll a szívedhez :) Ha ez sikerült onnantól kezdve a spanyolt fél éven belül társalgási szintre fogod tolni (saját tapasztalatból mondom) ha ennyire szeretsz nyelveket tanulni!! :) Semmi sem lehetetlen, hajrá!
2014. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A végén orosz lett belőle és nem bántam meg, az olasz is és a spanyol is várhat még :)
2014. dec. 19. 03:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!