Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hangzásra az olasz vagy a...

Hangzásra az olasz vagy a spanyol nyelvet tartjátok szebbnek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Olasz lágyabb ezért szebben cseng a spanyol temperamentumosabb én spanyolt tanulok
2012. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Spanyol tetszik nekem jobban. Amúgy spanyolul beszélek is.
2012. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek megvan a maga szépsége (nálam holtversenyben vannak), de a spanyolnál attól is nagyon függ, hogy melyik nyelvjárást hallod. A spanyolországi kifejezetten csúnya és durva, a latin-amerikai tud szebb és lágyabb is lenni, mint az olasz. Ezért összességében nem lehet választani a két nyelv között.
2012. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A spanyol. Az olasz számomra pont hogy nem lágyabb, hanem durvább, agresszívabb, visszataszító.

Spanyolul beszélek amúgy.

2012. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as voltam, és a 4-esnek: spanyolul én is beszélek, de ettől függetlenül szerintem az európai spanyol csúnyább az olasznál. Persze vannak kivételek, akik nagyon választékosan és dallamosan beszélik, de ez sajnos nem a többség. A legtöbb európai spanyol nagyon hanyagul beszél és hadar.
2012. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az olaszok is hanyagul beszélnek és hadarnak.

Most olyan helyen élek, ahol sok az olasz bevándorló is, és egyfolytában ordibálnak, a szupermarketben is.

2012. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ez ízlés kérdése is. Az olaszt nem ismerem annyira (értem és írom valamennyire, de nem beszélem), de olyasmire gondoltam, amikor azt állítottam, hogy az európai spanyolok hanyagul beszélnek, hogy pl. nem ejtik a mássalhangzó-kapcsolatokat – pl. "actor" [aktor] 'színész' helyett azt mondják, hogy [attor], "éxito" [ekszito] 'siker' helyett [eszito], vagy pl. lenyelik a d-t és a g-t... Nem tudom, hogy az olaszban van-e hasonló?
2012. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az olaszt nem beszélem (csak a spanyolt), így a hanyagságról lényegében nem tudok nyilatkozni.

Bár hozzáteszem, eleve kubai spanyolt tanultam, az a hanyagság egyik fellegvára (még a többesszámot jelző s-t is lehagyják a szó végéről).

Ami engem inkább zavar az olaszban azok az agresszív hangok, főleg a sok dzs, dz/zz hangzású mássalhangzók.

2012. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
az olasz is szép, de a spanyol nálam mindent visz. persze azt is lehet kevésbé szépen beszélni, mint ahogy előttem már említették,pl. más o menos néha csak máomeno, todos los dias pedig todolodía.:P
2012. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
hát nekem az olasz valamiért sokkal jobban tetszik
2012. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!