Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek az olasz vagy a...

Szerintetek az olasz vagy a spanyol a hasznosabb nyelv?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a spanyol mert sokkal több országban beszélik mint az olaszt.Az összes régi spanyol gyarmaton(ez brazilia kivételével teljes közép és délamerika)ez a hivatalos nyelv tehát több százmillió ember beszéli míg az olasz ha jól tudom olaszországon kívül egy országnak sem hivatalos nyelve
2012. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én személyes véleményem szerint a spanyol. Beszélik szinte majdnem az egész amerikai kontinensen. Az USA-ban szinte már második nyelvnek is elmenne, annyi a hispán bevándorló. Ezzel szemben az olaszt az anyaországon kívül beszélik kb. Svájcban, de ott is elenyésző szerintem...valamint ha már tudsz spanyolul, onnan marha könnyű megtanulni olaszul is, ha nagyon akarsz.
2012. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg az olasz. Dél-Amerikába az átlag magyar sosem megy ki, maximum ha megfogta Buddha tökét, akkor egyszer nyaralni. A spanyol gazdaság konvergál a nullához, így oda kimenni dolgozni sem igen éri meg, ellenben észak Olaszország meglehetősen gazdag, több a munkalehetőség, az átlag magyar gyakrabban megy ki oda, ezen kívül Svájcban is hasznosíthatod ezt a nyelvet.
2012. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Spanyolt több helyen beszélik, mint az olaszt, szóval hasznosabbnak tartom.
2012. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem az életed vágya, hogy Olaszországban élj, akkor egyértelműen a spanyol.
2012. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Magyarországon egyértelműen az olasz. Velük sokkal élénekbbek a kulturális, gazdasági, turisztikai kapcsolataink, mint a spanyolokkal. Több olasz jön hozzánk, és több magyar megy Olaszba, mint a spanyol esetén.

Ha viszont nyugatra mész, ott több haszna van a spanyolnak. Én is azért kezdtem spanyolt tanulni, mert a neten mindenütt spanyolba ütköztem, annyian vannak, mint az oroszokxD

2012. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Olaszországgal - a közelsége miatt - több kereskedelmi és üzleti kapcsolata van Magyarországnak, mint bármelyik spanyol nyelvű országgal. Több alkalmad van az olaszt gyakorolni, mint a spanyolt. Én az olasz választanám :-)
2012. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de érkezhetnek még, kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)

Szerintem attól függ, hogy hol képzeljük el a jövőnket.

Amerikában egyértelműen a spanyollal megyünk többre, ott sokkal-sokkal hasznosabb nyelv, mint az olasz.

Viszont kontinensünkön szerintem az olasz egyértelműen fontosabb, több tényező miatt is:

1. Olaszország népessége 61 millió, Spanyolországé csak 47 millió fő.

2. Olaszország fejlettebb (+G8 tag), mint Spanyolország.

3. Spanyolországban mindig is magasabb volt a munkanélküliség, mint Olaszországban.

+1. Ha Magyarországot nézzük, hazánknak sokkal több kapcsolata van Olaszországgal, mint Spanyolországgal.

2012. okt. 2. 17:00
 9/12 anonim válasza:
73%

Tényleg attól függ mi a célod.

Ha Olaszországgal/Olaszországban akarsz magaddal valamit kezdeni, akkor olasz. De csakis akkor.

Ha világszinten szeretnéd növelni az esélyeidet, akkor spanyol.

Én 2 éve Németországban élek, és itt nagyon jól jött volna ha beszélek spanyolul, mert rengeteg olyannal találkoztam, akik beszélték.

2012. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ziö válasza:
52%

Szerintem nézd meg a kultúrát, az embereket, a szokásokat, ismerkedj velük... A nyelvet is hallgasd.


Amelyik jobban tetszik azt a nyelvet tanuld.


Mindkét nyelvet beszélő emberekre van kereslet, mert ritkák, bár talán olaszul többen beszélnek itthon.

De ha az a cél, hogy könnyen el tudj helyezkedni vele, akkor mindkettő jó, nincs rossz döntés.


Inkább a szívedre hallgass. Mert ha a tanulás közben jössz rá, hogy nem is szimpatikus... az ország, az emberek, a kultúra, a nyelv... akkor nagyon nehéz lesz, nyögvenyelős a további tanulás.

2012. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!