Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hangzásra az olasz vagy a...

Hangzásra az olasz vagy a spanyol nyelvet tartjátok szebbnek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 12:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én olasz két tanítási nyelvű gimnáziumba járok.

Nem szerettem a nyelvet, mikor idekerültem, igazából nekem a spanyol volt a kedvencem.

Viszont az idő múlásával ez megváltozott, és erős érzelmek kezdtek fűzni az olaszhoz, így ha lehet ezt mondani, érzelmi alapon az olaszt tartom szebbnek.

Viszont ha az eszemre (és a fülemre) hallgatok, akkor a spanyolt mondanám, de annak is a kolumbiai és mexikói változatát (a spanyolországit nem tartom túlságosan szépnek).

Viszont az olaszban is hatalmas különbségek vannak, annak ellenére, hogy csak egy ország nyelve! Itália az újlatin nyelvek dialektusokban leggazdagabb területe.

2012. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem az olasz

tudom hogy sokaknak a spanyol, és lehet tényleg szebb is

de az olaszt már gyerekként is szerettem meg tanultam fél évig és ezért

2012. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Mindkettő nyelvet nagyon szépnek tartom,ezért is volt nehéz dönteni annak idején,hogy a kéttannyelvű gimibe olaszra vagy spanyolra menjek,de végül a spanyol mellett döntöttem,mert azt tartottam szebb hangzásúnak.A többiekkel ellentétben,nekem nem a dél-amerikai kiejtés tetszik,hanem a Madrid környéki.És azóta sem bántam meg,hogy a spanyolt választottam,mert így,hogy már beszélem is a nyelvet,még sokkal jobban tetszik.:)
2012. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
espanol
2013. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A spanyol jobban tetszik, de az olasz is szép.
2013. jan. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az olaszt, mert tanultam is, tudom is. A spanyol idegesít
2013. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
olaaasz ^^
2013. jan. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!